Pierwsze zwycięstwo brązowych medalistów

kfk
30 listopada 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Zespół Szantrapy odniósł wreszcie swoje pierwsze zwycięstwo pokonując w meczu 6. kolejki Sopockiej Ligi Koszykówki 2007/2008 ekipę Alfa Pmedia 55:35. Dzięki czemu ubiegłoroczni brązowi medaliści awansowali z 9. na 8. miejsce w tabeli. Zawodnicy tym razem zaprezentowali bardziej poukładaną grę, niż w poprzednich pojedynkach. Koszykarze Szantrapy grali zespołowo a rzuty oddawali z przygotowanych pozycji. Dobrze funkcjonowała także obrona, która praktycznie przyczyniła się do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

W drugiej sobotniej konfrontacji Ms Uptown zmierzył się z S.S.I.J. Trzykrotny mistrz Sopotu przez cały czas kontrolował przebieg spotkania, utrzymując bezpieczną 6-10-punktową przewagę. Ostatecznie koszykarze z "górnego miasta" pokonali rywala 8 "oczkami". Strzeleckimi umiejętnościami popisał się Przemek Lewandowski z teamu S.S.I.J., zdobywając 20 pkt.

Sporą dawkę emocji zaaplikowali zawodnicy Dentaurus i Chłopaków z Osaki. Pierwsi dobrze wystartowali, grając agresywnie w obronie. W efekcie chłopaki rzucili swoje pierwsze punkty dopiero w 4 minucie gry, kiedy Dentaurus prowadził już 6:0. Na przerwę Dentaurus schodził prowadząc 26:14.

W kolejnych 15 minutach meczu Chłopaki z Osaki wzięli się za odrabianie strat. Na 7 min. do zakończenia rywalizacji Dentaurus prowadził już tylko czterema punktami. W tym momencie Łukasz Koszałkowski (Dentaurus) trzykrotnie z rzędu trafił zza linii 6,25 m i wydawało się, że jest już po zawodach. Jednak Chłopaki z Osaki na 32 sekundy przed końcem doprowadzili do remisu 39:39. W ostatniej akcji pojedynku mało widoczny na parkiecie Paweł Pastusiak oddał celny rzut zza trzy i Dentaurus mógł świętować swoje czwarte zwycięstwo.

Do kolejnej potyczki przystąpił beniaminek Grizzly BT oraz Poppers, uczestnik ostatniego Final Four. Popersi dopiero po 8 minutach wyszli po raz pierwszy na prowadzenie 10:9. Po zaciętej walce pod tablicami tuż przed przerwą widniał wynik 19:19. Jednak dwie szybkie akcje Grizzly zmieniły rezultat na swoją korzyść (23:19).

W drugim kwadransie zmagań wynik jeszcze bardziej wirował, zmieniając się raz w jedną, a raz w drugą stronę. Minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego Poppersi wygrywali 38:36. Jednak trzypunktowy rzut Pawła Kwaśniaka na 30 sekund przed zakończeniem meczu dał prowadzenie Grizzly BT, którego już nie oddali do końca potyczki (40:38). W wygranej drużynie bardzo dobrze zagrał autor 24 punktów - Karol Gajdamowicz, a w ekipie Poppers - Paweł Stolc, wpisując na listę 28 pkt.

Walkower dla trzeciej drużyny ligi Coorviky (20:0) zakończył szóstą kolejkę SLK. Przedostatni w tabeli Chabry nie skompletował pełnego składu, by móc przystąpić do pojedynku.

Wyniki spotkań 6. kolejki SLK:

Alfa PMedia - Szantrapy 35:55 (11:27)
Alfa: Paweł Potakowski 15(3), Krzysztof Białecki 12(2), Michał Gierszewski 6, Norbert Czausz 2, Radomir Potakowski 0.
Szantrapy: Bartosz Zaremba 20, Tomasz Grochowski 10, Łukasz Jażdżewski 10, Marek Staniulewicz 8, Wawrzyniec Szpakowski 4, Jakub Bereźnicki 3.

Ms Uptown - S.S.I.J 44:36 (21:14)
Uptown: Bartosz Dzierżyński 17(1), Jakub Jabłoński 14(1), Maciej Kozieł 9(1), Bernard Kilarski 4, Krzysztof Pielak 0.
S.S.I.J: Przemysław Lewandowski 20, Andrzej Grabowski 6, Piotr Grabowski 4, Łukasz Kaus 4, Michał Śliwiński 2.

Dentaurus - Chłopaki z Osaki 42:39 (26:14)
Dentaurus: Łukasz Koszałkowski 18(4), Konrad Buzak 9(1), Grzegorz Kowalski 4, Paweł Pastusiak 4, Olaf Olender 4, Mariusz Jóźwiak 3(1).
Chłopaki: Mariusz Mrozek 13, Tomasz Łukasiewicz 8, Michał Garsztka 8, Mateusz Garsztka 5, Andrzej Kozikowski 5(1), Krzysztof Cimoch 0.

Poppers - Grizzly BT 38:40 (23:19)
Poppers: Paweł Stolc 28, Michał Niedałtowski 4, Piotr Grubecki 2, Przemek Gdaniec 2, Adam Dąbek 2, Kamil Kowalski 0, Michał Majk 0.
Grizzly: Karol Gajdamowicz 24(1), Paweł Kwaśniak 9(3), Piotr Ostromęcki 5, Paweł Miziarski 2, Tomasz Maryniecki 0, Łukasz Jaszczak 0, Michał Szypniewski 0, Jacek Szmelter 0, Marcin Kądziela 0.

Coorviky - Chabry walkower 20:0

Tabela:
(drużyna, zwycięstwa-porażki-walkowery, kosze, punkty)
10.S.S.I.J 1-3-2 161:219 (-58) 5

Konfrontacja toczy się systemem "każdy każdym", a sezon zasadniczy trwający od października do kwietnia uwzględnia także mecze rewanżowe. Spotkania (2x15 min) odbywają się w soboty w II LO przy al. Niepodległości 751. Na zakończenie zawodów najlepsze drużyny zagrają w Final Four na parkiecie Hali 100-lecia Sopotu, gdzie wyłoniony zostanie mistrz sezonu 2007/2008.

Sopockie rozgrywki organizuje Stowarzyszenie "Trivium - Edukacja, Wychowanie, Profilaktyka", Instytut Informacji Publicznej we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Pełnomocnik Prezydenta Sopotu ds. Uzależnień Małgorzata Pobłocka. Inicjatywę wspierają: Spółka Sportowa "Trefl" oraz Platforma Medialna PMedia.pl. Partnerami projektu są: Radio Gdańsk, Portal Regionalny Trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki.