Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
22 stycznia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Bardzo interesująca jest rywalizacja w koszykarskich rozgrywkach Trójmiejskiej Ligi Biznesu. Na pierwsze miejsce szanse ma jeszcze sześć ekip. Do nieoczekiwanej sytaucji doszło w meczu Marion Kosmetyki z Flextroniksem.

Kolejną wygraną na koncie zapisali gracze Powersystemu. W konfrontacji z Prokomem lider wprawdzie do przerwy przegrywał jednym "oczkiem", ale w drugiej połowie nie dał rywalom szans. Sporo emicji było w meczu Telekomunikacji Polskie SA z Lido Technology. Do przerwy górą było Lido, prowadzące różnicą pięciu punktów. Druga odsłona należała do TP. Bohaterem był Piotr Kordalski, który w całym spotkaniu zdobył 41 "oczek", z tego 20 w ostatniej kwarcie, m.in. sześciokrotnie trafiając za trzy. Niecodzienne zakończenie miała konfrontacja zespołu Marion Kosmetyki z Flextroniksem. Na 48 sekund przed końcem meczu, przy kilkupunktowej przewadze Marion Kosmetyki w całej dzielnicy... zgasło światło. Sędziowie zakończyli mecz, a decyzja co do jego dalszych losów zapadnie w najbliższych dniach. Zweryfikowano wynik spotkania PZU Życie z Ateną. W ekipie PZU zagrał nieuprawniony gracz, za co Atena otrzymała walkower 50:0.
W czołówce tabeli panuje spory ścisk. Lider ma tylko punkt przewagi nad piątym w tabeli PZU. Szósta Telekomunikacja traci trzy "oczka", ale rozegrała jeden mecz mniej od Powersystemu.

Lido Technology - Telekomunikacja Polska SA 78:85 (21:22, 19:13, 20:23, 18:27), Gestia - C-MAP 63:60 (15:10, 25:17, 9:17, 14:16), Prokom Software - Powersystem 60:77 (10:11, 18:16, 12:20, 20:30), Atena - Balticon 76:63 (25:15, 15:18, 15:9, 21:21), Gestia - Telekomunikacja Polska SA 56:75 (17:13, 13:19, 13:16, 13:27).

1. Powersystem 13 24 935-637
2. Ergo Hestia 14 23 941-660
3. Atena 13 23 771-596
4. ARSA Gdynia 14 23 836-714
5. PZU Życie 14 23 821-768
6. Telekomunikacja Polska SA 12 21 776-693
7. Dziennik Bałtycki 14 21 801-811
8. Lido Technology 14 20 865-835