wiadomości

stat

Propozycje na aktywny weekend

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

W sobotę na ulicach Głównego Miasta odbywał się będzie 26. Bieg św. Dominika.
W sobotę na ulicach Głównego Miasta odbywał się będzie 26. Bieg św. Dominika. fot. Lucyna Pęsik

W pierwszy weekend sierpnia w Trójmieście będzie można aktywnie spędzić czas na wiele sposobów. 26. Bieg św. Dominika, dzielnicowa impreza na orientację Harpuś czy mistrzostwa Polski w skimboardingu to jedynie część atrakcji, które zostały przygotowane. Do dyspozycji będą również treningi biegowe czy warsztaty rolkarskie.W piątek i w sobotę w Jelitkowie zobacz na mapie Gdańska na potoku Oliwskim odbędą się mistrzostwa Polski w skimboardingu. Dwudniowe zmagania będą miały miejsce na specjalnie zbudowanym torze z przeszkodami, tzw. skimparku. Pierwszego dnia od godz. 15 można przyjść i zobaczyć treningi w różnych grupach wiekowych, a dzień później od godz. 10 odbędzie się właściwa faza mistrzostw. Ponadto można będzie dokonać darmowych testów desek skimboardowych, a także wziąć udział w konkursach dla zawodników i publiczności.

W sobotę na ulicach Głównego Miasta zobacz na mapie Gdańska ruszy 26. edycja Biegu św. Dominika. To kolejna impreza, w której udział mogą wziąć profesjonaliści i amatorzy w konkurencjach na różnych dystansach. To najbardziej prestiżowa w swojej klasie impreza w Polsce. Zapisy zostały zamknięte, ale można przyjść i pokibicować. Pierwszy bieg o godz. 13:30.

Przeczytaj o 26 Biegu św. DominikaNajmłodsze szkraby, rodziny z małymi i dużymi dziećmi i prawie dorosłą młodzieżą będą mogły wziąć udział w przygodzie z mapą. W niedzielę od godz. 10:30 odwiedzić można kompleks Westerplatte zobacz na mapie Gdańska, gdzie do wyboru będą cztery trasy podczas Dzielnicowej Imprezy na Orientację Harpuś. Po powrocie na metę wszyscy biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród i upominków oraz otrzymają pamiątkowy dyplom. Bilety ulgowe w cenie 15 zł, normalne 25 zł. Zapisów można dokonywać na stronie internetowej.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów pieszych wędrówek. Druga edycja imprezy Nordic Walking Gdańsk 2019 odbędzie się w nowej formule. Żeby uatrakcyjnić zawody, organizujący je Gdański Ośrodek Sportu postanowił wprowadzić dodatkowe kategorie sztafet, w tym również rodzinną. Zapisy zostały zamknięte a impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 12 w rejonie zbiornika retencyjnego Jasień zobacz na mapie Gdańska, więc to dobra okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie przy kibicowaniu.

Zobacz start prologu Biegu św. Dominika, w którym wzięło udział około 1400 uczestników.Jak co sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Organizowane są również treningi Biegam bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

W sobotę można się wyciszyć podczas bezpłatnych zajęć Joga na 100czni. Wystarczy wziąć własną matę, wygodny strój i dołączyć do zajęć prowadzonych o godz. 12 przez Sylwię RutkowskąGrażynę Korcz na 100czni zobacz na mapie Gdańska.

Kolejna edycja warsztatów rolkarskich z Roll4all odbędzie się w sobotę o godz. 11 na Stadionie Energa Gdańsk. Jazda na rolkach to jeden z najpopularniejszych sportów miejskich, a tereny wokół Stadionu Energa zobacz na mapie Gdańska są idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. Bezpłatne zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami.

Co niedzielę o godz. 10 można wybrać się na kolejną odsłonę marszobiegów Run Beach Morning. Tym razem pod hasłem "Mamo, ja też biegnę dla Ciebie". Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. W tym specjalnym dniu proponowany trening dla wszystkich to rozgrzewka, bieganie, spacerowanie, maszerowanie oraz rozciąganie. Zbiórka przy molo w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska.

Opinie (13) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl