wiadomości

Harpuś, czyli z mapą po przygodę

Zabawa z mapą polega na odnalezieniu tzw. punktów kontrolnych ukrytych w terenie i odpowiednie podbicie ich na karcie startowej.
Zabawa z mapą polega na odnalezieniu tzw. punktów kontrolnych ukrytych w terenie i odpowiednie podbicie ich na karcie startowej. mat. prasowe

Mieszkańcy Trójmiasta mają to ogromne szczęście, że nie muszą daleko jechać, by odpocząć na łonie natury. Z jednej strony kilometry plaż nad Zatoką Gdańską, z drugiej dostęp do leśnych przestrzeni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i rozległych parków, takich jak np. park Reagana w Gdańsku. Jeśli mimo to nie jesteś częstym gościem tych terenów albo szukasz ciekawej propozycji na rodzinny weekend w mieście, to Dzielnicowe Imprezy na Orientację Harpuś będą doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek.Harpuś to cykl imprez odbywający się w Trójmieście od 2014 roku - powstał z myślą o rodzinach z małymi dziećmi, młodzieży szkolnej i seniorach, a także aktywnych dorosłych, szukających nowego sportu czy okazji do treningu. Klub Harpagan, czyli organizator cyklu, zaprasza w 2018 roku w różne zakątki dzielnic, parków i lasów trójmiejskich - Harpusie odbywają się zawsze w niedzielę, średnio co 2 tygodnie.

Dzielnicowa Impreza na Orientację Harpuś jest propozycją dla każdego, kto chciałby zmierzyć się z mapą w pięknych okolicznościach przyrody. Organizator zapewnia pełen przekrój trudności tras - od najprostszej, na której poradzą sobie najmłodsi, do najtrudniejszej, która wymaga doświadczenia i kondycji.

Każdy uczestnik otrzymuje kolorową mapę, na której znajdzie ciekawie przygotowaną trasę z punktami kontrolnymi do odnalezienia. Po powrocie na metę organizator zaprasza na pyszną herbatę i zdrowy poczęstunek. Wszyscy uczestnicy biorą udział w losowaniu nagród i upominków, ufundowanych przez liczne instytucje współpracujące. Dodatkowo każdy dzielny Harpuś (bez względu na wiek) otrzymuje pamiątkowy dyplom.

Trasy do wyboru:

Zielona - krótka i łatwa (2-3 km w linii prostej), doskonała dla rodziców z malutkimi dziećmi i osób początkujących, trasa możliwa do pokonania z wózkiem spacerowym lub dzieckiem w chuście,
Niebieska - średniej długości i dość łatwa (2,5-4 km),
Czerwona - dość długa i dość trudna (3-5 km), dla osób już startujących z mapą, punkty w trudniejszych lokalizacjach,
Czarna - długa i trudna (4-6 km), dla osób już startujących, lubiących się porządnie zmęczyć.

Na wszystkich trasach możliwy jest start indywidualny i zespołowy.

Nigdy nie braliście udziału?
Wszystko przed wami. Każdy może wziąć udział w krótkim szkoleniu przed startem.
Tylko uważajcie - to naprawdę wciąga!

Kalendarz cyklu:

Już teraz zaplanuj najbliższe weekendy - imprezy odbywają się bez względu na pogodę:

-11 marca - Gdańsk Krakowiec
-25 marca - Gdańsk Niedźwiednik
-8 kwietnia - Gdańsk Przymorze
-21 kwietnia - trasa Harpuś na 55. Harpaganie

Pełen kalendarz cyklu znajdziesz także na stronie internetowej Harpusia.

Opłaty za udział:


Zgłoszenia:

Chcesz wziąć udział?
Wypełnij formularz elektroniczny

Organizator:

Pomorski Klub Orientacji Harpagan
ul. Ogarna 72, 80-826 Gdańsk,
tel. +48 694-426-040,
e-mail: harpus@harpagan.pl
WWW: Harpuś
>>>Aktualności na Facebooku / Harpuś


>>>Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Opinie (9) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl