• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rzucanie siekierą do tarczy, czyli sposób, aby się wyładować i dobrze bawić

Damian Konwent
8 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (47)

Zobacz, jak rzucają siekierami do tarczy:

Okazuje się, że rzucanie siekierą do tarczy to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi. Do zabawy może włączyć się każdy i nie ma obaw o niebezpieczeństwo, bo o wszystko dbają instruktorzy. W Gdańsku, przy ul. Mikołaja RejaMapka, jest jedyny taki punkt w promieniu ok. 300 km. Za 90-minutową rozrywkę na torze dla 5 osób zapłacicie 250 zł. - To optymalny czas, podczas którego każdy nauczy się rzucać, wyładuje się, wyżyje i zmęczy. Jeszcze nikt nie wyszedł stąd smutny - zapewnia Maciej Jankowski z Amber Axe.Czy rzucałe(a)ś kiedykolwiek siekierą do tarczy?

Tego nie byłoW Gdańsku, przy ul. Mikołaja Reja, od niedawna jest nowa strzelnica. Tylko w odróżnieniu do tych standardowych nie strzela się tu z broni palnej, a do celu rzuca się... siekierami. To dyscyplina sportu, która do Polski przywędrowała z Kanady. W innych miastach naszego kraju cieszy się sporą popularnością, dlatego na podobny krok zdecydowano się w Trójmieście.

- Ludzie są w szoku, bo tego nie znają. Takiego miejsca tutaj jeszcze nie było. Jest kilka podobnych lokali w Polsce, ale najbliższe są w Poznaniu lub w Warszawie, a to około 300 kilometrów stąd. Pomyślałem, że warto otworzyć coś takiego w Gdańsku - mówi Maciej Jankowski, właściciel lokalu Amber Axe.

Rzucanie siekierą? Zabawa dla każdegoRzucanie siekierą do celu wydaje się nie taką łatwą sprawą, ale wcale takie nie jest. Co więcej, to świetna rozrywka i pomysł na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi. Odnajdzie się tu każdy, niezależnie od wieku, umiejętności czy płci. Wbrew pozorom to także doskonała atrakcja dla kobiet.

- Czasami siekiera wbije się w tarczę już za pierwszym razem, a czasami za trzecim. To sport dla wszystkich, dla młodszych i starszych, nie ma różnicy, czy to mężczyzna, czy kobieta. Dziewczyny bardzo dobrze sobie radzą. Nie trzeba mieć dużej siły, wystarczy dobre ułożenie dłoni. Przychodzę tutaj z koleżankami porywalizować, ale też, żeby trochę się wyżyć. To świetny sposób na wyładowanie i  odstresowanie się - zapewnia Grażyna Flatau, współwłaścicielka Amber Axe.

Ruszają kolejne lodowiska w Trójmieście. Jedne tańsze, drugie droższe. SprawdźNie musicie mieć obaw, jeśli nigdy tego nie próbowaliście. Na miejscu są instruktorzy, którzy o wszystko dbają.

- Na początku każdego spotkania jest szkolenie. Tłumaczymy zasady, uczymy rzucać i dopiero, gdy każdy będzie gotowy, to zaczyna się rozgrywka na punkty. Aby rzucić, trzeba mieć wyprostowaną rękę przed sobą, zaciskacie pięść, żeby usztywnić nadgarstek. Ostrze siekiery powinno być skierowane do tarczy. Podnosicie rękę nad sobą i płynnym ruchem rzucacie przed siebie. Siekiera robi jeden obrót i powinna się wbić - wyjaśnia Maciek.

Czy to niebezpieczne?Naturalnie przy tego typu zabawie można zastanawiać się, jakie ryzyko i niebezpieczeństwo związane jest z rzucaniem siekierami? Jednak na miejscu panują jasno określony zasady, które mają zapobiec wszelkiemu ryzyku.

- Siekiera sama w sobie jest niebezpieczna, ale nasze nie muszą być ostre, więc nie są. Nie da się nimi skaleczyć. Na miejscu trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, o których jasno mówimy. W wyznaczonym polu przebywają jedynie osoby rzucające. Tory są odgrodzone od siebie, więc nie ma możliwości, aby komuś coś się stało - tłumaczy.

Strzelnice w TrójmieścieCenyTaka rozrywka w Amber Axe kosztuje 250 zł za 90 minut. W tej cenie do dyspozycji mamy tor dla pięciu osób, a w sumie znajduje się tu osiem takich torów.

- 90 minut to optymalny czas, podczas którego każdy nauczy się rzucać, wyładuje się i zmęczy. Jeszcze nikt nie wyszedł stąd smutny. Ponadto mamy piłkarzyki i stół do bilarda, zatem to idealne miejsce nie tylko, żeby przyjść ze znajomymi, ale również, by zorganizować urodziny, wieczory kawalerskie i panieńskie, imprezy firmowe czy integracyjne - podsumowuje pomysłodawca.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Maj w Sercu Mamy 2024 - rozwojowy festiwal łączący pokolenia (3 opinie)

(3 opinie)
festyn, warsztaty, spotkanie, joga

Największa sesja jogi w Gdyni

joga

Rodzinny Piknik Olimpijski na Morenie (5 opinii)

(5 opinii)
festyn, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane