• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Prosty sposób na spalanie kalorii. Pozbędziesz się ich ponad tysiąc w godzinę

mip
28 października 2023, godz. 12:00 
Opinie (38)
Wchodzenie po schodach to bardzo prosta czynność, która przynosi wiele korzyści dla organizmu. Wchodzenie po schodach to bardzo prosta czynność, która przynosi wiele korzyści dla organizmu.

Prosty sposób na spalenie kalorii? Wchodzenie po schodach. Ta z pozoru bardzo prosta i zwyczajna czynność, jak się okazuje, ma bardzo dobry wpływ na organizm. Nie tylko poprawia kondycję i buduje mięśnie, ale i pozwala spalić nawet 1200 kilokalorii w ciągu godziny. To bardzo dobry pomysł na jesienny trening pod dachem poza siłownią.Ile schodów pokonujesz dziennie?

Jesień to czas, gdy pogoda nie zachęca do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Okazuje się, że istnieje baradzo prosty sposób, aby spalić bardzo dużo kalorii. Mowa tu o wchodzeniu po schodach. Każdy z nas pokonuje kilka, kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt dziennie. Warto pomyśleć o tym, by robić to regularnie.

Wchodzenie po schodach - jakie korzyści dla organizmu?Chodzenie po schodach przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Nie tylko pozwala schudnąć, buduje mięśnie, wzmacnia kondycję, ale także poprawia ukrwienie i samopoczucie. Ponadto obniża ryzyko osteoporozy. Lista korzyści jest naprawdę długa.

5 ćwiczeń na boczki dla każdego 5 ćwiczeń na boczki dla każdego

Co istotnie, wchodzenie po schodach nie wymaga specjalnego przygotowania ani sprzętu. Możemy wykorzystać klatkę w naszym bloku. Wystarczy wejść z poziomu parteru na najwyższe piętro, a następnie zbiec w dół. Taką czynność należy powtórzyć kilka razy. Wystarczy jednak także, by zamiast przejażdżki windą, wchodząc do mieszkania, wybrać schody.

Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z aktywnością fizyczną, ważne, by trening trwał maksymalnie 15 minut. Z biegiem czasu można wydłużyć go do godziny. Taka dawka ruchu pozwoli nam schudnąć od 900 do nawet 1200 kilokalorii. To więcej niż chodzenie czy bieganie.Wchodzenie po schodach: jak prawidłowo i efektywnie ćwiczyć?Warto także zadbać o prawidłową technikę. Na kolejnych stopniach należy stawiać całe stopy, a nie tylko palce. Należy także unikać pochylania głowy czy całej sylwetki.

Z biegiem czasu można także urozmaicić trening poprzez pokonywanie co dwa schodki czy wskakiwanie na nogach rozszerzonych na szerokość bioder, a także przez robienie przysiadu na każdym stopniu.

Ruszył sezon na saunowanie. Najtańsze i najdroższe sauny w Trójmieście Ruszył sezon na saunowanie. Najtańsze i najdroższe sauny w Trójmieście
mip

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kurs Taternictwa Jaskiniowego - spotkanie organizacyjne (1 opinia)

(1 opinia)
spotkanie

Koszykówka - treningi dla dzieci 5-7 lat z rodzicami

zajęcia rekreacyjne, trening

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

65 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane