• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najlepsi ninja i karkołomny tor z przeszkodami na sopockim molo

Damian Konwent
12 sierpnia 2023, godz. 18:30 
Opinie (12)

Zobacz karkołomny tor Ninja na sopockim Molo

Do Sopotu zjechali się najlepsi ninja z Polski, by zmierzyć się ze specjalnymi przeszkodami ustawionymi na sopockim molo. Na tak spektakularnym miejscu, jak moloMapka, mieli oni okazję mierzyć się po raz pierwszy. 100-metrowy tor, którego przygotowanie trwało 12 godzin, wzbudził spore zainteresowanie nie tylko w ich gronie, ale również przyciągał uwagę przechodniów i turystów. Bardzo prawdopodobnie jest, że podobnie jak kultowa "Tyczka na molo", będzie odbywała się cyklicznie.Bądź jak Ninja Warrior. Tutaj za darmo możesz trenować street workout i parkour Bądź jak Ninja Warrior. Tutaj za darmo możesz trenować street workout i parkour

Czy próbowałe(a)ś kiedyś swoich sił z biegami przeszkodowymi OCR?

Po raz pierwszy na molo w SopocieBiegi przeszkodowe OCR to dyscyplina sportu, która w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Przyczynia się do tego również m.in. telewizyjne show Ninja Warrior, w którym testowane są: sprawność, wytrzymałość oraz hart ducha zawodników na niezwykle trudnym torze przeszkód.

W sobotę blisko 70 entuzjastów tej aktywności postanowiło sprawdzić swoje możliwości na 100-metrowym torze, który po raz pierwszy w historii był usytuowany na jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce, czyli skwerze na sopockim molo.

- Sopockie molo idealnie wkomponowało się w klimat biegów OCR. W tak widowiskowym miejscu mogliśmy szerzej zaprezentować show i naszą dyscyplinę sportu, co okazało się strzałem w "10". Przechodnie zatrzymywali się i z wielką ciekawością obserwowali rywalizację. Dlatego sopockiemu MOSiR należą się duże podziękowania za taką możliwość. Myślę, że ta impreza pokazała, że to odpowiednia lokalizacja, aby OCR gościł tu częściej. Dostaliśmy nieoficjalną zapowiedź, że od przyszłego roku impreza będzie odbywała się tu cyklicznie, podobnie jak kultowa już "Tyczka na molo" - mówi nam Grzegorz Brandt z Big Yellow Foot, które wraz z MOSiR Sopot współorganizowało wydarzenie.


Najlepsi ninja z PolskiRywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: open, do której mógł przystąpić każdy chętny oraz pro, do której zaliczali się zawodowcy.

Wśród tych drugich znaleźli się m.in. najlepsi zawodnicy ninja w Polsce: Katarzyna Jonaczyk - dwukrotna mistrzyni Europy OCR 100 oraz Last Women Standing Ninja Warrior, Robert Bandosz - wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy OCR 100 oraz Last Man Standing Ninja Warrior, Czarek Szulwach - młodzieżowy sportowiec roku OCR Polska oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy czy Jan Tatrowicz - Last Man Standing ostatniej edycji Ninja Warrior oraz dwukrotny medalista mistrzostw Polski OCR 100.

- Mieliśmy najlepszych zawodników z Polski. Tak naprawdę zabrakło jedynie dwóch z czołówki. "Wykręcili" niesamowite czasy. Właściwie niewiele zabrakło, aby na tym 100-metrowym odcinku został pobity rekord świata i Europy - wyjaśnia Brandt.
Mieszkańcy Trójmiasta najlepsi w finale Ninja Warrior Polska Mieszkańcy Trójmiasta najlepsi w finale Ninja Warrior Polska

Przeszkody100-metrowy tor składa się z 12 widowiskowych przeszkód. Nie są to przeszkody przypadkowe, ale certyfikowane przez Międzynarodową Federację Sportów Przeszkodowych (Fédération Internationale de Sports d'Obstacles). Zawodnicy będą rywalizować na torze parami, co jeszcze bardziej przyczynia się do spektakularności sportowego widowiska. Najlepsi na świecie (w tym zawodnicy z Polski) pokonują ten tor poniżej 40 sekund. Poprawność pokonywania poszczególnych przeszkód jest skrupulatnie sprawdzana przez doświadczonych sędziów OCR Polska.

- Samo przygotowanie toru zajęło nam 12 godzin. Wszystko było wyliczone co do minuty. Impreza odbyła się zgodnie z harmonogramem - kończy współorganizator.
Warto podkreślić, że Molo OCR 100 to zawody zaliczane jest Polskiej Ligi Sportów Przeszkodowych organizowanej przez Związek Sportów Przeszkodowych oraz Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska.

Przeczytaj relację z ostatniej Tyczki na molo Przeczytaj relację z ostatniej Tyczki na molo

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (12)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wieczorna wędrówka po pracy: wzgórza morenowe między Oliwą i Strzyżą

25-35 zł
rajd / wędrówka

Wieczór z salsą w Olivia Garden | Zajęcia taneczne w egzotycznej dżungli

30 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Spotkaj się z koszykarzami Trefla Sopot!

spotkanie

Forum

Najczęściej czytane