wiadomości

stat

Pobiegnij na kolorowo wokół Ergo Areny

Przesłaniem The Color Run jest nie rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa.
Przesłaniem The Color Run jest nie rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa. fot. trojmiasto.tv

Zostało ostatnie kilkadziesiąt miejsc na liście uczestników sobotniego The Color Run. Bieg na dystansie 5 kilometrów wokół Ergo Areny i przez Park Reagana, po raz pierwszy odbędzie się w Gdańsku. Jego uczestnicy obrzucać się będą kolorowymi proszkami. Ubarwią one wspólną zabawę, w której nikt nie będzie mierzył czasu ani prowadził klasyfikacji. Pierwsza fala startowa o godz. 11, otwarcie bram imprezy o godz. 10:30.The Color Run. Zapisz się do startuPoczątki The Color Run sięgają 2011 roku. Impreza hołduje idei "run for fun", czyli zawodów biegowych, w których nie liczy się miejsce na mecie czy uzyskany czas, a radość z samego startu.

Zasady są proste: uczestnicy ubierają się na biało i startują na dystansie 5 km. Po drodze będą obsypywani proszkami we wszystkich kolorach tęczy. Jak zapewniają organizatorzy, to naturalne, nieszkodliwe barwniki, które z łatwością można zmyć ze skóry czy ubrań.

Zobacz film z biegu The Color Run w Gdyni w 2018 roku.Impreza organizowana jest na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii, Afryce, a także w Europie. Dotychczas odbyło się 300 imprez w ponad 40 krajach. Do Polski dotarła w 2015 roku, gdy rozegrano zawody w Poznaniu i Warszawie, gromadząc łącznie 16 tys. uczestników.

The Color Run gościł już w Trójmieście, w poprzednich dwóch latach odbywał się w Gdyni. W sobotę 21 września po raz pierwszy w historii zawita do Gdańska. 5-kilometrowa trasa biegu zlokalizowana będzie wokół Ergo Areny, zahaczając po części o Park Reagana. Po drodze znajdzie się kilka stacji z kolorami, pianą i dmuchanymi przeszkodami. Wszystko po to, by bawić się jak najlepiej.

- Za linią mety na każdego czekać będzie wyjątkowy medal z jednorożcem i pełna pozytywnej energii strefa festiwalowa. Sam bieg to bowiem tylko część atrakcji. W strefie festiwalowej odbywać się będą animacje dla całych rodzin, będzie można zrobić sobie zdjęcie z maskotką jednorożca, poskakać na trampolinie. Przygotowaliśmy też tzw. "color blasty" - będziemy rzucać pod scenę paczki z kolorowym proszkiem, które na sygnał wszyscy wyrzucą w górę - wyjaśnia Maciej Turchan, przedstawiciel organizatora imprezy.


Mottem biegaczy The Color Run w tym roku jest hasło "Odkryj w sobie bohatera". Organizatorzy zachęcają do pomagania innym, przypominając, że każdy dobry uczynek to nieoceniona pomoc dla najbardziej potrzebujących. Impreza w Gdańsku wesprze podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Fundacji Ja Też oraz Mikołaja Janeczko.

Na liście startowej zostało ostatnich kilkadziesiąt miejsc. Zapisy prowadzone są do ich wyczerpania, a wpisowe w zależności od wybranego pakietu wynosi od 48 do 98 zł. Dzieci poniżej 10. roku życia można zarejestrować bezpłatnie.

Opinie (33) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl