• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pytania, których wstydzimy się zadać na siłowni. Prysznic, ręczniki, co jeszcze?

mip.
10 października 2023, godz. 14:00 
Opinie (74)
Jak się okazuje, treningi na siłowni rodzą okazję do pytań, których często ze wstydu, boimy się zadać. Jak się okazuje, treningi na siłowni rodzą okazję do pytań, których często ze wstydu, boimy się zadać.

Uczęszczając na siłownię, wiele osób ma pytania, których wstydzi się zadać niezależnie od tego, czy jest początkującym, czy już bardziej doświadczonym bywalcem tego miejsca. Sprawdziliśmy, jakich pytań boicie się zadać.Czy bałe(a)ś się zapytać o coś na siłowni?

Jak korzystać z maszyn i przyrządów?Siłownia to doskonałe miejsce na dbanie o własną formę, tężyznę fizyczną i kondycję. Jest na nich sporo maszyn do różnego rodzaju treningu. Jednak nieumiejętne korzystanie z nich może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. To właśnie z tym aspektem związany jest największy lęk "żółtodziobów".

- Bardzo chciałabym iść na siłownię, ale nie umiałabym poprawnie skorzystać ze wszystkich urządzeń. Głupio byłoby mi zwrócić się do kogoś i poprosić o wytłumaczenie - mówi Alicja.


Nie należy się jednak obawiać. Na siłowniach, oprócz innych ćwiczących, są także trenerzy personalni czy pracownicy, którzy z chęcią podpowiedzą, jak wykonywać ćwiczenia czy poprawnie korzystać z maszyn. Często też osoby te same przychodzą do nas z pomocą.

- Kiedy w wieku 18 lat zaczynałem swoją przygodę z siłownią, źle wykonywałem "martwy ciąg". Podszedł do mnie jeden z trenerów, który był wtedy w obiekcie i udzielił mi kilku wskazówek - przyznaje Michał, którego spotykamy w jednej z gdańskich siłowni.
Siłownie w Trójmieście. Ile lat trzeba mieć, by móc trenować? Siłownie w Trójmieście. Ile lat trzeba mieć, by móc trenować?

Wolne miejsce? Często duży problemOsoby chodzące na siłownie zwykle skupiają się tylko na sobie i nie oceniają innych. Stąd dziwić może nieco lęk przez ćwiczeniem obok innej osoby, i to pomimo faktu, że stanowisko jest wolne.

- Czuję się nieswojo z tym, by trenować obok kogoś innego, a tym bardziej by zapytać się, czy mu to nie przeszkadza. Wolę poczekać aż skończy i dopiero wtedy korzystam z danego stanowiska - mówi Alicja.


Darmowy prysznic czy ręcznikiCzęsto pytania, których wstydzimy się zadać, dotyczą bardzo prozaicznych rzeczy. Wydawać by się mogło, że skorzystanie z prysznica w cenie karnetu jest czymś normalnym, jednak nie dla wszystkich.

- Kiedy pierwszy raz poszedłem na siłownię, to nie wiedziałem, czy za skorzystanie z prysznica będę musiał dopłacić. Wstydziłem się też zapytać o to innych użytkowników czy pracowników. Dopiero później kolega uświadomił mnie, że prysznice są ogólnodostępne i darmowe - wyjaśnia Łukasz.
Tego nie rób w siłowni. Co najbardziej denerwuje? Tego nie rób w siłowni. Co najbardziej denerwuje?

Co ciekawe, nie tylko prysznice, ale i ręczniki wprawiały w zakłopotanie.

- Kiedy poszedłem na siłownię i zobaczyłem, że wszyscy korzystają z ręczników, to od razu pomyślałem, że o czymś nie wiedziałem i zapomniałem. Odruchowo chciałem zapytać, czy w recepcji nie mają jakichś ręczników, ale uznałem to za zbyt żenujące - wspomina Mateusz.
Pamiętajmy jednak, że nie ma złych pytań, są tylko złe odpowiedzi. Jeśli czegoś nie wiemy lub nie jesteśmy pewni, warto zapytać obsługi, gdyż to do jej zadań należy dbanie o dobre samopoczucie klientów.

mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (74)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty tańca country

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Wieczorna wędrówka po pracy: Dolina Samborowo i Wąwóz Huzarów

25 - 35 zł
rajd / wędrówka

Tematyczny spacer miejski: Gdańsk jako gród nad Motławą

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane