• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

#RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej. Przybiegła do mety druga, a i tak wygrała

mip.
24 września 2022, godz. 16:30 
  • 120 biegaczy w sobotnie przedpołudnie rywalizowało na leśnej trasie na Wyspie Sobieszewskiej.

Trzeci tegoroczny bieg z cyklu #RUNGDN odbył się na Wyspie Sobieszewskiej. Na leśnej, zróżnicowanej trasie rywalizowało 120 biegaczy. Na dystansie 5 kilometrów najszybszy okazał się Bartosz Witkowski z Kielna, który na mecie zameldował się z czasem 21 minut 5 sekund i 40 setnych. Najciekawsza była jednak rywalizacja wśród Pań, gdzie zwyciężyła Weronika Milewska z Sąpolna, która do mety dotarła na drugim miejscu z wynikiem 25:23,77, ale miała lepszy czas netto od Emilii Klawikowskiej, która była pierwsza z wynikiem 25:27,27.

Bezwietrzna, słoneczna pogoda, temperatura kilkunastu stopni oraz czyste powietrze i dużo zieleni, z których słynie Wyspa Sobieszewska - lepszych warunków do uczestnictwa w imprezie biegowej wprost nie sposób sobie wyobrazić. Do tego leśne, szutrowe podłoże oraz delikatne zbiegi i podbiegi, sprawiające, że trasa była ciekawa. W porównaniu z ubiegłotygodniowym, masowym Biegiem Westerplatte, w którym wzięło udział blisko 3000 biegaczy, #RUNGDN na Wyspie Sobieszewskiej kontrastowało wręcz kameralnym klimatem. Na linii startu stanęło 120 biegaczy.

Po starcie dość szybko na czoło biegu wysforował się Bartosz Witkowski z Kielna, który już po pierwszym okrążeniu otwierał stawkę biegu z przewagą kilkunastu sekund, a linię mety przekroczył na pierwszym miejscu z czasem 21:05,40. Drugie miejsce zajął Maciej Kłos z Wyspy Sobieszewskiej (Polipack Team GWE), który na ukończenie biegu potrzebował 21:43,60. Na najniższym stopniu podium zameldował się Dominik Wałdowski z Gdańska z czasem 22:41,23.

- Nie spodziewałem się, że wygram, ale nastawiałem się na miejsce w czołówce. Trasa nietypowa, ten piasek trochę utrudniał, szczególnie na pierwszym podbiegu, ale potem już było z górki. Może na początku walczyłem z jednym czy dwoma przeciwnikami, ale potem biegłem swoje, tak żeby utrzymać narzucone tempo. To mój pierwszy raz na Wyspie Sobieszewskiej, bardzo ładny las, fajne widoki. Staram się być uniwersalny i biegać na każdym rodzaju nawierzchni - mówił na mecie zwycięzca biegu.

Przeczytaj relację z poprzedniej edycji #RUNGDN na torze motocrossowymWśród Pań najszybsza okazała się Weronika Milewska z Sąpolna, która zwyciężyła także w poprzedniej edycji #RUNGDN na torze motocrossowym. Tym razem na pokonanie trasy potrzebowała 25:23,77. Na mecie zameldowała za Emilą Klawikowską z Bożepola Wielkiego, ale pod uwagę brany był czas netto, rywalka na ukończenie trasy potrzebowała 25:27,27, czyli niespełna cztery sekundy więcej! Podium uzupełniła Anna Karolewska z Wejherowa z czasem 25:43,42.

- Nie spodziewałam się pierwszego miejsca, ponieważ nie jestem w najwyższej formie, ale biegłam też w wiosennej edycji biegu (#RUNGDN Motocross - przyp. red.) i również udało się wygrać, więc jak widać, formę udało się utrzymać. Druga z pań cały czas biegła przede mną, miałam ją w zasięgu wzroku i to mnie motywowało. Wolę gonić króliczka, niż przed kimś uciekać. (śmiech) Znam te tereny, lubię tu spacerować po lasach z psem, zarówno w sezonie, jak i poza sezonem to super miejsce, natomiast biegłam tu po raz pierwszy. Trasa bardzo przyjemna, delikatna, mięciutka, bardzo fajnie się biegało - podsumowała Weronika Milewska
Ostatnia tegoroczna impreza z cyklu #RUNGDN zaplanowano na 22 października w Centrum Hevelianum na Górze Gradowej.

#RUNGDN. Zapisz się na ostatni bieg

mip.

Wydarzenia

#RUNGDN - Wyspa Sobieszewska

bieg, zajęcia rekreacyjne

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Liga Harpagana etap 2

impreza na orientację, trening

Mikołajki na rolkach

bal, dancing, pokaz

Mikołajkowe Rollerdisco

dancing, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane