wiadomości

stat

Już siedem klubów w Trójmieście

fot. Michał Kaczmarek

Około pół tysiąca młodych judoków zaprezentowało się w turniejach kończący rok w tej dyscyplinie w Trójmieście. Najmłodszych adeptów wystawiło aż siedem klubów działających w tej dyscyplinie na terenie Gdańska i Gdyni - AZS AWFiS, Wybrzeże, UKS Conrad, Flota, UKS Galeon, Flota, UKS Opty i UKS Viking

.

Sala judo Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej RP w Gdyni Oksywiu było areną turnieju klasyfikacyjnym juniorów oraz XVIII otwartych Mistrzostwa Pomorza dzieci i młodzików im. Wiesława Sawickiego. Do rywalizacji przystąpiło około 250 uczestników.

-Otwarcia mistrzostw dokonała m.in. Monika Sawicka, córka Wiesława Sawickiego wieloletniego trenera i jednego z twórców sekcji judo marynarskiego klubu. Wychowankowie trenera sekcji judo Floty - Marka Filipiaka, prowadzącego zajęcia od trzydziestu pięciu lat, uhonorowali swojego wychowawcę okolicznościową statuetką - informuje Michał Kaczmarek, prezes pomorskiego okręgu judo.

Zwycięzcy w turnieju klasyfikacyjnym juniorów i juniorek
waga 44 kg Dajana Bołoz (S GKS Wybrzeże Gdańsk)
48 kg Ewa Janikiewicz (UKS Orzeł Kończewo)
52 kg Anna Cholewińska (UKS Conrad Gdańsk)
57 kg Izabela Rozkwitalska (Wybrzeże Gdańsk)

46 kg 1. Artur Babiński (Wybrzeże Gdańsk)
60 kg 1. Łukasz Itrych (AZS AWFiS Gdańsk)
66 kg 1. Łukasz Fałtynowicz (Wybrzeże Gdańsk)
73 kg 1. Rafał Błoński (STS Gryf Słupsk)
81 kg 1. Filip Żagiel (Wybrzeże Gdańsk)

Medaliści XVIII Otwartych Mistrzostwa Pomorza im. Wiesława Sawickiego:

fot. Michał Kaczmarek
DZIECI
32 kg: 1. Katarzyna Łagosz (UKS Mosty), 2. Weronika Socha (UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański), 3. Karolina Perekitko (Wybrzeże) i Karolina Poglettke (Flota)
36 kg: 1. Anna Kamińska (Wybrzeże), 2. Aleksandra Niedzielska (Gwardia Bydgoszcz), 3. Lidia Bąk (UKS 10 Bydgoszcz)
40 kg: 1. Aleksandra Butlewska (Wybrzeże), 2. Felicja Gajdowska (Galeon), 3. Zuzanna Tryk (UKS Mosty) i Klaudia Katschke (UKS Orzeł Kończewo)
42 kg: 1. Nel Licznerska, 2. Maja Wolny (obie PTS Gwardia), 3. Dominika Lasota (Wybrzeże)
+42 kg: 1. Maria Droździecka (Viking Gdynia), 2. Anna Nazaruk (Gryf 3 Słupsk), 3. Zuzanna Dziubińska (Opty Gdynia) i Ewelina Pilarska (UKS 10 Bydgoszcz)

waga 29 kg: 1. Szymon Śmiegiel (UKS 10), 2. Damian Fąs (Wybrzeże), 3. Sebastian Bielecki (STS Gryf 3) i Damian Łukasik (Opty)
32 kg: 1. Tomasz Zielski (Galeon), 2. Cezary Kochanowski (STS Gryf 3), 3. Przemysław Papke (PTS Gwardia) i Jakub Serafin (STS Gryf 3)
36 kg: 1. Cezary Tchórzewski (Olimpijczyk Pruszcz Gdański), 2. Maciej Młyński (STS Gryf 3), 3. Paweł Jankiewicz (Orzeł) i Maurycy Krajka (Galeon)
39 kg: 1. Radosław Dragan (UKS 10), 2. Kamil Sandach (Viking Gdynia), 3. Paweł Granicki (STS Gryf 3) i Maksym Rzeppa (UKS Galeon)
42 kg: 1. Michał Kibilewicz (Flota), 2. Paweł Świetlik (ULKS Szubinianka Szubin), 3. Wiktor Krzysztof (Flota)
46 kg: 1. Jakub Siedlikowski (STS Gryf 3), 2. Aleksander Tempski (PTS Gwardia), 3. Jacek Bołoz (Wybrzeże) i Patryk Rzeppa (UKS Mosty)
50 kg: 1. Rafał Kulej (Wybrzeże), 2. Mateusz Dworczyński (STS Gryf 3), 3. Kamil Łęcki (Olimpia Elbląg)
56 kg: 1. Jakub Korzeniowski (UKS Galeon), 2. Kamil Zieliński (Wybrzeże), 3. Karol Jastrzębski (UKS Galeon) i Gabriel Koszewski (STS Gryf 3)
65 kg: 1. Mateusz Liss (Flota), 2. Bartosz Jagodziński, 3. Piotr Dziewieczyński (obaj UKS 10) i Mateusz Krauze (Olimpijczyk)
90 kg 1. Karol Gruszczyński (UKS Mosty), 2. Dawid Sargusjan (Flota)
+90 kg 1. Kamil Bogacz (UKS 10 Bydgoszcz).

MŁODZICY
waga 36 kg: 1. Aleksandra Pyszczyńska /UKS 10 Bydgoszcz/
44 kg: 1. Aleksandra Młyńska /STS Gryf 3 Słupsk/ 2. Aleksandra Mazur /UKS Tomita Elbląg/ 3. Martyna Tomaszewska /UKS 10 Bydgoszcz/
52 kg: 1. Izabela Augustowska /PTS Gwardia Bydgoszcz/ 2. Sara Fodrowska /UKS 10 Bydgoszcz/ 3. Aleksandra Kołtunowska / UKS Tomita Elbląg/
57 kg 1. Katarzyna Szargan /UKS 10 Bydgoszcz/ 2. Weronika Pieniaszek /UKS 10 Bydgoszcz/ 3. Paulina Baranowska / UKS 10 Bydgoszcz/
63 kg 1. Izabela Rozkwitalska /S GKS Wybrzeże Gdańsk/ 2. Angelika Wojciechowska / UKS Tomita Elbląg/
70 kg 1. Anna Isenko /AZS AWF i S Gdańsk/ 2 Marta Góralczyk /UKS 10 Bydgoszcz/

fot. Michał Kaczmarek
waga 38 kg 1. Jakub Musiał /UKS 10 Bydgoszcz/ 2. Bartosz Kajka /UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański/ 3. Jakub Wiktor / WKS Flota Gdynia/
42 kg 1. Tomasz Błoński /STS Gryf 3 Słupsk/ 2.Jakub Konecki /STS Gryf 3 Słupsk/ 3. Wiktor Pieńkowski /UKS 10 Bydgoszcz/ 3. Maciej Czeczkowski /S GKS Wybrzeże Gdańsk/
46 kg 1. Artur Babiński /S GKS Wybrzeże Gdańsk/ 2. Krzysztof Brzozowski /S GKS Wybrzeże Gdańsk/ 3. Piotr Głowacki /WKS Flota Gdynia/ 3. Przemysław Łagosz / UKS Mosty/
50 kg 1. Tomasz Stańczyk /AZS AWF i S Gdańsk/ 2. Patryk Kastner /STS Gryf 3 Słupsk/ 3. Kamil Obremski /UKS 10 Bydgoszcz/ 3. Mateusz Winiarczyk /S GKS Wybrzeże Gdańsk/
52 kg 1. Norbert Katschke /UKS Orzeł Kończewo/ 2. Piotr Drewek /UKS Mosty/ 3. Jacek Lemański /UKS 10 Bydgoszcz/ 3. Damian Snowacki /AZS AWF i S Gdańsk/
60 kg 1. Jakub Rosłonowski /UKS Galeon Gdynia/ 2. Michał Kitowski /PTS Gwardia Bydgoszcz/ 3 Robert Błoński /STS Gryf 3 Słupsk/ 3. Piotr Borchardt /S GKS Wybrzeże Gdańsk/
66 kg 1. Bartosz Wardyn /AZS AWF i S Gdańsk/ 2. Bartosz Bandurski /UKS Tomita Elbląg/ 3. Marcin Obrębski /UKS Mosty/ 3. Jakub Górski /S GKS Wybrzeże Gdańsk/
73 kg 1. Michał Korzeniowski /UKS Galeon Gdynia/ 2. Bartosz Cebula /UKS Olimpia Elbląg/ 3. Adrian Weber /UKS 10 Bydgoszcz/ 3. Aleksander Mierzejewski /WKS Flota Gdynia/
81 kg 1. Sławomir Żerniakow /UKS Galeon Gdynia/ 2. Przemysław Szuta /UKS Viking Gdynia/
+ 81 kg 1. Michał Dudek /UKS Tomita Elbląg/

W hali Gimnazjum nr 3 w Gdańsku-Chełmie ponadto dwustu adeptów judo ubiegało się o laury w XX Turnieju im. Antoniego Reitera. Rywalizację przygotował Uczniowski Klub Sportowy Conrad Gdańsk. Kolejność na podium przedstawiała się następująco:

DZIECI
waga 30 kg
1.Karolina Wróbel /MKS Olimpijczyk Włocławek/,
2.Kamila Rychtert /GKS Żukowo/,
3.Julia Goralewska /GKS Olimpia Grudziądz/,
waga 34 kg
1.Barbara Fałtynowicz /S GKS Wybrzeże Gdańsk/,
2.Anna Kamińska /S GKS Wybrzeże Gdańsk/,
3.Kamiala Czarniawska /UKS Opty Gdynia/,
waga 39 kg
1. Angelika Szymańska /MKS Olimpijczyk Włocławek/,
2.Wiktoria Tomczak /MKS Olimpijczyk Włocławek/,
3.Natalia Dominikowska /GKS Olimpia Grudziądz/,
3. Felicja Gajdowska /UKS Galeon Gdynia/,
waga 44 kg
1.Alicja Dudek /UKS Tomita Elbląg/,
2.Dominika Lasota /S GKS Wybrzeże Gdańsk/,
3.Dominika Frąckowiak / UKS Conrad Gdańsk/,
4.Nikola Lepke /GKS Olimpia Grudziądz/

waga 50 kg
1.Julia Jaśkiewicz /UKS Conrad Gdańsk/,
2.Dominika Mrozowicz /UKS Papieżka Włocławek/,
3.Julia Kalima /UKS Conrad Gdańsk/,
waga +50 kg
1.Anna Nazaruk /STS Gryf 3 Słupsk/

waga 27 kg
1.Jakub Biedrzycki /UKS Conrad Gdańsk/,
2.Łukasz Rychlewski /UKS Tomita Elbląg/,
3.Mikołaj Jabłoński /S GKS Wybrzeże Gdańsk/,.
3. Przemysław Żwirbiel /GKS Olimpia Grudziądz/,
waga 30 kg
1.Michał Wilma /UKS Jedynka Bytów/,
2.Dawid Koniuk /MKS Zatoka Braniewo/,
3.Satnisław Aleksandrowicz /UKS Piątka Słupsk/,
3. Piotr Bąk /UKS Tomita Elbląg/,
waga 33 kg
1.Cezary Kochanowski /Gryf 3 Słupsk/,
2.Aleksander Jasiński /UKS Galeon Gdynia/,
3.Tomasz Zielski /UKS Galeon Gdynia/,
3. Aleksander Plombon /STS Gryf 3 Słupsk/,
waga 36 kg
1.Bartosz Pawlicki /GKS Olimpia Grudziądz/,
2.Hubert Wróblewski /MKS Zatoka Braniewo/,
3.Szymon Ograbek /GKS Olimpia Grudziądz/,
3. Bartosz Szaniewski /STS Gryf 3 Słupsk/,
waga 39 kg
1.Jakub Nawrot / STS Gryf 3 Słupsk/,
2.Jakub Wilk /UKS Olimpia Elbląg/,
3.Wiktor Kumidor /MKS Zatoka Braniewo/,
3. Maksym Rzepa /UKS Galeon Gdynia
waga 43 kg
1.Piotr Wątły /AZS AWF i S Gdańsk/,
2.Mateusz Budny /UKS Opty Gdynia/,
3.Kacper Sobolewski /GKS Olimpia Grudziądz/,
3. Mateusz Adamczyk /GKS Olimpia Grudziądz/,
waga 47 kg
1.Rafał Janicki /MKS Zatoka Braniewo/,
2.Piotr Popko /MKS Tomita Elbląg/,
3.Jakub Węsierski /GKS Olimpia Grudziądz/,
3. Hopa Bartosz /GKS Żukowo/,
waga 52 kg
1.Piotr Wieczorkiewicz /MKS Zatoka Braniewo/,
2.Maciej Sosnowski /GKS Olimpia Grudziądz/,
3.Szymon Majewski /MKS Zatoka Braniewo/,
3. Roman Jakub /GKS Olimpia Grudziądz/,
waga 56 kg
1.Dawid Florczak /UKS Olimpia Elbląg/,
2.Damian Konkol /UKS Jedynka Bytów/,
3.Tomasz Skrzek /MKS Olimpijczyk Włocławek/,
waga +56 kg
1.Mateusz Krauze /S GKS Wybrzeże Gdańsk/,
2.Filip Sforowski /GKS Olimpia Grudziądz/,
3.Maciej Sarosiek /AZS-AWFiS Gdańsk/

MŁODZICY
1.Wiktoria Tomczak /MKS Olimpijczyk Włocławek/,
2.Aleksandra Mazur /UKS Tomita Elbląg/,
3.Agnieszka Ochendel /GKS Olimpia Grudziądz/,
waga 50 kg
1.Karolina Miller /AZS AWFiS Gdańsk/,
2.Agnieszka Mowińska /MKS Zatoka Braniewo/,
3.Julia Jacek /MKS Zatoka Braniewo/,
waga 60 kg
1.Weronika Szmidt /UKS De La Salle Gdańsk/,
2.Karaolina Wrzesień /UKS Piast Wrzeście/,
waga +80
1.Anita Formela /GKS Żukowo/,
2.Katarzyna Madajewska /MKS Zatoka Braniewo/,

waga 38 kg
1.Adrian Winiarczyk /UKS Piast Wrzeście/,
2.Paweł Jankiewicz /UKS Orzeł Kończewo/,
3.Kamil Sandach /UKS Viking Gdynia/,
3. Maciej Młyński /STS Gryf 3 Słupsk/,
waga 42 kg
1.Błoński Tomasz /STS Gryf 3 Słupsk/,
2.Jakub Konecki /STS Gryf 3 Słupsk/,
3.Dawid Kaczewski /GKS Olimpia Grudziądz/,
3. Rafał Kiełbasa /GKS Olimpia Grudziądz/,
waga 46 kg
1.Jakub Siedlikowski /STS Gryf 3 Słupsk/,
2.Przemysław Błoński /STS Gryf 3 Słupsk/,
3.Bartosz Bykowski /MKS Olimpijczyk Włocławek/,
3. Jacek Raflewski /MKS Olimpia Grudziądz/,
waga 50 kg
1.Patryk Kastner /STS Gryf 3 Słupsk/,
2.Leonard Sikorski /AZS AWFiS Gdańsk/,
3.Maciej Wójcicki /UKS Tomita Elbląg/,
3. Karol Kos /S GKS Wybrzeże Gdańsk/,
waga 55 kg
1.Wilk Kacper /UKS Olimpia Elbląg/,
2.Jakub Korzeniowski /UKS Galeon Gdynia/,
3.Artur Semporzewski /UKS Tomita Elbląg/,
3. Norbert Katschke /UKS Orzeł Kończewo/,

waga 60 kg
1.Onufry Janulewicz /UKS Conrad Gdańsk/,
2.Kamil Kotlik, /UKS Conrad Gdańsk/,
waga 66 kg
1.Michał Kwiatkowski /UKS Stare Bielice/,
2.Jakub Górski /S GKS Wybrzeże Gdańsk/,
3.Daniel Wiśniewski /GKS Olimpia Grudziądz/,
waga +66 kg
1.Bartosz Cebula /UKS Olimpia Elbląg/,
2.Miłosz Różański /UKS Viking Gdynia/,
3.Szymon Armatowski /UKS Conrad Gdańsk/.

Młodzi trójmiejscy judocy i judoczki sięgali też po czołowe laury poza własnym terenem. W Poznaniu, w stawce ponad 300 rywali na czołowych miejscach w Pucharze Polski Młodzików uplasowali się:

36 kg 2 m. Michalina Malec / UKS Galeon Gdynia/
57 kg 3 m. Izabela Rozkwitalska /Wybrzeże Gdańsk/
70 kg 2 m. Anna Isenko /AZS AWFiS Gdańsk/
42 kg 3 m. Dominik Miara /S GKS Wybrzeże Gdańsk/
50 kg 3 m. Szymon Jasiński /UKS Galeon Gdynia/
3 m. Tomasz Stańczyk /AZS AWF i S Gdańsk/
60 kg 3 m. Jakub Rosłonowski /UKS Galeon Gdynia/

Opinie (5) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.