• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Po co trenujesz? Dla siebie czy bycia modnym i kilku fotek na Instagram?

Michał
15 sierpnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (87)
Trenujesz dla siebie czy dla bycia modnym? Trenujesz dla siebie czy dla bycia modnym?

- Jak nierobienie formy na wakacje, to "nowy rok, nowy(a) ja", "jestem gruby(a), muszę w końcu się za siebie wziąć", "znów się zapuściłe(a)m, teraz to już na pewno nie odpuszczę". I co? Prawie zawsze kończy się tak samo, czyli na kilku czy kilkunastu treningach. Ludzie, co z wami? Decydujesz się na jakieś kroki? To bądź konsekwentny(a) do samego końca. A jeśli uważasz inaczej, znasz siebie i swoje możliwości, to po co zaczynasz? Dla bycia modnym i zrobienia kilku fotek na Insta? - pyta pan Michał w nadesłanym do nas liście.Siłownie w Trójmieście. Ile lat trzeba mieć, by móc trenować? Siłownie w Trójmieście. Ile lat trzeba mieć, by móc trenować?

Czy zdarzyło ci się kiedyś rezygnować z treningów?

Ostatnio znajomy rzucił stwierdzenie: "na kolejne wakacje będę pięknie zbudowany, zobaczycie". Spojrzałem na niego i odparłem "OK, powodzenia", jednocześnie delikatnie się uśmiechając, bo przecież o podobnych planach mówił... rok temu.

Nie mogę umniejszać mu zaangażowania. Jednak tylko tego początkowego. Doskonale pamiętam jego zapał na starcie przygotowań, wiecie: karnet, siłownia, plan treningowy, suplementy. Z czasem energia i chęci były coraz mniejsze. Z pięciu dni treningowych robiły się cztery, trzy, dwa, aż przyszła wiosna i zapytałem, czy zdąży, bo jego entuzjazm zwolnił. Odparł: "coś tam ćwiczę, ale chyba do lata z formą nie zdążę".

Całkiem znajome, prawda? Myślę, że w gronie znajomych wielu z was często słyszy o podobnych historiach.I właśnie to skłoniło mnie do napisania tego listu, bo osobiście słyszę lub czytam o tym regularnie co kilka tygodni. Jak nierobienie formy na wakacje, to "nowy rok, nowy(a) ja", "jestem gruby(a), muszę w końcu się za siebie wziąć", "znów się zapuściłe(a)m, teraz to już na pewno nie odpuszczę". I co? Prawie zawsze kończy się tak samo, czyli kilku czy kilkunastu treningach.

Ludzie, co z wami? Decydujesz się na jakieś kroki? To bądź konsekwentny(a) do samego końca. A jeśli uważasz inaczej, znasz siebie i swoje możliwości, to po co zaczynasz? Dla bycia modnym i zrobieniu kilku fotek na Insta?

Marina Beach Gym otwiera siłownię zewnętrzną. Pierwszy taki obiekt w Polsce Marina Beach Gym otwiera siłownię zewnętrzną. Pierwszy taki obiekt w Polsce

Oczywiście popieram zaangażowanie i dążenie do celu, ale bez przebierania w półśrodkach. Sam od wielu lat ćwiczę regularnie, ale przede wszystkim dla lepszego samopoczucia. Czasem po dniu ciężkiej pracy nie ma nic pożyteczniejszego niż porządny wycisk w siłowni, gdzie mogę zostawić wszystkie złe emocje. Dlatego warto zastanowić się, czy ćwiczysz dla siebie, czy dla atencji?

Odpowiedz sobie, czy warto trenować do wakacji, czy może jednak przez cały rok? Przecież od połowy lipca do połowy sierpnia nie było lata. Skąd wiesz, że za rok nie będzie gorzej? Gdzie wtedy pokażesz tę swoją wyrzeźbioną klatę?Zamiast czekać do 1 stycznia, idź na siłownię już teraz. Chyba że już od razu wiesz, że ta przygoda potrwa góra miesiąc, to daj sobie spokój i nie gadaj głupot.

Znów ci się przytyło? To ćwicz regularnie. Nie będziesz miał(a) problemów z niechcianymi kilogramami. A jeśli nie, to zaakceptuj siebie takim(ą), jaki(a) jesteś. Rodzina i znajomi i tak będą cię kochać i szanować.

I oczywiście tak możemy sobie wyliczać i wyliczać, ale przecież nie o to chodzi. Chodzi o to, żebyś przestał(a) oszukiwać innych, bo właśnie w ten sposób narażasz się nieprzyjemne komentarze. Jednak przede wszystkim przestań oszukiwać samego czy samą siebie.
Michał

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Mikołajkowy Maraton Spinningowy

30 zł
zajęcia rekreacyjne, trening

Mikołajki z zapląsanej bajki (3-8 lat) - Borkowo

119 zł
bal, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Grudniowe wyzwanie treningowe dla Supermam!

zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane