wiadomości

Kogo przyciąga na zajęcia Chodakowska?

Zobacz jak wyglądały ostatnie warsztaty w Gdańsku.300 osób wypełniło halę Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, aby poćwiczyć z najbardziej rozpoznawalną osobą w polskim fitnessie, Ewą Chodakowską. - W Gdańsku jak zawsze było fenomenalnie - dużo energii, dobra atmosfera, sto procent zaangażowania - podsumowała trenerska. A wśród ćwiczących mieliśmy przedział wiekowy od 16 do 72 lat.- Porównując do zeszłorocznych warsztatów znalazły się inne ćwiczenia, ale zamysł jest podobny. Każdy mój program treningowy opracowany jest na konkretnym czasie. A to oznacza, że jakieś ćwiczenie powinno się wykonać w odpowiednim okresie. Ma się na to 20, 30 czy 40 sekund - tłumaczy Ewa Chodakowska, trenerka fitness.
- Od ćwiczącego zależy ile wykona powtórzeń. Osoby początkujące zrobią ich mniej, a w miarę czasu podniosą sobie poprzeczkę coraz wyżej - dodaje.
Podobnie jak w zeszłym roku ćwiczyło z nią w Gdańsku około 300 osób. Tym razem warsztaty najpopularniejszej trenerki fitness w naszym kraju odbyły się w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

- Osoby, które przyjeżdżają po raz kolejny na warsztaty i są aktywne pomiędzy spotkaniami - mają bardzo dużą świadomość ciała i doskonale znają technikę wykonania ćwiczenia, to u nich widać warsztat pracy oraz to, że ćwiczenia dają efekt - twierdzi Chodakowska.
TAK WYGLĄDAŁY GDAŃSKIE WARSZTATY Z EWĄ CHODAKOWSKĄ W 2015 ROKU

Jak się okazuje, przyciągnęła ona na zajęcia nie tylko fanki i fanów z Trójmiasta. Jedna z nich pokonała ponad pół tysiąca kilometrów.

- Na trójmiejskie warsztaty przyjechałam z Lublina. W swoim mieście także byłam na treningu z Ewą i szybko zatęskniłam za tym, aby znowu zdobyć tę energię. Zdecydowałam, że już jest odpowiedni moment na ponowne zdobycie energi na kolejną cześć roku - mówi jedna z uczestniczek.
Zdjęcie uczestniczek i prowadzącej sobotnie warsztaty.
Zdjęcie uczestniczek i prowadzącej sobotnie warsztaty. fot. facebook.com/chodakowskaewa/
Oczywiście większość z ćwiczących zajęcia z Chodakowską zna z jej płyt, czy programów treningowych publikowanych w internecie.

NIEMAL PÓŁ TYSIĄCA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ Z ANNĄ LEWANDOWSKĄ

- Razem z koleżankami ćwiczymy z Ewą systematycznie od około roku. Okazało się, że będzie w Gdańsku więc zebrałam ekipę i przyszłyśmy poćwiczyć. Przy ćwiczeniach z Ewą na żywo panuje świetna atmosfera. I nawet nie chodzi o to, że sama prowadząca daje nam dużo emocji. Nakręcamy się same, jako ćwiczące. Przybijamy piątki, mobilizujemy się nawzajem, tak więc atmosfera jest klasa. Jeżeli mam porównać ćwiczenia sprzed telewizora z warsztatami, to na żywo jest o wiele lepiej - dodaje kolejna z uczestniczek.
Przedział wiekowy ćwiczących był bardzo rozpięty. Najmłodsza uczestniczka miała 16 lat, a najstarsza 72.

- W młodzieńczych latach trenowałam szermierkę. Ostatnio miałam małą depresję i dołek formy, Moja córka stwierdziła, że samej jej się nie chce ćwiczyć i wzięła mnie do towarzystwa. Zmotywowała odpowiednio i ćwiczymy razem Ewą - mówi 72-letnia ćwicząca.
- Zajęcia są super. Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa na odcinkach szyjnym i lędźwiowym. A ćwiczę, choć przed tymi zabiegami nie byłam w pełni sprawna i powiedzieli, że cuda nad Wisłą się skończyły i bez operacji nie będę chodziła. Zajęcia sprawiają, że czuję się lepiej. Intensywność jest wysoka, ale ja wykonuję zadania w swoim tempie, a jak nie mogę czegoś zrobić, to nie ćwiczę. Tak jak mówi Ewa Chodakowska - robić wszystko w miarą swoich możliwości - dodaje.
Poza zajęciami z Chodakowską podczas sobotnich warsztatów odbyły się treningi z Maciejem Jopkiem, spotkania z dietetykiem Studia Be Active - Martą Kielak oraz zajęcia z Lefterisem Kavoukisem, Patrykiem Puczyłowskim i Tomaszem Choińskim.

Opinie (40) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl