• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tłumy na lodowisku. Na łyżwach nawet na randkę lub rozgrzewkę przed imprezą

Damian Konwent
27 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Zobacz, jak wyglądało otwarcie lodowiska na placu Zebrań Ludowych

Lodowisko na placu Zebrań Ludowych zostało otwarte. Już pierwszego dnia zostało tłumnie przywitane przez entuzjastów jazdy na łyżwach, którzy wyznali, że to dobry pomysł na randkę czy rozgrzewka przed weekendową imprezą. Obiekt jest czynny od wtorku do piątku od godz. 14:30, a w weekendy od 11:30. Jednorazowy wstęp kosztuje 15 zł za godzinę. Bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 to koszt 45 zł.Lodowiska i ślizgawki w TrójmieścieCo najbardziej podoba ci się w jeździe na łyżwach?

Sezon na lodowisku na placu Zebrań Ludowych ruszył w najlepsze. Już pierwszego dnia odwiedziło je spore grono sympatyków jazdy na łyżwach. To pokazuje, jak wszystkim brakowało tej aktywności w obliczu pandemii, która przed rokiem nie pozwoliła na otwarcie obiektu.

- Widać, że ludzie czekali, bo tłumnie przyszli na otwarcie - usłyszeliśmy od jednego z łyżwiarzy.
- Kolejki po bilety były duże. Frekwencja jest zadowalająca, tym bardziej, że to pierwszy dzień - dodaje łyżwiarka.
To świetna rozrywka i doskonałe miejsca, by aktywnie wypocząć. Na tafli dominowały grupy znajomych, ale spotkać można było też pary zakochanych. Okazuje się, że to świetne miejsce na pierwszą randkę.

- Najlepszy sposób na poderwanie dziewczyny, polecam. Czekaliśmy tylko na to, aby wejść na lodowisko i pojeździć w kółko - zachęca młody mężczyzna.

Czy wiesz, dlaczego czasza lodowiska nie jest biała?- Lubię jeździć na łyżwach, więc gdyby ktoś mnie zaprosił, nie odmówiłabym pewnie - wyznaje łyżwiarka.
- Jest fajnie i przyjemnie. Trzeba się trochę namęczyć, ale sport przed piątkową imprezą na pewno dobrze zrobi - słyszymy.
Tu odnajdzie się każdy. Są dzieci i dorośli, ale przede wszystkim dominuje młodzież, która gdyby tylko mogła, to jeździłaby nawet w ramach lekcji. Dlatego też niektórzy wystosowali specjalny apel do nauczycieli.

- Chcielibyśmy zakomunikować, że nudzą nam się lekcje i bardzo chcielibyśmy chodzić na lodowisko - mówi z uśmiechem na twarzy uczeń z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Sprawdź, jak wygląda kwestia budowy nowego lodowiska w GdyniZauważyć się dało początkujących, ale nie brakowało też ludzi o zaawansowanych umiejętnościach. Jednak wyrobienie takiej wprawy wymaga wielu godzin w łyżwach. Pierwsze kroki nie są wcale proste.

- Najtrudniejsze jest ustanie na lodzie i złapanie równowagi. Jednak to zmiana gruntu pod nogami i ciężko się przyzwyczaić - słyszymy.

Poznaj ceny ślizgawki w hali Olivia na bieżący sezonGdańskie lodowisko na was czeka. Jest ogólnodostępne od wtorku do piątku w godz. od 14:30 do 21:30 (czwartek, piątek), do 19 (wtorek) lub do 17:30 (środa). Natomiast w weekendy można z niego skorzystać od 11:30 do 21:30. Godzinne sesje przedzielone będą 30-minutowymi przerwami na kosmetykę tafli.

Za godzinne wejście na lodowisko trzeba zapłacić 15 zł. Bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 to koszt 45 zł. Wstęp dla dzieci do lat 5 jest darmowy. Ceny nieznacznie wzrosły w porównaniu do ostatniego sezonu (2019/20), gdy bilety sprzedawano w podziale na normalne i ulgowe w cenach 13 zł i 9 zł.

Lodowisko w Gdyni ma wznowić działalność w grudniu 2021 rokuHonorowane są karty Multisport i FitProfit oraz Karta Mieszkańca. Parking jest bezpłatny. Na miejscu można bezpłatnie wypożyczyć kask. Natomiast ostrzenie lub wypożyczenie łyżew kosztuje 12 zł.

Obecnie w Trójmieście na łyżwach można jeździć także w hali Olivia. W grudniu ma ruszyć lodowisko w Gdyni.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (75)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane