W Parkrun Gdańsk zacięta rywalizacja wśród pań

13 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Już w najbliższą sobotę, jubileuszowy, 90. Parkrun Gdańsk. Już w najbliższą sobotę, jubileuszowy, 90. Parkrun Gdańsk.

Psująca się pogoda nie odstrasza fanów biegania, którzy w pochmurny sobotni poranek ponownie pokonali dystans 5 km w ramach Parkrun Gdańsk. Na stracie stanęło 120 uczestników, a wśród nich Elżbieta Tuwalska i Agata Masiulaniec, które toczą zaciętą rywalizację w klasyfikacji rocznej. Kolejny bieg, tradycyjnie w sobotę, o godz. 9. Start oraz meta, które jednocześnie stanowią miejsce zbiórki uczestników ulokowane są w pobliżu wejścia D do parku, przy ul. Dąbrowszczaków.

W sobotnim biegu bardzo dobrze wypadła Elżbieta Tuwalska, która z czasem 19:10 w ogólnej klasyfikacji była na wysokim, szóstym miejscu. Drugą pozycję w kategorii kobiet zajęła Agata Masiulaniec, a jej wynik to 22:25. Za jej plecami znalazła się Marta Kamińska-Olczak, z nowym rekordem życiowym 23:10.

W kategorii mężczyzn o pierwsze miejsce miała rywalizować bardzo silna ekipa: Michał Sawicz, Michał MońkaTomasz Bagrowski. Głównych pretendentów do zwycięstwa w 89. biegu Parkrun Gdańsk pogodził jednak debiutujący w cosobotniej imprezie Daniel Mikielski. Z niezwykłą łatwością pokonał trasę w czasie 16 minut i 2 sekundy, co jest trzecim najlepszym wynikiem uzyskanym w gdańskim parkrunie. Mało tego, Daniel zapowiedział, że następnym razem spokojnie uzyska lepszy czas. Nie są to słowa na wyrost, gdyż 23-latek z Olsztynka pokonuje 10 km w 33 minuty.

Drugie miejsce uzyskał Sawicz, który linię mety przekroczył z czasem 18:18. Najniższą pozycję na podium, z 3 sekundową stratą do wicelidera, zdobył Mońka.

Wśród wszystkich uczestników odnotowano w sobotę 20 "życiówek".