• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

#RUNGDN Oliwa. Bieg w wydaniu przełajowym. Kończą się miejsca na liście startowej

Bartosz Biernacki
22 maja 2024, godz. 18:00 
Opinie (18)
Otwierający tegoroczny cykl #RUNGDN bieg w Sobieszewie. Otwierający tegoroczny cykl #RUNGDN bieg w Sobieszewie.

Już w tę sobotę, 25 maja, o godzinie 11 wystartuje kolejny bieg z cyklu #RUNGDN. Tym razem zawody zawitają do Oliwy, gdzie na uczestników czeka 5-kilometrowe przełajowe wyzwanie. Oprócz tego wystartuje także konkurencja Nordic Walking, a na sprawdzenie się będą miały okazje także najmłodsi podczas biegu dziecięcego. Zapisy tylko do czwartku 23 maja do godz. 15. Liczba miejsc ograniczona do 250 uczestników, a koszt wpisowego to 19 i 39 zł.Zapisz się na #RUNGDN Oliwa. Pozostało już tylko kilka miejscJak często bierzesz udział w imprezach biegowych?

Powrót po prawie dwóch miesiącachTo już trzecie zawody z tegorocznego cyklu #RUNGDN. Inauguracja nastąpiła pod koniec marca na Wyspie Sobieszewskiej. Potem rywalizacja przeniosła się na Jasień, gdzie biegacze mogli sprawdzić się na trasie wytyczonej między innymi wokół zbiornika retencyjnego, znajdującego się tuż obok przystanku PKM. Po prawie dwumiesięcznej przerwie, bieg odbędzie się w Oliwie, a dokładniej w oliwskich lasach, gdzie nie brak przewyższeń, podbiegów oraz słabo utwardzonych ścieżek. Nie bez powodu ten cykl przez organizatorów uznawany jest jako ten przełajowy.

- Bieg przełajowy ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ze startem i metą usytuowanymi w Dolinie Czystej Wody z pewnością da niesamowitą przyjemność z okazji obcowania z naturą i jednocześnie dużą satysfakcję na poziomie czysto sportowym. RUNGDN w oliwskich lasach to impreza dla tych, którzy nad bieganie "po płaskim" stawiają chęć zmierzenia się w bardziej przełajowych warunkach. Tu biegacze napotkają wystające korzenie na szlaku oraz zmienną, nierówną nawierzchnię charakterystyczną dla leśnych ścieżek. To dobry sprawdzian sportowej wszechstronności i gwarancja wysokiego poziomu adrenaliny. Nie zabraknie podbiegów, zbiegów i naturalnych przeszkód terenowych. Te same warunki czekają na zawodników maszerujących z kijkami nordic walking. Dla dzieci przygotowaliśmy biegi na polanie, co nie oznacza, że będzie idealnie równo - mówi Grzegorz Pawelec, główny specjalista do spraw komunikacji Gdańskiego Ośrodka Sportu.


Trasa oliwskiego biegu. Trasa oliwskiego biegu.


Przypomnijmy, że za każdy z cykli otrzymać można punkty, które liczą się do końcowej punktacji. Aby zostać sklasyfikowanym, należy wziąć udział w przynajmniej w trzech z czterech imprez. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej punktów całym cyklu, w przypadku równiej ilości punktów decydować będzie suma trzech najlepszych czasów. Punkty zdobywa się w kategoriach wiekowych i open według klucza: 1. miejsce - 20 pkt, 2. miejsce - 18 pkt, 3. miejsce - 16 pkt itd.

Kategorie wiekowe pod względem, których uwzględniana jest klasyfikacja:
klasyfikacja OPEN (K-M),
kategoria do lat 30, roczniki 2007-1994 (K-M)
kategoria 31-40, roczniki 1993-1984 (K-M)
kategoria 41-50, roczniki 1983-1974 (K-M)
kategoria 51-60, roczniki 1973-1964 (K-M)
kategoria 60+, roczniki powyżej 1963 (K-M)


Sprawdź jak po dwóch biegach prezentuje się klasyfikacja generalnaCykl #RUNGDN to przede wszystkim zabawa oraz zawody mające na celu propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Jak podkreślają organizatorzy, biegi na 5 kilometrów to trasy, do których wszyscy przystąpić mogą niemal z "marszu". A udział w imprezie może wziąć niemal każdy, jedynym ograniczeniem jest wiek. W cyklu uczestniczyć mogą osoby, które do dnia Biegu (włącznie) ukończą 16 lat. Mimo tego osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach. Już teraz zapisać można się na ostatnią edycję, która odbędzie się na terenach Hevelianum. Zapisy trwają do 24 października.

Wydarzenia

#RUNGDN Oliwa

19 - 39 zł
bieg

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane