• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Strzelnice podniosły ceny nawet o 100 procent. Boom zainteresowania mija

Mikołaj Pachniewski
21 czerwca 2022, godz. 12:00 
Opinie (113)

Zaczyna spadać frekwencja na strzelnicach w stosunku do boomu zainteresowania, który miał miejsce bezpośrednio po agresji Rosji na Ukrainę. Także i tutaj widać inflację. Drastycznie drożejąca amunicja podniosła ceny wejściówek nawet o 100 procent. W Trójmieście oferta jest bardzo duża i zróżnicowana. Za strzał zapłacimy od 1,5 zł do nawet 10 razy więcej. Głównie ma na to wpływ rodzaj broni.Jak wojna i inflacja wpływają na ceny i frekwencję na strzelnicachCzy inflacja w kraju i wojna na Ukraina zmieniły twoje zainteresowanie strzelnicami?

Amatorzy strzelania w Trójmieście mają naprawdę szeroki wybór miejsc, które oferują taką możliwość. Strzelnice dostępne są zarówno dla profesjonalistów z pozwoleniami i patentami, a także dla amatorów, którzy chcą postrzelać rekreacyjnie. Wszystkie miejsca oferują szeroką gamę arsenału broni, zaczynając od broni krótkiej przez karabinki i shotguny.

Jednak i strzelnice odczuły inflację. Niektóre z nich zachowały jeszcze ceny z 2021 roku, ale zdecydowana większość musiała je podnieść. Wszystkiemu winne są wyższe koszty amunicji, które ponoszą strzelnice, a na to wpływ ma cena komponentów niezbędnych do ich wytworzenia.

Mimo to zaobserwowano zwiększone zainteresowanie strzelaniem po agresji Rosji na Ukrainę. Wojna nadal trwa, ale sytuacja na trójmiejskich strzelnicach, jeśli chodzi o frekwencję, zdaje się wracać do poprzednich standardów.

Sprawdź, jak otrzymać pozwolenie na posiadanie broni- Niestety ceny amunicji poszły do góry i byliśmy zmuszeni podnieść ceny. W naszym przypadku był to wzrost o 100 procent. Rzeczywiście w lutym i marcu było większe zainteresowanie, ale od kwietnia zaczęło spadać - powiedział Robert Rosa, prezes Klubu Strzelającego Inaczej.

GdańskStrzelnice w Trójmieście. Sprawdź wszystkie ofertyAmatorów strzelania zaprasza kameralna strzelnica DSTeam przy ul. Chałubińskiego 31Mapka na gdańskim Chełmie. Otwarta jest codziennie oprócz wtorków. Płacimy tylko za zużytą amunicję i tarcze. W zależności od jej rodzaju, dostępnych jest od 5 do 20 sztuk nabojów, a koszt waha się pomiędzy 35 a 55 zł. Można zdecydować się także na całe pakiety, które w zależności od wielkości, kosztują od 55 do 275 zł. Istnieje także możliwość wynajmu toru z własnym sprzętem (60 zł) oraz przeprowadzenie treningu z instruktorem (75 zł).

Sprawdź sprzęt dostępny na strzelnicy DSTeamKomercyjną ofertę, skierowaną do każdego, ma także Klub Strzelających Inaczej przy ul. Zawodników 1aMapka. Cena za podstawowy pakiet to 45 zł, natomiast najbardziej rozbudowany z wieloma rodzajami broni kosztuje 420 zł. Istnieje także możliwość dokupienia amunicji do dowolnego pakietu. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu 530 386 445 w godz. 10-18. Ponadto istnieje możliwość zapisania się do klubu strzeleckiego, dla którego członków zapewnione są preferencyjne ceny.

Sprawdź dostępną broń na strzelnicy KSICiekawą ofertę prezentuje Gdańskie Centrum Strzeleckie przy ul. Jaśkowa DolinaMapka. Otwarte jest w godz. 10-20 od poniedziałku do piątku, a także od godz. 10 do godz. 15 w soboty. Do wyboru mamy strzelnicę interaktywną (od 50 zł za godz.), strzelnice sportowe (od 2 zł do 20 zł za strzał w zależności od wybranej broni) oraz strzelnice myśliwskie, na których za strzelanie zapłacimy od 10 zł. Na miejscu można także zapisać się do klubu, związany z tym koszt to 100 zł za miesiąc. Członkostwo zapewnia preferencyjne ceny.

Swoich sił spróbować można także w strzelnicy Czapla przy ul. Matejki 6Mapka. To kameralny obiekt z dwoma stanowiskami. Wstęp kosztuje 30 zł, natomiast za strzał płacimy od 1,5 do 5 zł. Za 40 zł możemy wynająć tor, posiadając własną broń. Strzelnica otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 347 02 40. Drugi punkt Czapli znajduje się na powietrzu w Lublewie, gdzie dostępnych jest kilka osi, w tym o długości 300 metrów.

Strzelanie z broni palnej nową modą? Materiał archiwalny z 2014 rokuGdyniaCentrum Strzeleckie Tarcza Gdynia przy przy ul. Źródło Marii 45aMapka to kryty obiekt o powierzchni 500 m kw., w którym znajdują się dwie osie strzeleckie. Oferuje on największy wybór broni na Pomorzu. Znajdziemy tam: broń krótką, długą, maszynową, gładkolufową, karabiny maszynowe, broń historyczną oraz sportową. Pakiet startowy obejmuje trzy wybrane bronie i kosztuje 210 zł. Do każdej otrzymujemy 5 lub 10 nabojów, w zależności od rodzaju. Z własną bronią można też wynająć całe stanowiska, a godzina takiej przyjemności kosztuje 100 zł. Strzelnica jest otwarta od poniedziałku do soboty. Tarcza organizuje ponadto spotkania z weteranami (gościli na nich m.in. polscy żołnierze, którzy walczyli w Kambodży) i prowadzi klub strzelecki.

Sprawdź dostępne rodzaje broni w Centrum Strzeleckim TarczaNa trójmiejskich strzelnicach mamy do wyboru wiele rodzajów broni. Na trójmiejskich strzelnicach mamy do wyboru wiele rodzajów broni.
Leśne warunki na Kolibkach to znak rozpoznawczy strzelnicy Playground, która znajduje się przy ul. Bernadowskiej 24Mapka. To miejsce, w którym doskonalić swe umiejętności mogą zarówno doświadczeni, jak i początkujący. Za profesjonalne wprowadzenie ze szkoleniem oraz godzinnym strzelaniem pod okiem instruktora zapłacimy w granicach 200-300 zł. Wystarczy umówić się dzwoniąc pod numer telefonu 570 702 800. Strzelnica oferuje także zajęcia strzeleckie dla osób w różnym wieku i poziomie zaawansowania, w tym także dla najmłodszych.

W Gdyni można wybrać się także na strzelnicę MoST przy ul. Chwaszczyńskiej 194Mapka. Umawiać się można pod numerem telefonu 539 771 451. Wynajem toru z własną bronią i amunicją zaczyna się od 60 zł. Istnieje również możliwość przeprowadzenia treningu z instruktorem. Cena to 100-200 zł w zależności od jego rodzaju. Zakupić można także pakiety strzeleckie. W zależności od rodzaju broni koszt waha się od 180 do 550 zł. Strzelnica czynna jest jednak tylko w soboty od godz. 12 do godz. 20, dla klubowiczów także w poniedziałki, czwartki i niedziele.

Sprawdź rodzaje broni dostępne w strzelnicy MoSTOkolice TrójmiastaKoło Chwaszczyna można odwiedzić Tajfun - strzelanie rekreacyjne. Godziny otwarcia dostosowane są do klientów - można umówić się o dowolnej porze, dzwoniąc pod numer telefonu 576 555 279. Broń jest dobierana na miejscu w zależności od preferencji klientów, a koszt jest uzależniony od liczby strzałów.

Natomiast Gdańska Szkoła Strzelectwa w Kolbudach prowadzi indywidualne lekcje strzelania z broni palnej. Wiąże się ona z wydatkiem ok. 200-300 zł. Koszt jest niższy przy większej grupie. W cenie lekcji uwzględnione są wszystkie dodatkowe koszty: dojazd i czas pracy instruktora (1,5-2 h), wstęp na strzelnicę, zużyte tarcze, zużycie broni oraz jej czyszczenie i konserwacja.

Sprawdź, jakimi broniami dysponuje GCS

Miejsca

Opinie wybrane


wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Aka Intensive Workshops

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Wakacyjne warsztaty dla dzieci 2022

spotkanie, warsztaty, kurs tańca

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Forum