Gdzie i za ile potrenujesz jazdę na łyżwach?

fot. Anna Szczodrowska/Trojmiasto.pl

Obecna aura nie sprzyja jeździe na łyżwach na naturalnych lodowiskach. Na sztucznych obiektach można jednak jeździć w najlepsze i dotyczy to także tych, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki, a w zasadzie ślizgi na lodzie. W Trójmieście nie brakuje szkółek łyżwiarstwa, także figurowego i synchronicznego, a treningi czekają także na przyszłych hokeistów. Sprawdź, gdzie, kiedy i za ile można potrenować na tafli pod okiem doświadczonych instruktorów.Łyżwiarstwo

W piątki o godz. 17:30 oraz w sobotę i niedzielę o godz. 9 na zajęcia szkółki łyżwiarskiej i short tracku zaprasza GKS Stoczniowiec Gdańsk. Treningi dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat odbywają się w Hali Olivia. Prowadzą je doświadczeni trenerzy i instruktorzy, absolwenci AWF. Uczestnicy zajęć są podzieleni na grupy w zależności od ich umiejętności jazdy na łyżwach. Udział jest odpłatny, a jednorazowe wejście kosztuje 12 zł. Bilety można nabywać przed każdym treningiem w kasach Hali Olivia.

SZKÓŁKI ŁYŻWIARSKIE I LODOWISKA W BAZIE TROJMIASTO.PL

Naukę jazdy na łyżwach dla dzieci od lat 3, młodzieży oraz dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania prowadzi szkoła lyzwy3city.pl. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w maksymalnie 4-osobowych grupach pod okiem doświadczonych instruktorów, mistrzów Polski w tańcach na lodzie: Emilii RewakoDawida Pietrzyńskiego. Indywidualne podejście do uczestników zajęć ma zapewnić szybszą naukę. Lekcje prowadzone są także dla dzieci i rodziców jednocześnie. Wstęp na godzinny trening kosztuje 80 zł za zajęcia indywidualne. W przypadku dwóch osób płatność wynosi po 60 zł, a w przypadku trzech po 50 zł. Ceny dla większych grup ustalane są indywidualnie. Możliwy jest również zakup karnetów na 5 godzin. Zajęcia odbywają się od wtorku do niedzieli na lodowisku przy Bramie Oliwskiej. Kontakt oraz rezerwacje terminów pod numerem telefonu 506-173-628 oraz adresem e-mail kontakt@lyzwy3city.pl.

Łyżwiarstwo figurowe i synchroniczne

Szkoła Iceskater swoje zajęcia również prowadzi przy Bramie Oliwskiej. Mogą brać w nich dzieci od lat 4, młodzież, dorośli i całe rodziny. Treningi prowadzone są również w ramach grup łyżwiarstwa synchronicznego. Iceskater Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 8:40 - 9:40 i 10-11 oraz w niedziele w godz 10-11. Koszt jednorazowego wejścia to 30 zł, ale dostępne są także karnety i bilety rodzinne.

SZCZEGÓŁOWY CENNIK SZKÓŁKI ICESKATER

Olivia Dance to grupa tańca synchronicznego na lodzie funkcjonująca przy GKS Stoczniowiec. Łyżwiarki prowadzi była reprezentantka Polski i olimpijka Teresa Weyna. Zajęcia na lodzie w Hali Olivia odbywają się 3-4 razy w tygodniu, najczęściej w godzinach porannych, a do tego dochodzą treningi baletowe. Miesięczny koszt wynosi 175 zł. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerami telefonu 608-558-432 (Teresa Weyna) i  504-415-160 (Anna Dończyk).

ZSYNCHRONIZOWANA MIŁOŚĆ DO ŁYŻWIARSTWA

Hokej na lodzie

Szkółkę hokejową dla dzieci od 4 do 12 lat prowadzi GKS Stoczniowiec. Zajęcia na małej hali w "Olivii" odbywają się w piątki o godz. 17:40 oraz w soboty i niedziele o godz. 9. Koszt pojedynczych zajęć to 12 zł. Bilety są do nabycia przed każdą szkółką w kasie. Klub prowadzi wypożyczalnię sprzętu dla dzieci uczestniczących w zajęciach szkółek. Wyróżniający się uczestnicy mogą liczyć na grę w zespołach GKS Stoczniowca, który posiada drużyny żaków i młodzików. Uczestnikom szkółek oferuje się ponadto miejsca we współpracujących z klubem szkołach sportowych: podstawowej, gimnazjum i liceum. Stoczniowiec nie prowadzi zespołów powyżej kategorii młodzików, ale tych przekazuje bezpośrednio do juniorów MH Automatyki Stoczniowca 2014, a więc zaplecza drużyny, która właśnie wywalczyła awans do Polskiej Ligi Hokeja. GKS Stoczniowiec posiada za to seniorską sekcję żeńską i dziewczęta mogą liczyć na angaż w zespole aktualnych mistrzyń Polski.

SPRAWDŹ, GDZIE I Z KIM POGRASZ W HOKEJA W TRÓJMIEŚCIE

Najmłodsi hokej mogą trenować także w Gdyni w klubie Niedźwiadki. To inicjatywa, na której czele stoi Bartłomiej Wróbel, były hokeista Stoczniowca. Klub zaprasza na treningi chłopców i dziewczynki w wieku już od 4 lat. Uczestnicy zajęć podzieleni są na trzy grupy wiekowe. Kompletny sprzęt można wypożyczyć z klubu. Niespełna godzinne zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Miesięczna opłata za udział wynosi 70 zł za treningi i 10 zł na rzecz Młodzieżowego Domu Kultury, który udostępnia lodowisko przy ul. Bema.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM TRENINGÓW NIEDŹWIADKÓW GDYNIA

Młode gdańszczanki mistrzyniami Polski - materiał o Olivia Dance z 2013 roku.Sprawdź, jak należy ubrać się na łyżwy.

Opinie (17)

 • (4)

  Lepiej nie, zabiłabym się.

  • 8 9

  • jak łamaga to fakt (2)

   wówczas ochraniacze i kask niezbędne, a zamist ślizgawki treningi indywidualne

   • 4 5

   • (1)

    Za 80,-.

    • 7 0

    • to raczej nie jest nauka dla początkujących

     dla początkujących parę lat temu chodziłem pod balon,
     ktoś związany z hokejem prowadził szkółkę, potem jakoś zajęcia grupowe w weekendy tez pod balonem w innej szkółce,
     takie w małych grupach i droższe to są dla już umiejących dobrze stać na lodzie

     • 5 1

  • co za tekst " jak łamaga "

   Ty geniuszu pewnie w każdej dziedzinie sportu the best of the best ;-)

   • 3 3

 • Pomorzanin (4)

  Ferie sie zacznał a dzieci z biedniejszych rodzin jak zwykle nie pojdą na łyżwy bo rodziców poprostu na to nie stać Dla niejednej rodziny 12 zł to spory wydatek jak np ma dwojke dzieci nawet jedno to sporo na godzinke W ferie powinni mieć jakieś godziny darmowe aby troche frajdy miały dzieci

  • 17 3

  • a nie robicie już lodowisk na boiskach betonowych? (1)

   my robiliśmy, norma, albo na szkolnym placu się wylewało lód z hydrantu

   • 6 2

   • Ktoś

    Ale teraz nie ma mrozu i na nic takie lodowisko na jakim placu czy boisku

    • 3 0

  • spoko dostaniesz niedługo 500zł mc.

   • 9 2

  • Stare czasy

   Za moich czasów tak było na stoczniowcu w ferie. Godzina albo dwie ( juz nie pamietam dokładnie) dziennie dla młodzieży gratis!!!
   Piękne czasy:-)

   • 0 0

 • Lodowisko w Pruszczu Gd. (1)

  Wstęp na lodowisko dla osób dorosłych wynosi 5 zł, a dla dzieci 3 zł. Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew i kasków ochronnych. Koszt wypożyczenia łyżew to 3 zł, a koszt wypożyczenia kasku to 2 zł. Ostrzenie 1 pary łyżew 5 zł.

  • 13 0

  • cóż

   Wynajem terenu w Pruszczu jest pewnie 3x tańsze, opłaty są niższe, ludzie troszkę mniej zarabiają i, nie byłem, ale zapewne lodowisko jest mniejsze.

   • 1 5

 • Lubie łyżwy (1)

  Ale nie lubię pseudoprofesjonalistów którzy myślą że jak przejadą 50kmh 10cm ode mnie to będę ich podziwiał. Do popisów jest środek lodowiska, od barierek won!

  • 17 2

  • Ja też lubię łyżwy

   jestem jak piszesz półprofesjonalistą staram się gorzej jeżdżącym nie uprzykrzać jazdy ale osobiście bardzo nie lubię jak grupki młodszych starszych stają na lodzie i robią sobie samo%ebki

   • 1 0

 • rencista

  A chyba renciści i emeryci mają wstęp wolny?

  • 3 0

 • brudne bandy - bezcenne

  mogli by troche ogarnąć ten syf, bo wstyd pokazywac takie lodowisko w telewizorni

  • 0 0

 • Treningi / free dla dzieciaków / obecna aura

  Kilka wątków naraz ogarnę :)
  * treningi w małych grupach to albo szkółki dla chcących lepiej "stać na lodzie" albo zorganizowane treningi dla zawodników-amatorów którym możne zostać każdy (np. Akademia Łyżwiarstwa Figurowego czy Łyżwy3city, itp) czy zawodników-zawodowców (GKŁ Stoczniowiec), albo dla zawodników w jeździe synchronicznej. Na szkółkach uczysz się "jeździć" na łyżwach, a pozostałe wspomniane treningi są przeznaczone dla chętnych na zdecydowanie oderwanie się od przeciętności i spróbowania czegoś z zupełnie innego poziomu - nawet proste jak się wydaje patrząc elementy łyżwiarstwa figurowego/synchronicznego, przy próbie wykonania przez kogoś bez pojęcia mogą się skończyć w szpitalu i złamana ręka to ta "lepsza opcja".
  * kiedyś faktycznie aura pozwalała mieć lodowisko "byle gdzie" a teraz to się zdarza góra parę tygodniu w roku. Szkoda. Taki lód nie nadaje się dla zawodników - szczeliny i nierówności, ale świetnie urozmaicałby dzieciakom nudę. Dlatego w istocie powinno się trzymać "starej dobrej tradycji" i zorganizować dzieciakom jakiś wstęp na lodowiska. W części miast taki wolny wstęp jest w ramach lekcji WFu, w innych bywają darmowe godziny choć głównie podczas ferii zimowych.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Oddech i medytacja
Oddech i medytacja
zajęcia rekreacyjne
sty 19
środa, g. 19:00
Gdańsk, Helse Medica Sp. z o.o
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sty 20
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Gdynia Redłowo

Forum