• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Twoje dziecko może trenować żeglarstwo za darmo

jag.
2 lipca 2024, godz. 11:45 
Opinie (13)
Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat mogą rozpocząć treningi żeglarskie bezpłatnie w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing. Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat mogą rozpocząć treningi żeglarskie bezpłatnie w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing.

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat mogą rozpocząć treningi w tej dyscyplinie sportu bezpłatnie. W Trójmieście zajęcia organizuje AZS AWFiS Gdańsk.Jeśli zapisujesz dziecko na wakacyjne zajęcia sportowe, co jest najważniejsze?

Ruszyły zapisy do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing. Akcja jest realizowana przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki już po raz 12., a 2. raz z rzędu z udziałem PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- To bardzo ważny program adresowany do dzieci i ich rodziców, pokazujący, że nasz sport jest dla każdego i może stać się pasją, przygodą, a nawet stylem życia. Dzisiaj niezwykle ważne jest, aby dzieci inspirować, wskazywać im drogę. Tą drogą może być żeglarstwo. Program PGE PolSailing jest realizowany w kilkudziesięciu ośrodkach w całej Polsce, a jego podstawą jest nie tylko nauka żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego. Program przynosi wymierne efekty, dzieci nie tylko poznają żeglarstwo, ale też wiele z nich przy żeglarstwie zostaje. To może być początek wielkiej, życiowej przygody - mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.


Program jest realizowany w trzech grupach wiekowych, we wszystkich zajęcia są całkowicie darmowe. Treningi dla dzieci w wieku 7-10 lat będą realizowane na łódkach Optimist, windsurfing jest przewidziany od lat 9 do 12, a najstarsza grupa (12-15 lat) będzie się szkolić w ramach komponentu Młody Żeglarz na łódkach dwuosobowych bądź jachtach turystycznych.

Miały być mieszkania w pasie nadmorskim. Jest Centrum Ratownictwa Wodnego Miały być mieszkania w pasie nadmorskim. Jest Centrum Ratownictwa Wodnego

By przystąpić do programu, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.polsailing.pl oraz wybrać konkretne zajęcia i ośrodek, w którym będą realizowane.W Trójmieście zajęcia w grupach 7-10 oraz 9-12 zorganizuje AZS AWFiS Gdańsk, który dysponuje infrastrukturą żeglarską przy ul. Jelitkowskiej 10a oraz w NCŻ przy ul. Stogi 21. Koordynatorem regionalnym programu jest Radosław Furmański

Szkolenie, w zależności od kategorii wiekowej, będzie prowadzone w zakresie windsurfingu oraz na na łódkach Optimist bądź dwuosobowych i turystycznych. Szkolenie, w zależności od kategorii wiekowej, będzie prowadzone w zakresie windsurfingu oraz na na łódkach Optimist bądź dwuosobowych i turystycznych.
Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 723 569 146 lub drogą mailową gdansk.opti@pya.org.pl.

Natomiast dla najstarszej grupy wiekowej (12-15 lat) jedyny dostępny na Pomorzu ośrodek w ramach tego programu znajduje się w Charzykowy, w gminie Chojnice.

Żeglarstwo przydzieliło wszystkie rekomendacje olimpijskie. Cztery dla Trójmiasta Żeglarstwo przydzieliło wszystkie rekomendacje olimpijskie. Cztery dla Trójmiasta

- W procesie rekrutacyjnym przyjmujemy 30, 50 lub 100 uczestników w zależności od wielkości ośrodka. Proces rekrutacji składa się z trzech prostych kroków opisanych na naszej stronie. W trakcie procesu zgłoszenia do Programu PGE PolSailing 2024 niezbędne jest założenie konta na platformie sportbm - należy postępować zgodnie z wytycznymi podawanymi podczas rejestracji. Efektem prawidłowej rejestracji będzie otrzymanie potwierdzenia mailowego po zweryfikowaniu zgłoszenia przez koordynatora ośrodka. Po weryfikacji zgłaszający otrzyma poprzez platformę sportbm wszystkie ustalenia, takie jak przydział do grup, kalendarz spotkań itp. - podkreśla Filip Kazuła, koordynator programu PGE PolSailing.
jag.

Miejsca

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Górna Radunia, popołudniowy spływ kajakowy z ogniskiem i biesiadą (1 opinia)

(1 opinia)
zajęcia rekreacyjne, regaty, rajd / wędrówka

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane