• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Skywayrun Gdańsk Airport. Nocne bieganie po lotnisku dla 3800 uczestników

dak.
19 czerwca 2022, godz. 12:00 
Opinie (100)

Zobacz nocny bieg po lotnisku

Skywayrun Gdańsk Airport przyciągnął 3800 biegaczy, którzy nocą mieli do pokonania 5 km po pasie startowym Portu Lotniczego im. Lecha WałęsyMapka. Najlepszy okazał się Igor Siódmiak z czasem 16 minut i 49 sekund. - Super zabawa. Sobota bez picia alkoholu, a i tak przyjemnie ją spędziłem - przyznał Michał, jeden z uczestników.

Skywayrun Gdańsk Airport odbył się już po raz trzeci, ale na Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy powrócił po dwóch latach, gdyż poprzednio został odwoływany z powodu pandemii.

Tym razem na liście startowej znalazło się 3800 uczestników, którzy pod odsłoną nocy biegli na dystansie 5 kilometrów po pasie startowym. Na czas trwania imprezy został on specjalnie wyłączony z ruchu.

- Fajny bieg i fajna inicjatywa. Było dużo pozytywnych, uśmiechniętych ludzi w wieku od 15 do 60 lat, z całymi rodzinami. W jeszcze lepsze humory nastawiła nas rozgrzewka, która odbywała się przy muzyce. Wszyscy dobrze się bawili, podobnie jak podczas biegu, który na bieżąco był komentowany przez spikerów. Sobota bez picia alkoholu, a i tak przyjemnie ją spędziłem. Do tego spotkałem kilku znajomych i to po kilku latach, więc naprawdę super sprawa. Jedyny mankament to przygotowanie do startu, bo musieliśmy być koło godziny 22 i zamiast wpuszczać nas grupami, to wszyscy weszli znacznie później. Niepotrzebne było tak długie czekanie. Co prawda jedni w tym czasie się świetnie bawili, ale byli też tacy, którzy po prostu spali - podsumował Michał, jeden z uczestników.

Zobacz rozgrzewkę przed Skywayrun

Na wspomnianym dystansie najlepiej poradził sobie Igor Siódmiak, który na mecie zameldował się z czasem 16 minut i 49 minut.

Duathlon. Przeczytaj relację z majowej imprezy, w której na lotnisku biegali i jeździli roweramiInteresująca walka toczyła się o drugą pozycję, gdzie różnica wyniosła zaledwie jedną sekundę. Jakub Kozak uzyskał wynik 17:05, a Michał Palaschke - 17:06.

Natomiast wśród pań najlepsza okazała się Aleksandra Pochranowicz, która na pokonanie trasy potrzebowała 19 minut i 20 sekund. Dało jej to 13. lokatę w klasyfikacji generalnej.
dak.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane


wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Aka Intensive Workshops

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Wakacyjne warsztaty dla dzieci 2022

spotkanie, warsztaty, kurs tańca

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Forum