• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sezon na rolki w pełni. Sprawdź te trasy i punkty do jazdy w Trójmieście

dak.
29 maja 2023, godz. 17:00 
Opinie (30)
Sezon rolkarski w pełni. Sezon rolkarski w pełni.

Sezon rolkarski w pełni, więc warto wykorzystać pogodę i się trochę poruszać. Zarówno w formie treningu, jak również swobodnej jazdy. Dla jednych i drugich w Trójmieście nie brakuje miejsc, w których mogą spędzać czas godzinami. Istnieją bowiem trasy z urokliwymi widokami, jak i punkty, w których można porządnie się zmęczyć.

Czy jeździłe(a)ś już na rolkach w tym roku?

Jazda na rolkach ma wiele korzyści. Dzięki temu, że angażuje niemal całe ciało, aktywność można zaliczyć do ćwiczeń aerobowych. Co więcej, pozwala spalać kilokalorie bez mocnego obciążania stawów. Warto więc ruszyć z domu, zrobić coś pożytecznego i przyjemnego dla siebie.

Przyjemne dla okaW Trójmieście mamy naprawdę urokliwe trasy, po których można swobodnie jeździć na rolkach. Ponadto, jeśli wybierze się odpowiednią porę, czyli np. rano, możemy napawać się pięknymi widokami bez obecności tłumów. Do tych z pewnością należy zaliczyć miejsca w pobliżu morza.

Dlatego warto sprawdzić trasy na pasie nadmorskim w GdańskuMapka, bulwarze nadmorskim w GdyniMapka i oczywiście na Kamiennym Potoku w SopocieMapka. Ta ostatnia prowadzi przez Park Północny wśród drzew, co jeszcze dodaje dodatkowego klimatu. W każdym z wymienionych miejsc są zarówno strefy, jak i chodniki dla spacerowiczów oraz drogi rowerowe, które są idealne również dla rolkarzy.Gładkie trasy, również ze wzniesieniamiDobrym punktem są również tereny wokół Polsat Plus Arena GdańskMapka. Twarda nawierzchnia i okolica sprawiają, że jazda na rolka w tej lokalizacji też będzie odpowiednia zarówno do przeprowadzenia treningu, jak i swobodnej aktywności. Podobny zresztą jest tor wokół zbiornika retencyjnego Jabłoniowa, którego gładka ścieżka doskonale się do tego nadaje.

Bardziej wymagający będzie za to pumptrack w Muliparku MorenaMapka. Od wyżej wymienionych miejsc różni ją wyboisty tor ze wzniesieniami.

Tak wygląda Multipark Morena:Nie tylko jazda, ale i trikiA jeżeli jesteśmy już przy Multiparku, to warto zwrócić uwagę, że znajduje się tu także skatepark, których w całym Trójmieście nie brakuje. Oczywiście te przeznaczone są już dla nieco bardziej zaawansowanych rolkarzy lub osób, które aspirują, aby nimi zostać. To dlatego, że to miejsca, gdzie przede wszystkim wykonuje się triki.

dak.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Falun Dafa - medytacja w ruchu

w plenerze, zajęcia rekreacyjne

Marszobieg dla osób z niepełnosprawnościami

bieg

Ciało w ruchu | warsztaty dla młodzieży

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane