wiadomości

stat

Stoki narciarskie na Pomorzu czekają na mróz. Kiedy początek sezonu?

Na takie widoki na pomorskich stokach narciarskich musimy jeszcze poczekać.
Na takie widoki na pomorskich stokach narciarskich musimy jeszcze poczekać. fot. facebook.com/amalkanarty

Stoki narciarskie na Pomorzu jeszcze nie rozpoczęły sezonu. Choć większość z nich gotowa jest uczynić to niemal z dnia na dzień, czekają na mrozy. Ujemne temperatury muszą utrzymywać się co najmniej przez trzy dni, aby sztuczne naśnieżenie gwarantowało dobre warunki do zjeżdżania dla narciarzy i snowboardzistów.Czy korzystasz z pomorskich stoków narciarskich?

tak, w sezonie robię to regularnie 34%
od czasu do czasu 45%
nie, jeżdżę gdzie indziej w Polsce lub na zagranicznych stokach 21%
zakończona Łącznie głosów: 444
Za nami pierwsze przymrozki i opady śniegu, ale ci, którzy oczekują startu sezonu narciarskiego na pomorskich stokach, muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Pierwsze próby naśnieżania przeprowadzono już w Ośrodku Narciarskim Koszałkowo-Wieżyca, czym pochwalono się nawet w mediach społecznościowych. Niestety skończyło się na testach, bo pogoda nie sprzyja utrzymaniu śniegu, brakuje mrozu.

Przez dwa ostatnie lata stoki na Pomorzu otwierały się dopiero w styczniu. Wiele wskazuje na to, że i teraz będzie podobnie.

- Dokonaliśmy wszystkich odbiorów, a obiekt czeka tylko na odpowiednie warunki pogodowe. Z naśnieżaniem sobie poradzimy, ale kluczowy jest mróz i stabilne warunki przez co najmniej kilka dni. Co z tego, że były teraz przymrozki, skoro zaraz puściły. W takiej sytuacji próba uruchomienia stoku mija się z celem. Wszystko wskazuje na to, że do świąt i Nowego Roku nic z tego nie będzie - wyjaśnia nam Stefan Matusiewicz pracujący przy wyciągu narciarskim Amalka w Sulęczynie.
Stoki narciarskie na Pomorzu. Artykuł archiwalny

- Jeśli przyjdzie mróz i dwa czy pięć stopni na minusie potrzyma przez trzy dni, to dobrze. Pytanie - co dalej? Potrzebujemy stabilnej pogody, a prognozy na razie na to nie wskazują, gdyż przewidywane są temperatury dodatnie - dodaje Andrzej KlimekOśrodka Narciarskiego Trzepowo.
Na zmianę pogody czekają także pozostałe pomorskie stoki narciarskie: Paczoskowo, Kotlinka, Zielona Brama w Przywidzu i na Łysej Górze w Sopocie.

Gdzie na sanki w Trójmieście? Artykuł archiwalny

Zobacz, jak prezentowały się pomorskie stoki narciarskie, gdy odwiedziliśmy je w styczniu 2018 roku.

Opinie (19)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl