• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Akcesoria odblaskowe dla biegaczy. Co wybrać, ile kosztują?

mip.
27 listopada 2022, godz. 06:00 
Opinie (29)
Biegając po zmroku, warto mieć na sobie odblaskowe elementy, by być lepiej widocznym. Biegając po zmroku, warto mieć na sobie odblaskowe elementy, by być lepiej widocznym.

Jesień i zima to czas, kiedy szybko robi się ciemno. Wielu z nas dopiero po południu ma czas na trening. Warto zaopatrzyć się w odblaski dla biegaczy poprawiające widoczność. Ich cena zaczyna się już od 10 zł. Możemy jednak zdecydować się na bardziej zaawansowane warianty. Co i za ile znajdziemy w sklepach sportowych?Po co odblaski dla biegaczy?Jesień to dla biegaczy nie tylko czas zmiany treningowej garderoby i zmagania z coraz niższymi temperaturami, ale także z zapadającymi szybciej ciemnościami. To problem przede wszystkim dla tych, którzy ze względu na pracę, szkołę, czy inne obowiązki na trening mogą pozwolić sobie dopiero po zapadnięciu zmroku.

Sprawdź, jak powinna wyglądać dobra rozgrzewka jesienią?Biegając, nie zawsze wybieramy oświetlone trasy, bo te w większości są z twardej nawierzchni, obciążającej stawy. Warto zatem zaopatrzyć się w coś, co sprawi, że będziemy widoczni dla innych użytkowników drogi, najczęściej tych zmotoryzowanych. Uchroni nas to przed możliwością potrącenia.

- Biegając, zawsze mam na sobie kurtkę z elementami odblaskowymi. Chroni mnie ona nie tylko w czasie treningu, ale także podczas powrotu do domu, np. gdy przechodzę przez przejście dla pieszych. Stawiam na to, by być widocznym. To dodatkowy element bezpieczeństwa - mówi nam Rafał, który biega codziennie wieczorem.

Odblaski dla biegaczy - opaska, lampka, odzieżDo wyboru oprócz tradycyjnych opasek odblaskowych,= biegacze mają: lampki, sznurówki, szelki oraz odzież sportową z elementami odblaskowymi. Co wybrać? Wszystko zależne jest od naszych możliwości finansowych.

Podstawową ochronę przy gorszej widoczności zapewnią nam już opaski odblaskowe, których cena waha się od 10 do 15 zł. Nieco droższe są szelki (30-40 zł). Specjalne sznurówki odblaskowe to z kolei wydatek rzędu 40 zł. Za ok. 50 zł można nabyć już ocieplane rękawiczki z odblaskami.

Przyczepiane do odzieży bądź plecaka lampki lub te zakładane na nadgarstek sprawdzą się także na co dzień, są lekkie i łatwe do zamontowania i kosztują od 40 do 100 zł. Często oferują one dwa tryby świecenia: stały i migający. Możemy zatem wybrać ten bardziej nam odpowiadający.

Najdroższa w tym zestawieniu jest wszelkiego rodzaju odzież z odblaskami. Bluza to koszt od 200 zł w górę. Legginsy to ok. 200-350 zł, a kurtki sportowe potrafią kosztować nawet do 600 zł.

Trening interwałowy, jak powinien wyglądać?- W okresie jesienno-zimowym jest to naturalny odruch, że klienci częściej pytają i kupują rzeczy z odblaskami czy przeciwdeszczowe. Chcą być lepiej widoczni i czuć się bezpieczniej. Nie ma natomiast reguły co do tego, co kupują najczęściej. Wszystko zależy od możliwości finansowych - mówi nam Robert, pracujący w sklepie sportowym.
Biegacie z odblaskami czy bez? Którą z powyższych rzeczy stosujecie? Koniecznie dajcie znać w komentarzu.
mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni w COP

spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia Zumbini

50 zł
zajęcia rekreacyjne

Spacery wtorkowe z przewodnikiem (1 opinia)

wykład / prezentacja, spacer

Forum

Najczęściej czytane