• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

EkoKajak po raz czwarty. Posprzątaj Motławę i popływaj za darmo

Mikołaj Pachniewski
30 czerwca 2024, godz. 06:00 
Opinie (31)

Od 30 czerwca ruszy czwarta edycja akcji ekoKajak. Gdański Ośrodek Sportu we wtorki, czwartki i niedziele udostępni za darmo kajaki na dwugodzinny spływ po Motławie. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie i rezerwacja miejsca, które są ograniczone. Uczestnicy pod okiem koordynatora będą musieli posprzątać śmieci zalegające w wodzie. Punktem startowym jest przystań wodna na Żabim KrukuMapka.ekoKajak 2024 - formularz zgłoszeniowyZwiedzanie Gdańska z perspektywy Motławy to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji, pozwalająca mile spędzić dzień na świeżym powietrzu. Jeśli do tego dodamy możliwość zrobienia czegoś dla dobra naszego środowiska, to przepis na udany dzień mamy gotowy.Już po raz czwarty będzie możliwość, by popływać kajakiem po Motławie za darmo, w ramach akcji ekoKajak prowadzonej przez Gdański Ośrodek Sportu. Jedynym warunkiem, by móc to zrobić jest posprzątanie śmieci zalegających w wodzie. Akcja co roku cieszy się sporą popularnością.

- EkoKajaki odbywać się będą w każdy wtorek, czwartek oraz niedzielę, począwszy od 30 czerwca. Zbiórka na przystani Żabi Kruk odbywać się będzie o godzinie 15, natomiast powrót do bazy, sortowanie śmieci oraz zdanie sprzętu powinno kończyć się przed godziną 18. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń - informują przedstawiciele GOS.
Kajaki. Wystartował sezon. Oferta coraz bogatsza. Ceny na razie bez zmian Kajaki. Wystartował sezon. Oferta coraz bogatsza. Ceny na razie bez zmian

Sam spływ trwać będzie ok. dwóch godzin i prowadzony będzie przez koordynatora czuwającego nad poprawnością zbierania odpadów oraz raportowaniem "znalezisk". Uczestnicy akcji zostają wyposażeni w worki na śmieci i chwytaki. Warto zabrać ze sobą swoje rękawice, które ułatwią sprzątanie.

- Od trzech lat regularnie biorę udział w akcji. Uważam, że to świetna inicjatywa, dzięki której można nie tylko skorzystać z fenomenalnej atrakcji, jaką jest spływ Motławą, ale także przyczynić się do tego, by nasze miasto było czystsze. To szok, ile śmieci mimo wszystko ciągle ląduje w wodzie. W tym roku na pewno również wezmę udział w ekoKajaku i namówię do tego znajomych oraz rodzinę - mówi nam Martyna, jedna ze stałych uczestniczek akcji.

Zobacz, jak wygląda akcja ekoKajakCo ciekawe, GOS jest partnerem akcji Circular Ocean - bound Plastic, która współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach programu Imterteg South Baltic. Dzięki temu ekoKajak od tego sezonu wskoczy na jeszcze wyższy poziom - śmieci, które dotychczas były tylko ważone i segregowane, w tej edycji dzięki wsparciu partnerskich instytucji badawczych zostaną dokładnie opisane i zidentyfikowane, wskazane zostaną najbardziej newralgiczne miejsca oraz typy odpadów, co przyczyni się do podjęcia kolejnych działań profilaktycznych. Co więcej, wyłowione z wody odpady zostaną zbadane, a partnerzy działający w innowacyjnych gałęziach biznesu sprawdzą, do czego mogą one zostać wykorzystane.

Kajaki w okolicach Trójmiasta. Pomysł na jednodniowy wypad. Ceny minimalnie wyższe Kajaki w okolicach Trójmiasta. Pomysł na jednodniowy wypad. Ceny minimalnie wyższe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Górna Radunia, popołudniowy spływ kajakowy z ogniskiem i biesiadą (1 opinia)

(1 opinia)
zajęcia rekreacyjne, regaty, rajd / wędrówka

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane