Ruszył sezon na morsowanie. Gdzie na kąpiele w Trójmieście?

Morsowanie zyskuje na popularności z roku na rok.
Morsowanie zyskuje na popularności z roku na rok. fot. Jacek Klejment / Trojmiasto.pl

Sezon na morsowanie już oficjalnie wystartował w Trójmieście. Do wspólnych kąpieli w Bałtyku zapraszają kluby morsów nie tylko swoich członków, ale wszystkich chętnych. Spotkania odbywają się co niedzielę o godz. 12 w GdyniMapkaSopocieMapka oraz o godz. 11 w GdańskuMapka. Jeśli ktoś chce dołączyć do stowarzyszeń, to miesięczne opłaty zaczynają się od 10 zł.Czy lubisz morsować?

Zobacz wyniki (232)
Rozpoczął się sezon zimowych kąpieli, choć do tej prawdziwej lodowatej wody jeszcze daleko. Jednak jak co roku, już w październiku, trójmiejskie stowarzyszenia morsów zapraszają do wspólnej zabawy. Jest zatem czas, aby stopniowo oswajać się z coraz chłodniejszą wodą. Nie inaczej jest i tym razem. Wystarczy zabrać strój kąpielowy bądź kąpielówki, czapkę, ręcznik oraz buty neoprenowe, jeśli takowe posiadamy.

Kto jest prawdziwym morsem?W Gdyni spotkania sympatyków całorocznych kąpieli odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 12, na końcu Bulwaru Nadmorskiego przy Polance RedłowskiejMapka. Dołączyć może każdy, niezależnie czy jest członkiem klubu czy też nie. W każdej chwili można do niego przystąpić.

- Do tej pory kwota członkowska wynosiła 50 zł za sezon, a wpisowe - 100 zł. Dzięki temu członkowie klubu otrzymują informacje o specjalnych wydarzeniach czy wspólnych wyjazdach integracyjnych. Jednak obie sumy mogą ulec redukcji, gdyż w tym roku Gdyńskie Centrum Sportu uniemożliwiło dostęp do naszej drewnianej chatki, która m.in. służyła jako przebieralnia. Każdy miał do niej specjalny klucz. Decyzję tę tłumaczy reżimem sanitarnym. Mimo to zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko morsowaniem, ale również i np. spacerowaniem. W obecnych czasach walczymy z covidem, a taka aktywność pozwala budować naszą odporność. Do morza wchodzimy z przyjaciółmi, rodzinami przy świetnie panującej atmosferze. Mam nawet wrażenie, że poprzedniej zimy na plaży miejskiej było więcej ludzi niż latem. Nie inaczej może być w najbliższych tygodniach, bo już w ostatnich dopisała frekwencja - mówi nam Barbara Nowicki, prezes klubu Morsy Gdyńskie.

Zobacz memy o morsowaniuZobacz, jak wyglądało noworoczne morsowanie w JelitkowieDo wspólnej zabawy zachęca też Sopocki Klub Morsa. Tutaj kąpiele również odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 12, przy wejściu na plażę nr 23Mapka.

- Zbieramy się trochę wcześniej, by pogimnastykować się w ramach rozgrzewki, a następnie wchodzimy do morza. Podobną sekwencją zaliczamy także przy wschodzie słońca, więc zapraszamy i wtedy, gdy ktoś nie może dołączyć w południe. Nie trzeba być członkiem klubu, by móc wspólnie morsować. Dlatego zapraszamy każdego. Natomiast nie ma problemu w kwestii dołączenia do naszego stowarzyszenia. Opłata członkowska to tylko 10 zł miesięcznie - wyjaśnia Aleksander Tokmina, prezes Sopockiego Klubu Morsów.

Pianista-mors zagrał w szczytnym celu na plaży o wschodzie słońcaSezon na kąpiele ruszył też w Gdańsku. Gdański Klub Morsów tradycyjnie spotyka się co niedzielę, o godz. 11, na plaży w Jelitkowie, na wysokości pętli tramwajowejMapka. Przyjść może każdy. Jednak w tym przypadku dołączenie do stowarzyszenia jest na razie zawieszone. Nowe zasady członkostwa zostaną ustalone po 24 października, tj. po walnym zebraniu, podczas którego wybrani zostaną: prezes, wiceprezes oraz sekretarz.

Zobacz koncert pianisty i morsowanie w Sopocie

Opinie wybrane


wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Harpuś z mapą na Jasień!
Harpuś z mapą na Jasień!
impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 9:30 - 14:00
Gdańsk Szkoła Montessori
GFT 2021 / Behind The Screen / The Space
GFT 2021 / Behind The Screen / The...
festiwal sztuki, kurs tańca
gru 5
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Klub ŻAK

Forum