• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skywayrun Gdańsk Airport. Nocne bieganie po lotnisku dla 3800 uczestników

dak.
19 czerwca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Zobacz nocny bieg po lotnisku

Skywayrun Gdańsk Airport przyciągnął 3800 biegaczy, którzy nocą mieli do pokonania 5 km po pasie startowym Portu Lotniczego im. Lecha WałęsyMapka. Najlepszy okazał się Igor Siódmiak z czasem 16 minut i 49 sekund. - Super zabawa. Sobota bez picia alkoholu, a i tak przyjemnie ją spędziłem - przyznał Michał, jeden z uczestników.

Skywayrun Gdańsk Airport odbył się już po raz trzeci, ale na Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy powrócił po dwóch latach, gdyż poprzednio został odwoływany z powodu pandemii.

Tym razem na liście startowej znalazło się 3800 uczestników, którzy pod odsłoną nocy biegli na dystansie 5 kilometrów po pasie startowym. Na czas trwania imprezy został on specjalnie wyłączony z ruchu.

- Fajny bieg i fajna inicjatywa. Było dużo pozytywnych, uśmiechniętych ludzi w wieku od 15 do 60 lat, z całymi rodzinami. W jeszcze lepsze humory nastawiła nas rozgrzewka, która odbywała się przy muzyce. Wszyscy dobrze się bawili, podobnie jak podczas biegu, który na bieżąco był komentowany przez spikerów. Sobota bez picia alkoholu, a i tak przyjemnie ją spędziłem. Do tego spotkałem kilku znajomych i to po kilku latach, więc naprawdę super sprawa. Jedyny mankament to przygotowanie do startu, bo musieliśmy być koło godziny 22 i zamiast wpuszczać nas grupami, to wszyscy weszli znacznie później. Niepotrzebne było tak długie czekanie. Co prawda jedni w tym czasie się świetnie bawili, ale byli też tacy, którzy po prostu spali - podsumował Michał, jeden z uczestników.

Zobacz rozgrzewkę przed Skywayrun

Na wspomnianym dystansie najlepiej poradził sobie Igor Siódmiak, który na mecie zameldował się z czasem 16 minut i 49 minut.

Duathlon. Przeczytaj relację z majowej imprezy, w której na lotnisku biegali i jeździli roweramiInteresująca walka toczyła się o drugą pozycję, gdzie różnica wyniosła zaledwie jedną sekundę. Jakub Kozak uzyskał wynik 17:05, a Michał Palaschke - 17:06.

Natomiast wśród pań najlepsza okazała się Aleksandra Pochranowicz, która na pokonanie trasy potrzebowała 19 minut i 20 sekund. Dało jej to 13. lokatę w klasyfikacji generalnej.
dak.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane