• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Setki biegaczy w Parku Oruńskim

mik
19 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
W Biegu Głównym w Parku Oruńskim wystartowały 162 osoby. W Biegu Głównym w Parku Oruńskim wystartowały 162 osoby.

Prawie 450 osób wzięło udział w Biegowym Grand Prix Orunia - Św. Wojciech - Lipce im. Danuty Siedzikówny "Inki". W Parku Oruńskim na dystansie 5 km równych nie mieli sobie: Łukasz Stachowiak oraz Aleksandra Centkowska. Zawodom towarzyszyła rywalizacja na krótszych dystansach dla młodzieży i dzieci. W sobotę 24 września tegoroczny cykl zwieńczy rywalizacja na Siedlcach.



Była to już trzecia odsłona Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska w tym roku. Poprzednie edycje odbyły się na Zaspie oraz we Wrzeszczu Górnym. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Parku Oruńskiego. Dystanse były zróżnicowane w zależności od kategorii. Dla biegaczy powyżej 17. roku życia przygotowano bieg na dystansie 5 km. Juniorzy pobiegli 1,1 km, a dzieci zmierzyły się z dystansem 600 m.

Jako pierwszy linię mety w biegu głównym minął Łukasz Stachowiak, który w poprzednim starcie ukończył zmagania na najniższym stopniu podium. Biegacz na pokonanie czterech pętli potrzebował 16 minut i 47 sekund. Za jego plecami uplasowali się Marek Grochowski (17:02) i Piotr Pietrzak (17:06).

Wśród pań najszybsza była Aleksandra Centkowska, która dystans 5 km pokonała w czasie 20:08. 40 sekund po niej linię mety minęła triumfatorka zawodów we Wrzeszczu - Aleksandra Grabias, a trzecia była Karolina Kocioł (21:46), która na ostatnich metrach musiała odpierać ataki dwóch rywalek.



W Biegu Malucha zwyciężyli: Weronika Mieczkowska oraz Tymon Ścisłowski. W rywalizacji dzieci młodszych (od 7 do 9 lat) triumfowali: Olga Robaszkiewicz oraz Borys Duda. Cała czwórka młodych biegaczy powtórzyła tym samym wyczyn z poprzedniej edycji. Bieg dzieci starszych (10-12 lat) to już popis Alicji Jarockiej oraz Oliviera Białasa. Wśród juniorów równych nie mieli sobie Emilia MikszutaKonrad Białas.

ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH BIEGÓW

Rozgrzewka najmłodszych uczestników imprezy Rozgrzewka najmłodszych uczestników imprezy
Z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej impreza została nazwana imieniem Danuty Siedzikówny ps. "Inka". Jeszcze przed oficjalną dekoracją zwycięzców na scenie pojawiła się Marta. Dzięki szczodrości oraz wielkiemu sercu uczestnikom Biegowego GP Dzielnic Gdańska zmagająca się z poważną chorobą dziewczynka mogła pojechać na wymarzone wakacje do Grecji.

Tym razem Fundacja "Mam Marzenie" zbierała środki dla Karoliny, mieszkanki Gdańska, która marzy o wyjeździe do Paryża. Przeprowadzona została również akcja zbiórki materiałów plastycznych dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

Przypominamy, że otwarte są zapisy na ostatni bieg z cyklu, czyli GP Siedlce im. Antoniego Browarczyka w dniu 24 września w Parku Bema. Każdy, kto zapisze się i przyjdzie na bieg otrzyma, oprócz bogatego pakietu, pamiątkowy notes (w biegu głównym) oraz medal (w biegach młodzieżowych).
mik

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (7)

  • Super impreza

    Bardzo fajna impreza dla całych rodzin.

    • 17 4

  • To rozumiem (2)

    W lesie, w parku, a nie na ulicach miasta.

    • 16 3

    • niewiele rozumiesz.

      na tym polega twój problem. Pewnie nie tylko w tym wątku.

      • 2 0

    • wogle nic nierozumiesz bo niemasz mózgu zatrułes go spalinami!

      • 0 0

  • Czyli da się! (2)

    W pięknych okolicznościach przyrody, a nie Grunwaldzką.

    • 11 3

    • Oczywiście, że się da

      i bardzo fajne były okoliczności przyrody. Takich biegów jest w Trójmieście więcej. Jednak, gdyby to miał być maraton, czy półmaraton, który miałby spełniać normy międzynarodowej federacji lekkoatletycznej, np. IAAF oraz mieć szansę na bycie imprezą na poziomie międzynarodowym to:
      -po pierwsze żadne alejki parkowe nie pomieszczą chętnych do przebiegnięcia klasowego maratony,
      -po drugie trasa takiego maratonu musi spełniać określone parametry (np. nie da się przeprowadzić całości trasy po klepisku typu polna droga).

      Inna sprawa, czy w ogóle warto organizować pół-/maratony w takich wioskach jak Gdańsk, czy Gdynia. Gdzie im się porównywać z Hanowerem, Rotterdamem, Amsterdamem, Wiedniem, Pragą, Ostrawą, Usti n. Łabą, Newcastle, Kopenhagą, a nawet Dębnem w zachodniej Polsce (w Dębnie wielokrotnie były rozgrywane mistrzostwa Polski, w tym roku 43 edycja ukończona przez ponad 2000 osób)? Wymieniłem tylko niektóre miasta niebędące jakimiś wielkimi metropoliami, a w których padają wysokiej klasy wyniki (OK, część to jednak wielkość kategorii Warszawa, Łódź, czy Kraków, gdzie jednak również psioczą na maratony). Celowo pomijam Berlin, Rzym, Madryt, Londyn i Paryż, bo to miasta co najmniej kilkukrotnie większe od Gdańska. Nie będę wyliczał maratonów z Japonii, Australii i USA, bo to za długa lista.

      • 4 0

    • są różne biegi:

      przełajowe, uliczne, górskie, na stadionie, dzieląc je pod względem przebiegu trasy. Uliczne prowadzą ulicami. Ale to może dla cię za trudne.

      Istnieją też różne miejsce parkowania samochodów: na ulicach, na chodnikach, na ścieżkach rowerowych, ostatnio nawet w sklepach. Ja myślę, że da się zrobić filmik video smartfonem, nagrać na płytkę DVD i wysłać do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku z opisem zdarzenia w celu ukarania niesfornego użytkownika parkującego w miejscach niedozwolonych.
      Da się? Da się.

      • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Osowa - Owczarnia

20 - 27 zł
impreza na orientację

metoda butejki spokojny oddech, spokojny umysł, 28 kwietnia (niedziela), godz. 15:00-18:00

150 zł
warsztaty, spotkanie

Festiwal NERF - Blaster Games

79,99 zł
imprezy i akcje charytatywne, gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane