• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lodowisko w Gdyni zaprasza od 4 grudnia. Cennik i grafik

Jacek Główczyński
2 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Gdynia szacuje, że w trakcie sezonu z lodowiska korzysta około 25 tys. osób. Gdynia szacuje, że w trakcie sezonu z lodowiska korzysta około 25 tys. osób.

Lodowisko w Gdyni przy ul. Bema wznowi działalność w najbliższą sobotę, 4 grudnia, o godzinie 9. Tafla ma wymiary 20 na 30 metrów, a na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew i kasków. Godzina jazdy kosztuje od 5 do 10 zł, a karnet na 11 wejść można nabyć, płacąc od 45 do 90 zł.Lodowiska i ślizgawki w TrójmieścieLodowisko w Gdyni wraca do gryJeśli łyżwy to:

Po sezonie 2020/21, gdy sztuczne lodowisko w Gdyni nie zostało uruchomione z powodu pandemii koronawirusa, tegoroczna inauguracja tym bardziej jest wyczekiwana. Do niedawna ważyły się bowiem kwestie logistyczne, związane z zapewnieniem odpowiednich dróg dojazdowych do obiektu. Jednak z tym wszystkim miasto uporało się na czas. Dlatego udało się dotrzymać obietnicy sprzed miesiąca i w grudniu miłośnicy łyżew mogą wyjechać na lód przy ul. Bema.

- Wracamy do gry i ponownie możemy otworzyć obiekt. Serdecznie zapraszam, aby z niego korzystać. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas ma wpływ na to, jak szybko uda się zahamować pandemię. Chrońmy siebie i bliskich. Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, o których będą przypominać pracownicy lodowiska. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji i używajmy maseczek, a co najważniejsze, nie przychodźmy na lodowisko, kiedy mamy objawy jakiejkolwiek infekcji. To wpłynie na komfort i bezpieczeństwo nas wszystkich - podkreśla Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Przeczytaj, od czego zależało uruchomienie lodowiska w tym sezonieWypożyczalnia i ostrzenie łyżew na miejscuTafla ma wymiary 20 na 30 metrów, a na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew i usługi ich ostrzenia. Za wypożyczenie łyżew na godzinę zapłacimy 10 zł, a za kask złotówkę. Ostrzenie to koszt 5 zł.

Na razie ceny nie zmieniły się w porównaniu do poprzedniego cennika. Tym bardziej jak najszybciej warto ponownie odwiedzić lodowisko przy ul. Bema, gdyż wszystko wskazuje na to, że w trakcie sezonu dojdzie jednak do podwyżki.

Przypomnij sobie, jakie decyzje w sprawie lodowiska podjęto przed rokiemPo ile bilety i karnety, dla kogo zniżki?Cennik sztucznego lodowiska w Gdyni Cennik sztucznego lodowiska w Gdyni
Godzina jazdy dla młodzieży do lat 18, uczniów i studentów do lat 26 za okazaniem legitymacji oraz osób z orzeczeniem o niepełnosprawności kosztuje 5 zł. Seniorzy powyżej 65 lat zapłacą 8 zł. Natomiast dla wszystkich pozostałych obowiązuje cena 10 zł za każdą rozpoczętą godzinę jazdy.

Ponadto dostępne są karnety na 11 wejść, a ich cennik jest zróżnicowany - analogicznie do grup wyróżnionych przy jednorazowych wejściówkach. Abonamenty kosztują odpowiednio: 45, 72 i 90 zł.

Kiedy na łyżwy w Gdyni?Przypomnijmy, że zarządzanie gdyńskim lodowiskiem w 2017 r. Gdyńskie Centrum Sportu przejęło od Młodzieżowego Domu Kultury. Szacuje się, że w trakcie sezonu obiekt gości około 25 tys. miłośników łyżew.

Korzystają z niego nie tylko uczestnicy ogólnodostępnych ślizgawek, ale także grupy zorganizowane. Przed wizytą na lodowisku warto zapoznać się z zamieszczonym grafikiem. Kolorem zielonym zaznaczone godziny dostępne dla wszystkich chętnych.

W najbliższą sobotę i niedzielę jazdy można planować o godzinach: 9, 11, 13, 15, 17 i 19. W pozostałe dni lodowisko dla indywidualnych użytkowników udostępniane będzie od wtorku do piątku popołudniami. Wówczas pierwsze przejażdżki można planować od godz. 14, a ostatnie od 19:45.

W Gdańsku łyżwy w dwóch obiektachPrzeczytaj relację z otwarcia lodowiska na placu Zebrań LudowychPrzypomnijmy, że na łyżwach można jeździć już w Gdańsku. Od października ogólnodostępne ślizgawki organizowane są w hali Olivia.

Natomiast od 26 listopada funkcjonuje sztuczne lodowisko na placu Zebrań Ludowych.

Nie ma jeszcze decyzji, czy i ewentualnie od kiedy Sopot będzie próbował uruchomić otwarte lodowisko przy molo.

Poznaj ceny ślizgawki w hali Olivia na bieżący sezonZobacz jak rozpoczął się sezon na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane