wiadomości

Uwaga użytkownicy hulajnóg i meleksów. 18 lipca kontrole policyjne

W sobotę 18 lipca policjanci z drogówki w szczególności będą czuwać m.in. nad tym, aby użytkownicy hulajnóg elektrycznych nie poruszali się po drogach, które nie są do tego przeznaczone, czyli jezdni i drogach rowerowych.
W sobotę 18 lipca policjanci z drogówki w szczególności będą czuwać m.in. nad tym, aby użytkownicy hulajnóg elektrycznych nie poruszali się po drogach, które nie są do tego przeznaczone, czyli jezdni i drogach rowerowych. fot. 123rf.com

W sobotę, 18 lipca, policjanci drogówki przeprowadzą działania "UTO - Melex". Pod lupę wezmą meleksy i pojazdy, które można wypożyczać, w szczególności hulajnogi elektryczne. Mundurowi skontrolują stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących czy liczbę przewożonych osób. Eliminować będą przypadki korzystania z pojazdów na częściach dróg, które nie są do tego przeznaczone.Dla kogo ścieżki rowerowe? Kiedy można jeździć na rolkach i hulajnogach?Czy użytkownicy hulajnóg elektrycznych stwarzają niebezpieczeństwo?

tak, jeżdżą za szybko i nieuważnie albo po dwóch na jednym urządzeniu 63%
tak, ale nie tyle samą jazdą, co zostawianiem hulajnóg gdzie popadnie 22%
nie, nie stwarzają żadnych problemów 15%
zakończona Łącznie głosów: 1061
18 lipca policjanci przeprowadzą wzmożone kontrole pojazdów typu melex oraz UTO, czyli urządzeń transportu osobistego.

Celem kontroli jest eliminowanie z ruchu kierujących, nieposiadających odpowiednich uprawnień, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu.

Dotyczy to w szczególności popularnych wśród turystów meleksów wykorzystywanych do przemieszczania się na trasach, gdzie nie ma komunikacji zbiorowej, a poruszanie się własnym pojazdem jest utrudnione lub zabronione.

Hulajnogi na minuty, czyli hulaj... dusza i parkuj, gdzie chceszPara na hulajnodze elektrycznejCzy i jaką hulajnogę wybrać? Ile kosztują?Policjanci eliminować będą też przypadki nieprawidłowego korzystania z tzw. urządzeń transportu osobistego. Dotyczy to w szczególności użytkowników hulajnóg elektrycznych, coraz popularniejszych na silnie rozwijającym się rynku usług wypożyczania na minuty.

Wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju środków mobilności coraz częściej dochodzi również do zdarzeń z udziałem ich kierujących.

Kolizja na hulajnodze elektrycznej? Lepiej nie poza strefąZgodnie z obecnymi przepisami ich użytkownicy traktowani są na drogach jak piesi. Poza nielicznymi przypadkami nie mogą zatem poruszać się ani po drogach rowerowych, ani po jezdni, a jedynie po chodniku. I to właśnie na ten aspekt w szczególności będą zwracali uwagę policjanci.

Opinie (160) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl