• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Morsy powitały Nowy Rok w Gdyni, Gdańsku i Sopocie

mip.
1 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (27)

Około 60 morsów w Gdańsku, 40 w Sopocie i 30 w Gdyni powitało Nowy Rok kąpielą w zimnej wodzie Zatoki Gdańskiej. Uczestnicy do Trójmiasta przyjechali z różnych stron Polski, byli barwnie przebrani, a na ich twarzach widać było radość. Nie zabrakło wspólnych śpiewów i życzeń. Wbrew pozorom, wysoka temperatura nie sprzyjała morsom.Przypomnij sobie relację z noworocznego morsowania w 2022 rokuNoworoczne kąpiele w Bałtyku to już tradycja, którą trójmiejskie morsy chętnie podtrzymują. Pomimo rekordowej temperatury (16 stopni Celsjusza), jak na początek stycznia, na plażach stawiło się liczne grono amatorów zimnych kąpieli. Co ciekawe, tak duża różnica temperatur pomiędzy powietrzem atmosferycznym a wodą, która miała 6 stopni Celsjusza, nie sprzyjała morsom, którzy musieli mierzyć się z większym szokiem termicznym.

W Gdyni takie spotkanie odbyło się o godz. 12 na Polance RedłowskiejMapka. Zaczęło się od rozgrzewki, a następnie wspólnej kąpieli, w której uczestniczyło około 30 osób.

- Oprócz naszej grupy, było także sporo innych osób, które poddawały się morsowaniu. Ponadto zgromadziło się wielu oglądających. Atmosfera, jak zawsze, była wspaniała. Była muzyka, szampan bezalkoholowy, życzenia i przebrania. Ponadto przyjechali do nas także goście z Sosnowca. Pogoda była dziś iście wiosenna. Można nawet stwierdzić, że było za ciepło na morsowanie - relacjonuje Małgorzata Wlazło, wiceprezes Stowarzyszenia Gdyńskie Morsy.
Tak Nowy Rok przywitały sopockie morsy. Tak Nowy Rok przywitały sopockie morsy.
Również o godz. 12 do Zatoki Gdańskiej wszedł Sopocki Klub Morsów, przy wejściu na plażę nr 45Mapka. Zaczęło się od wspólnej rozgrzewki, a do wody weszło ok. 40 osób.

- Na dzisiejszym morsowaniu mieliśmy gości z Wielkopolski i całego Pomorza. Ja, jako prezes klubu przebrany za Posejdona, złożyłem życzenia i wprowadziłem wszystkich do wody. Atmosfera była wspaniała, wszyscy śpiewaliśmy i składaliśmy sobie życzenia. Co ciekawe, na dzisiejszym morsowaniu mieliśmy osobę, która po raz pierwszy weszła do wody. Na jej twarzy widać było zadowolenie i eksplozję endorfin. Na zakończenie udaliśmy się wszyscy na ciepłą herbatę - podsumował Bartłomiej Stachnik, prezes Sopockiego Klubu Morsów.

Sprawdź, gdzie i kiedy można morsować w Trójmieście?Natomiast Gdański Klub Morsa spotkał się o godz. 13 w Jelitkowie przy wejściu na plażę nr 73Mapka. We wspólnej zabawie udział wzięło około 60 chętnych, choć zabrakło znanych z ubiegłych lat sceny czy gości z ramienia władz miasta Gdańska.

- W kąpieli oprócz osób z naszego klubu wzięły też udział morsy przyzwyczajone do tej noworocznej kąpieli, a także osoby wypoczywające u swoich rodzin z różnych stron Polski. Na początku przeprowadziliśmy wspólną rozgrzewkę, potem wszyscy razem weszliśmy do wody, a na sam koniec przygotowaliśmy ognisko dla chętnych. Można było się nieco ugrzać. Mieliśmy też osobę, która dziś po raz pierwszy się kąpała. To Niemka, która do Gdańska przyjechała ze swoim chłopakiem. Nieco opacznie zrozumiała, że kąpiel w morzu 1 stycznia to w Polsce tradycja i również wzięła udział - mówi nam Krzysztof Bobkowski, wiceprezes Gdańskiego Klubu Morsa.
mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (27)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Górna Radunia, popołudniowy spływ kajakowy z ogniskiem i biesiadą (1 opinia)

(1 opinia)
zajęcia rekreacyjne, regaty, rajd / wędrówka

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane