Dwa gdańskie parkruny na 191 biegaczy

7 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Obie gdańskie lokalizacje parkruna zgromadziły w sobotę na starcie 191 uczestników. Obie gdańskie lokalizacje parkruna zgromadziły w sobotę na starcie 191 uczestników.

Tradycyjnie w sobotni poranek odbyły się biegi parkrun na dystansie 5 km. Ze względu na Herbalife Ironman 70.3 Gdynia można było wziąć udział tylko w gdańskich biegach. W Parku Reagana było międzynarodowo. Wśród 121 uczestników znaleźli się parkrunnerzy z Rosji, USA, Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło również uczestników z innych rejonów Polski m.in. z: Bydgoszczy, Poznania, Pruszkowa czy Warszawy.

W Parku Reagana Najszybciej 5 km u pań przebiegła 10-letnia Eliza Galińska z niesamowitym wynikiem 19:14, który jest jej rekordem życiowym na dystansie 5 km. Dziewczynka wraz z rodzicami są stałymi uczestnikami Parkrun Pruszków i obecnie spędzają urlop w Trójmieście. Młodziutka biegaczka ma za sobą 80 biegów parkrun i za każdym razem wygrywała w kategorii kobiet lub stawała na podium. Drugą pozycję zajęła mama Elizy - Katarzyna Galińska w czasem 22:15, a trzecie miejsce przypadło Agnieszce Machalicy - 22:40.

PEŁNE WYNIKI 231. PARKRUN GDAŃSK

U panów zwyciężył Dawid Garski z czasem 16:30. Tuż za nim, po 16 minutach i 35 sekundach biegu, linię mety minął Paweł Tymiński, a trzeci był Piotra Myślaka (17:12).

3. Hubert Kowalik - 2246 pkt.

W sąsiedniej lokalizacji Parkrun Gdańsk-Południe na Zakoniczynie wystartowało 70 biegaczek i biegaczy. Ponownie, jak w ubiegłym tygodniu, zwyciężył Łukasz Stachowiak, który uzyskał czas 17:05. Drugie miejsce zajął Adam Baranowski (18:19), a trzecia pozycja trafiła do Marka Chołoty (18:39), który obok Barbary Brzezińskiej z Gdyni - zaliczył najwięcej lokalizacji Parkrun Polska.

PEŁNE WYNIKI 2. PARKRUN GDAŃSK-POŁUDNIE

W rywalizacji kobiet zdecydowanie wygrała Joanna Karas z nowym rekordem życiowym 24:18. Jako druga, ponad dwie minuty później była Olga Sawicka (26:32), natomiast najniższe miejsce na podium zajęła Barbara Rosińska (27:37).

Kolejne straty, już tradycyjnie w trzech lokalizacjach, rozpoczną się w sobotę, o godz. 9. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.