• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najpopularniejsze urządzenia na siłowni. Co wybierają kobiety, a co mężczyźni?

mip.
27 listopada 2023, godz. 06:00 
Opinie (40)
Najpopularniejsze urządzenia na siłowni różnią się w przypadku kobiet i mężczyzn. Inne wybierają także początkujący, a inne stali bywalcy. Najpopularniejsze urządzenia na siłowni różnią się w przypadku kobiet i mężczyzn. Inne wybierają także początkujący, a inne stali bywalcy.

Korzystający z siłowni mają swoje ulubione urządzenia. Innych używają panie, a innych panowie. Dużo zależy też od stanu zaawansowania czy celu, z jakim trenujemy. Czasem o to, by z nich skorzystać, wybuchają kłótnie. Sprawdziliśmy, jakie urządzenia i dlaczego są najpopularniejsze na trójmiejskich siłowniach.

Z jakiego urządzenia na siłowni najchętniej korzystasz?

Popularność siłowni rośnie z każdym rokiem. Każdy z jej klientów ma swoje ulubione przyrządy, których używa do treningów. Sprawdziliśmy, które z nich są najczęściej oblegane na trójmiejskich siłowniach, a także, czy istnieje podział na te, które częściej wybierają kobiety, oraz te preferowane przez mężczyzn.

Najpopularniejsze urządzenia na siłowni wśród kobietPewien utarty stereotyp mówi o tym, że kobietom ćwiczącym na siłowni zależy przede wszystkim na wypracowaniu mięśni brzucha pośladków i nóg. Jak słyszymy, jest w tym ziarno prawdy.

- Panuje takie przekonanie, że dziewczyny ćwiczą tylko brzuch i tyłek, ewentualnie brzuch. Jest w tym sporo prawdy - mówi nam Natalia.
Czego zatem w tym celu używają przedstawicielki płci pięknej?

- Najczęściej używam sztangi z obciążeniem do hip thrustów, suwnicy, hantli, a także schodów - dodaje.
5 ćwiczeń na jędrne pośladki 5 ćwiczeń na jędrne pośladki

Wspomniane urządzenia nie są jedynymi, przy których częściej można spotkać grupę pań. W dbaniu o szczupłą sylwetkę pomaga trening cardio, a więc wszelkiego rodzaju rowerki, orbitreki, bieżnie, schody czy ergometr wioślarski.

- Jeśli chodzi o cardio, to zawsze wybieram schody lub bieżnię ze sporym pochyleniem - mówi z uśmiechem Mariola.
Panie nie zapominają także o treningach górnej części ciała. Tu najczęściej wybierają jednak wyciągi czy maszyny oporowe.Najpopularniejsze urządzania na siłowni wśród mężczyznNie da się ukryć, że zdecydowanym królestwem większości panów na siłowniach jest strefa wolnych ciężarów. Mężczyźni zainteresowani są bowiem treningiem siłowym, a więc zbudowaniem i wyrzeźbieniem umięśnionej sylwetki. Do tego służy im przede wszystkim sztanga z obciążeniem.

- Na siłowni najczęściej biorę w dłonie sztangę, z którą można zrobić naprawdę wiele: martwy ciąg, wyciskanie, zarzuty. Jest tego cała masa - wylicza Adam.
Bardzo popularne są także maszyny do ćwiczenia mięśni ud.

- Ta maszyna to obciążony drążek, a ćwiczenie polega na zginaniu i prostowaniu kolan. Doskonale rozbudowuje mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud - wyjaśnia Tomek.
Policjant, kulturysta i trener personalny. Zainspirował go Arnold Schwarzenegger Policjant, kulturysta i trener personalny. Zainspirował go Arnold Schwarzenegger

Wielu panów można spotkać także na ławce do brzuszków czy skrętów tułowia oraz przy strefie z hantlami, które cieszą się podobną popularnością co sztangi i często szybko znikają z półek. Czasami dochodzi nawet do kłótni o ich dostępność.

Urządzenia na siłowni dla początkujących i zaawansowanych. Istnieje podział?Choć nie ma żadnego podziału na urządzenia, które przeznaczone są tylko dla zaawansowanych, to często do takich zaliczyć można m.in. sztangi. Osoby początkujące - często z niewiedzy, a może i strachu - nie używają jej z uwagi na nieznajomość techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Dodajmy, że ich niewłaściwe wykonywanie może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Z tego względu początkujący wybierają zazwyczaj maszyny oporowe, ergometr, wyciąg, motylek czy stanowiska do treningu interwałowego czy cardio.

- To sprzęt łatwy w obsłudze, który nadaje się nawet dla osoby, która zalicza pierwszy kontakt z siłownią. W dodatku technika nie jest tutaj tak ważna, jak w przypadku na przykład sztangi, zatem i ryzyko urazów jest mniejsze - wyjaśnia Paweł, trener personalny na jednej z gdyńskich siłowni.
mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Blaster Games - Gry Nerf Gdańsk

60 zł
gry, zajęcia rekreacyjne, trening

Przez Wydmę Orzechowską z buta i wizyta w Ustce (2 opinie)

(2 opinie)
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Harpuś - Rusz z mapą po przygodę!

25 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane