wiadomości

Majowy aquathlon dla dzieci - pierwszy krok do triathlonu

Aquathlon dla dzieci odbędzie się w ramach majowego triathlonu.
Aquathlon dla dzieci odbędzie się w ramach majowego triathlonu. Sportevo

Coraz więcej zawodów sportowych organizowanych jest z myślą o całych rodzinach, tak aby w ramach jednej imprezy mogli wystartować zarówno rodzice, jak i dzieci. W tym roku po raz pierwszy w podobnej formule zostanie rozegrany Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS. 5 maja, oprócz triathlonowej rywalizacji, odbędzie się aquathlon dla dzieci w wieku 10-13 lat.Zawody triathlonowe, organizowane często jako całodzienne imprezy, przyciągają na miejsce startu całe rodziny. Choć triathlon sam w sobie jest bardzo widowiskowy, najmłodsi mogą znudzić się samym kibicowaniem. Z tego względu organizatorzy coraz częściej wychodzą z propozycją startów także dla najmłodszych. Jest to świetna okazja do tego, aby zaszczepiać w dzieciach i młodzieży sportowego bakcyla, uczyć ich zasad fair-play i obserwować rozwój ich kultury fizycznej, która wpływa na kształtowanie postaw młodego człowieka.

Podczas czwartej edycji majowego triathlonu o puchar rektora AWFiS odbędzie się także aquathlonowa konkurencja dla dzieci w wieku 10-12 lat. Zawodnicy będą podzieleni na kategorie 10-11 i 12-13 lat, oddzielnie na chłopców i dziewczynki. Każdy z nich będzie miał do przepłynięcia 200 metrów w basenie i 1000 m do przebiegnięcia na bieżni lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska.

Wystartować może każde dziecko, niezależnie od prezentowanego poziomu sportowego. Organizatorzy zapraszają zarówno początkujących sportowców, którzy jeszcze nie wiedzą, czy chcą związać swoją przyszłość z karierą sportową, jak i tych, którzy po zajęciach szkolnych udają się na usystematyzowane treningi.

- Jest to odzew na wiele głosów, które do nas napływają. W Trójmieście nie ma drugiej takiej imprezy, gdzie bezpośrednio po pływaniu wychodzi się na bieżnię lekkoatletyczną. Jest to aquathlon z prawdziwego zdarzenia. Do rywalizacji zapraszamy dzieci aktywnie trenujące w klubach, takich jak Tri Talent Team, jak i dzieci, które chcą spróbować swojej przygody z pływaniem i bieganiem. Zabawa będzie fantastyczna, zwłaszcza że zaraz po ostatniej rundzie dorosłych startują dzieci. Dzięki temu będą mogły zobaczyć, jak wygląda rywalizacja wśród ich rodziców - mówi Szymon Dolega ze Sportevo.
Zapisy do konkurencji dla dzieci już trwają. Do 15 kwietnia opłata startowa wynosi 50 złotych, po tym terminie będzie trzeba zapłacić 80 złotych. Limit startujących wynosi 100 osób.

Opinie (16)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl