• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Pomysły na aktywny weekend na morzu, lądzie i w hali

dak.
2 lipca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (4)
Przez cztery niedziele w lipcu i trzy w sierpniu Ergo Arena należeć będzie do rolkarzy. Wstęp jest darmowy. Przez cztery niedziele w lipcu i trzy w sierpniu Ergo Arena należeć będzie do rolkarzy. Wstęp jest darmowy.

Rolkowisko, Biegun OCR, piesze wędrówki, rowery czy joga to tylko część pomysłów dla miłośników aktywności fizycznych na spędzenie pierwszego weekendu lipca. Odbędą się także mistrzostwa Polski SUP, więc będzie okazja do zobaczenia w akcji najlepszych na deskach. W naszym kalendarzu imprez każdy powinien znaleźć coś dla siebie.Kalendarz imprez na weekend 3-4 lipcaRolkowiskoWraz z początkiem wakacji do Ergo ArenyMapka wraca cykl Rolkowiska. Rozpocznie się on 4 lipca i będzie odbywał się we wszystkie niedziele lipca i trzy pierwsze niedziele sierpnia w godz. 16-19. Finał zaplanowano na 22 sierpnia i potrwa do godz. 22. Będzie połączony z atrakcjami - pokazami specjalnymi. Wstęp jest bezpłatny,

- Rolkowiska w Ergo Arenie cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Dostrzegają to nasze miasta, które po raz kolejny zdecydowały się wesprzeć strategicznie te wakacyjne zajęcia w ERGO ARENIE. Rolki są aktywnością dla całych rodzin, a rozmiar płyty głównej hali i warsztaty z wykwalifikowaną kadrą instruktorską gwarantują bezpieczną i dobrą zabawę - tłumaczy Magdalena Sekuła, prezes zarządu spółki Hala-Gdańsk Sopot, operatora Ergo Areny, organizatora wakacyjnych rolkowisk.

Zobacz, jakie aktywności i zajęcia prowadzone są na plaży w trakcie wakacjiZobacz, jak wygląda rolkowisko w Ergo ArenieZajęcia rolkarskie opracowują i przeprowadzają każdorazowo instruktorzy z działającej w Gdańsku profesjonalnej szkółki rolkowej Roll4All. Możliwe jest wypożyczenie rolek i kasku z ochraniaczami. W celu ustalenia warunków wypożyczenia prosimy o kontakt: e-mail: roll4all@roll4all.pl tel.: 500 073 261

Wzorem ubiegłych lat na wszystkich chętnych podczas Rolkowisk w Ergo Arenie czekać będzie 5 specjalnie wyznaczonych stref:
 • strefa nauki jazdy - nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie,
 • strefa freestyle slalom - nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora,
 • strefa nauki jazdy agresiv/urban - strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności, zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
 • strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej - na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie), w tej strefie jazda odbywa się bez instruktora w rytmie muzyki,
 • strefa hokeja na rolkach - powstanie plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami, będą się na nim odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.


Biegun - Klątwa majtkaBiegun to coś dla miłośników biegów przeszkodowych. Do dwudniowej rywalizacji dojdzie w sobotę i niedzielę, od godz. 8 w Kolibki Adventure ParkMapka. Na śmiałków czeka 30 przeszkód w 8 zróżnicowanych kategoriach na dystansach od ok. 5 do ok. 15 km na trasie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Siatkówka plażowa w Trójmieście. Sprawdź gdzie są boiska? Ile kosztuje sprzęt?Kategorie do wyboru:
 • B4 - Before - dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w OCR, trasa to tylko 3 km
 • Open - dla fanów biegów typu OCR, trasa w zależności od wyboru może mierzyć od 5 do 15 km
 • Elite - dla zaawansowanych zawodników, trasa wynosi 10 km
 • Sztafeta drużyn - dla osób preferujących grupową rywalizację
 • Bieg Rodzinny - świetna zabawa dla całej rodziny, uproszczona trasa oraz przeszkody
 • Bieg Młodzieżowych Grup Treningowych - dla dzieci i młodzieży z klubów sportowych każdego rodzaju

Internetowe zapisy zostały zakończone, ale można dokonywać ich na miejscu w dniu wydarzenia. Ceny udziału wahają się od 139 do 399 zł.

Obejrzyj relację z Bieguna - Gniew BosmanaRowerowa sobota z Ergo ArenąW sobotę, o godz. 12, wokół Ergo ArenyMapka ścigać będą się najmłodsi cykliści. Młodzi rowerzyści podzieleni zostaną na 4 kategorie wiekowe. Dla wszystkich uczestników przewidziano medale i dyplomy. Udział w zawodach dla dzieci jest bezpłatny, organizatorzy wymagają własnego sprzętu i kasku.

Atrakcja dla dzieci związana będzie z dużym rowerowym startem, gdyż tego samego dnia wyruszy wyścig Polish Bike Tour, który będzie przebiegał przez zdecydowanie najdziksze tereny Polski. Na pokonanie tego dystansu przewidziano 8 dni.

Piesze wędrówki z rodzinąMiasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na kolejną z bezpłatnych, rodzinnych wędrówek w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku".

Czwarta tegoroczna wędrówka z przewodnikiem odbędzie się w niedzielę, 4 lipca. Podczas jej 5 km marszruty uczestnicy zapoznają się z gdańską OliwąMapka.

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z tą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby należy zabrać w wózku terenowym bądź w nosidełku.

Kąpieliska oficjalnie otwierane. Sprawdź, dokąd na strzeżone plaże w Trójmieście?Wycieczkę poprowadzi Krzysztof Kochanowicz. Uczestnicy wędrówki poznają: znakowane szlaki turystyki pieszej i rowerowej przebiegające przez lokalne lasy, formy ich oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek. Zbiórka o godz. 9:45 przy ul. Bytowskiej 4.

Rodzinna wędrówka przez wzgórza nad Jaśkową DolinąJoga i Pilates na plażyCentrum Joga i Pilates serdecznie zaprasza do wspólnej praktyki jogi, pilatesu, bodyart i tańca na plaży miejskiej przy Polance Redłowskiej w GdyniMapka. Zajęcia odbywają się w każdą wakacyjną sobotę począwszy od 26 czerwca do 11 września w godzinach 8:30-9:30.

II Mistrzostwa Polski SUPII Mistrzostwa Polski Stand Up Paddle, odbędą się w 3 i 4 lipca w Gdańsku BrzeźnoMapka. Organizatorem zawodów na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego jest Miasto Gdańsk oraz Związek sportowy SUP.

Zawody odbędą się w kategoriach wiekowych: senior (urodzeni w roku 2002 i starsi), junior (2003-2004), junior młodszy (2005-2006), młodzik (2007-2008), dzieci (2009 i młodsi). Będą rywalizować na dystansach od 200 do 9 tysięcy metrów. Co prawda zapisy zostały już zamknięte, ale wciąż dobra okazja do kibicowania z wysokości plaży i przyjrzeć się najlepszym w tym fachu.

Na czym polega pływanie na SUP?Aktywne lato w Gdańsku, Sopocie i GdyniCztery turnieje zostaną rozegrane tego lata na plaży po prawej stronie molo w BrzeźnieMapka. W tym roku osobno rywalizować będą zarówno Panie jak i Panowie, a zmagania w turniejach otwartych dla wszystkich będą się toczyć równolegle na pięciu boiskach. W zależności od ilości zawodniczek i zawodników, sędziowie dobiorą odpowiedni system rozgrywek. Na najlepsze pary w turniejach kobiet i mężczyzn czekają nagrody pieniężne - 500 zł za 1. miejsce, 300 zł za 2. i 100 zł za 3.

W lipcu i sierpniu odbędą się w 4 odsłony imprezy, z których każda będzie liczona oddzielnie, jako odrębna całość. Nie jest to cykl zawodów, podczas której uczestnicy gromadzą punkty do klasyfikacji generalnej. Zapisy zbierane są bezpośrednio przed turniejem, w dniu zawodów w godz. 9-9:30. Zawody zaplanowane są na niedzielę: 4 i 18 lipca oraz 1 i 15 sierpnia.

Sprawdź 5 miejscówek na plaży - relaks, sport, zabawa, jedzenieLato na dobre zaczyna się też na plaży w SopocieMapka. To już kolejny rok, gdy MOSiR organizuje cykl turniejów siatkówki plażowej Ziaja Cup. Zawody będą rozgrywane w kategoriach: młodzieżowej rocznik 2004 i młodsi, kobiet i open - do końca lipca we wszystkie środy, piątki i soboty.

Bezpłatnych zapisów można dokonywać za pośrednictwem strony mosir.sopot.pl. Nagrody przyznawane są za miejsca 1-3 w poszczególnych imprezach oraz dodatkowo za końcową klasyfikację Lata 2021.

Sprawdź, jak bezpiecznie się opalać w czasie lataWakacyjnych aktywności nie zabraknie również w Gdyni. Aktywne Lato to wakacyjny program aktywności miasta Gdyni i Gdyńskiego Sportu odbywający się na plaży Gdynia ŚródmieścieMapka.

W weekendy na siatkarskie boiska na plaży wkroczą zawodnicy rywalizujący w kategorii open oraz mixtów, dla których za zajęcia czołowych miejsc przewidziano nagrody finansowe w wysokości 500 zł za 1. miejsce, 300 zł za 2. miejsce oraz 200 zł za zajęcie 3. miejsca. W soboty 3, 24 i 31 lipca oraz 14, 21, 28 sierpnia odbywać się więc będą turnieje Open, a w niedzielę 4, 25 lipca oraz 1, 15, 22, 29 sierpnia turniej Mixt. Zapisy do weekendowych turniejów prowadzone będą w godzinach 9-9:20, a rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9:30.
dak.

Wydarzenia

Biegun - Klątwa majtka

bieg, sporty ekstremalne

Gry Parkowe Śródmieście

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Joga i Pilates na plaży

zajęcia rekreacyjne

Rolkowisko 2021

zajęcia rekreacyjne

Lato 2021 z MOSiR Sopot

zawody / wyścigi, turniej

Piesze wędrówki z rodziną

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Aktywne Lato

turniej, zajęcia rekreacyjne

Rowerowa sobota z Ergo Areną

zawody / wyścigi, zajęcia rekreacyjne

II Mistrzostwa Polski SUP

zawody / wyścigi

Opinie (4)

 • Hura

  Rolkowisko jest super

  • 5 0

 • Najlepszy jest SUP. Kawała deski za marne 3000-3500 zł. Plus wiosło. Czyli tania rozrywka na wodzie. Na Insta w sam raz

  • 7 0

 • Nie często też jest pogoda (czy też warunki na wodzie) aby tak sobie spokojnie postać i powiosłować.

  • 2 0

 • w niedzielę trzeba walić do kościoła , koniecznie , nie po to księża wymusili na Pisie za pomocą

  pisowych związków zawodowych zamknięcie sklepów byście łazili byle gdzie , wiernych ubywa ,. Zabka z udziałem Rydzykowym jest otwarta, więc zasilajcie jego konto .

  • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Warsztaty rolowania i rozciągania

warsztaty

Activo - Bory Tucholskie 1- Leśny Szlak

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum