Parkrun Gdańsk liczy już sto biegów

29 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Ponad 150 biegaczy stawiło się na starcie setnego parkrun Gdańsk w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana. W trakcie rozgrywanych co sobotę 5-kilometrowych biegów, ich uczestnicy pokonali już łącznie ponad 36 tys. km. Jubileuszową imprezę wygrali Marek Chołota i Małgorzata Tuwalska.

We wspólnej akcji Stowarzyszenia parkrun Polska oraz MOSiR w Gdańsku, przynajmniej raz wzięło dotychczas udział 1175 miłośników parkowego biegania. Łączna liczba indywidualnych biegów wyniosła 7262. W trakcie stu biegów padło 1737 rekordów życiowych.

W jubileuszowym parkrun Gdańsk wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Tuwalska, która dystans 5 km pokonała w czasie 19:18. Jej siostra, a zarazem liderka klasyfikacji generalnej drugiego sezonu - Elżbieta, była druga z czasem 20:07. Trzecie miejsce zajęła występująca gościnnie Kaja Klinowska (20:26), która zazwyczaj rywalizuje z biegaczami w poznańskim parkrunie.

Spośród panów najszybszy był Marek Chołota z Akademii Biegania z wynikiem 17:56. Drugą pozycję z kilkoma sekundami straty do zwycięzcy, zajął Piotr Słodowicz (18:04) z Grupy Trójmiasto. Trzeci był Tomasz Bagrowski (Radość Biegania), a jego rezultat to 18:19.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na szczególne wyróżnienie zasługują najmłodsi uczestnicy, którzy wystartowali w kategorii do lat 14 - Dominik Kłos, Julian Kłos, Dominik Szwed oraz Alex Zabielski.

Pierwszy noworoczny parkrun rozegrany zostanie w sobotę 4 stycznia, tradycyjnie o godzinie 9:00. Przypomnijmy, że udział jest bezpłatny i wymaga jednorazowej rejestracji przez internet.

Aktualny ranking w klasyfikacji w ramach drugiego sezonu po 49 biegach:
Panie
1. Elżbieta Tuwalska - 3688 pkt.
2. Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) - 3286 pkt.
3. Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) - 3093 pkt.