• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Garmin Ultra Race. Wystartują o godz. 5 i przebiegną 84 km w górskim biegu

mip.
30 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (34)
Już w sobotę, 3 grudnia, odbędzie się Garmin Ultra Race Gdańsk, w którym najwytrwalsi przebiegną 84 km. Już w sobotę, 3 grudnia, odbędzie się Garmin Ultra Race Gdańsk, w którym najwytrwalsi przebiegną 84 km.

Już w sobotę, 3 grudnia, odbędzie się finał tegorocznego cyklu Garmin Ultra Race. Biegacze przemierzą ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Do wyboru są 4 trasy, z których najdłuższa to 84 km. Zawodnicy wystartują już o godz. 5 rano. Zapisy internetowe prowadzone są do godzin porannych w dniu startu. Wpisowe zaczyna się od 120 zł.Trasa 86 km Trasa 86 km
Garmin Ultra Race po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na stałe wpisało się do kalendarza "ultrasów", którzy zawodami w Gdańsku kończą zmagania w tegorocznym cyklu. Wcześniej rywalizacja odbyła się w Myślenicach i Radkowie. Organizatorzy przygotowali cztery dystanse do wyboru: 84, 53, 27, 12 km, na których nie zabraknie sporych przewyższeń. Lasy TPK leżą bowiem w strefie krawędziowej Wysoczyzny Pojezierza Kaszubskiego, co sprawia, że teren obfituje w liczne doliny i zbocza.

Pierwsi biegacze z najdłuższego dystansu na trasę wybiegną już o godz. 5 rano. Suma przewyższeń wyniesie aż 1800 m. O godz. 8 wyruszą ci, którzy wybrali dystans 52 km, a odpowiednio o godz. 10 i 10:30 wystartują zawodnicy na dystansie 27 i 12 km.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji Garmin Ultra Race w GdańskuDla najmłodszych przygotowano zmagania w imprezie towarzyszącej - Garmin Kids, czyli zawodach biegowych na: 200 (1-7 lat), 500 (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat).

Aby zgłosić się do udziału w zawodach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie imprezy. Można to uczynić do soboty, 3 grudnia, do porannych godzin przed startem. Wpisowe to koszt od 120 do 220 zł - zależne od wybranego dystansu. Na wszystkich uczestników na mecie czekają pamiątkowe medale, najlepsi w każdej kategorii otrzymają statuetki.

Zobacz, jak finiszowali zawodnicy w 2019 r. Materiał archiwalny


Biuro zawodów, ze startem i metą, będzie zlokalizowane przy ul. Kościerskiej 7Mapka w okolicach siedziby Instytutu Budownictwa Wodnego PAN. Na wszystkich zawodników oraz kibiców czekać będzie strefa expo ze stoiskami partnerów i sponsorów, a także food trucki, które oferować będą ciepłe posiłki i napoje. Ponadto na mecie przygotowane będzie ognisko.

Z racji trwania zawodów w godzinach 05:00-20:00 zamknięta dla ruchu będzie ul. KościerskaMapka w Gdańsku. Dojazd z ul. SpacerowejMapka do ul. BytowskiejMapka będzie możliwy objazdem poprowadzonym przez ul. KwietnąMapka. Dodatkowo chwilowe utrudnienia wystąpią na ul. SpacerowejMapka, w miejscach przecięcia ulicy przez trasę zawodów, gdzie występować będą chwilowe wstrzymania ruchu na czas przebiegnięcia zawodników.
10:42 3 GRUDNIA 22

Zator na Spacerowej, z powodu leśnego biegu (38 opinii)

Spacerowa od góry puszczana wahadłowo na przemian z uczestnikami biegu przełajowego
Spacerowa od góry puszczana wahadłowo na przemian z uczestnikami biegu przełajowego
mip.

Wydarzenia

Garmin Ultra Race Gdańsk (9 opinii)

(9 opinii)
120 - 220 zł
bieg, zawody / wyścigi

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (34)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane