• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Masz karnet na basen lub siłownię? Uważaj, bo po zakupie możesz jeszcze dopłacić

Damian Konwent
21 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Karnetowicze siłowni, basenów czy pływalni być może będą musieli dopłacać do swoich abonamentów. Karnetowicze siłowni, basenów czy pływalni być może będą musieli dopłacać do swoich abonamentów.

Masz karnet na basen, pływalnię, siłownię czy do klubu fitness? To uważaj, bo niewykluczone, że niedługo będzie trzeba do nich dopłacić, nawet jeśli są ważne. Administratorzy nie wykluczają, że będą do tego zmuszeni, aby przetrwać, jeśli ceny będą wciąż rosły. I choć mówimy o większości obiektów sportowych w Trójmieście, to mogą wystąpić jednak wyjątki.Siłownie i kluby fitness w Trójmieście


Pływalnie w TrójmieścieJaki karnet kupujesz najczęściej?

Niewykluczone, że karnetowicze korzystający z pływalni, basenów, siłowni czy klubów fitness będą musieli dopłacać do swoich abonamentów. Powodem ma być niepewna sytuacja przedsiębiorców i administratorów obiektów sportowych związana ze wzrostem cen.

Przy zakupie karnetów klienci mają zazwyczaj do wyboru kilka możliwości: okresowe, na określoną liczbę wejść czy liczbę minut bądź godzin. Dokonując takiego wyboru, zazwyczaj "odgórnie" płacą określoną kwotę i wówczas pozostaje już tylko cieszyć się abonamentem do czasu wykorzystania wskazanego limitu.

Jednak to może się zmienić. Trzeba mieć na uwadze fakt, że decydując się na taki zakup, często nie mamy już gwarancji, że ta cena będzie obowiązywała nas przez cały czas ważności karnetu. Może dochodzić do sytuacji, że niebawem zostaniemy poproszeni o dopłatę, gdyż taryfikator może się zwiększyć.

Nowy basen ma zapewnione finansowanie- W tym sezonie wprowadziliśmy nowy, poszerzony cennik. Można zakupić tradycyjne karnety, w pakiecie pływanie + sauna, dla rodzin 3+, jednorazowe dla rodzin czy dla pływaków o poranku. I to są ceny, które najprawdopodobniej będą obowiązywać do końca tego roku. Czy zmienią się od stycznia? Możliwe, ale niczego nie chcemy zakładać. Podobnie wygląda kwestia karnetów - na razie ceny pozostaną niezmienione, ale trudno mi powiedzieć, co będzie za kilka tygodni - mówi nam Adam Gilpływalni krytej MOSiR w SopocieMapka, w której de facto właśnie została uruchomiona sauna sucha.

Zobacz, jak wyglądają zajęcia w gdańskich pływalniach- Stoimy na takim gruncie, że nie mamy pewności co do tego, jak będą wyglądały kolejne miesiące. Jesteśmy małym, kameralnym klubem i klienci mają świadomość, co dzieje się dookoła. Dlatego nie możemy ich zapewnić, że mimo zakupionego karnetu w danym dniu, w danej cenie, nie ulegnie ona zmianie za jakiś czas i wówczas niestety będzie trzeba dopłacić. Mali przedsiębiorcy nie są dziś wspierani, wszyscy szukają oszczędności, by w ogóle przetrwać. Czy kiedyś będzie dobrze? Nie wiem. Podobno po chudych latrach zawsze wychodzi słońce, ale kiedy to się stanie - trudno mi odpowiedzieć - wyjaśnia Beata Kęstowicz-Cieślik z BlueFit Centrum Fitness i Szkoleń w GdańskuMapka.
- Wszyscy widzimy, co się dzieje, i szczerze przyznam, że nawet nie wiem, czy dotrwamy do wiosny. Klienci mają tego świadomość. Mają świadomość również tego, że może dojść do sytuacji, w której za miesiąc czy dwa będą musieli dopłacić do karnetów, które ich obowiązują. Takie mamy czasy, ledwo przetrwaliśmy pandemię, wydawało się, że wychodzimy na prostą, ale tej zimy się na to nie zanosi - słyszymy w jednym z klubów fitness w Gdyni.

Obowiązek ograniczania cen ciepła przez dostawców. Dopłaty do ogrzewaniaSą jednak wyjątki. Jednymi z nielicznych obiektów, w których nie będzie dochodziło do zmian cen po wykupieniu karnetów, będą miejskie pływalnie w Gdańsku: na StogachMapka, OruniMapka, OsowejMapkaChełmie.Mapka

- Ceny karnetów w pływalniach miejskich pozostają niezmienione już od kilku lat. Tak jest też w tym sezonie i zamierzamy zrobić wszystko, żeby nie uległy zmianie do końca roku szkolnego 2022/2023. Klienci, którzy kupują karnety, mają gwarancję jeszcze niższej ceny przez cały ten okres, bo im więcej wykupionych wejść, tym niższa cena jednostkowa za każdą wizytę na basenie. Najdłuższe karnety, te na 40 wejść, są do wykorzystania przez 365 dni, zarówno w opcji open, jak i na okaziciela - mówi Michał Faran z Gdańskiego Ośrodka Sportu

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (25)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Co w miejskiej trawie piszczy?

warsztaty, spacer

Elektryczna Radunia, spływ kajakowy wśród zabytków hydrotechnicznych

75-95 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, regaty

Nocny spływ kajakiem, na wschód słońca nad morzem

90-140 zł
zajęcia rekreacyjne, sporty ekstremalne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane