• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W Sopocie idzie nowe. Startuje cykl biegów zimowych po plaży. Trwają zapisy

Damian Konwent
17 stycznia 2024, godz. 14:00 
Opinie (22)
W Sopocie startuje cykl zimowych biegów po plaży. W Sopocie startuje cykl zimowych biegów po plaży.

Już sobotę, 20 stycznia, o godz. 12 wystartuje pierwszy z trzech zimowych biegów po plaży w cyklu organizowanym przez MOSiR Sopot i North Event. Dystans wynosi 4 km i będzie się zwiększał w kolejnych imprezach, które odbędą się 17 lutego na 6 km i 16 marca na 8 km. Internetowe zapisy do najbliższego wydarzenia trwają do czwartku, 18 stycznia, godz. 22. Koszt wynosi 30-40 zł. Natomiast osoby powyżej 65. roku życia mogą startować za darmo. Można zapisywać się na miejscu, ale wówczas koszt wzrasta podwójnie.Zapisz się na sobotni bieg po plaży w SopocieJeśli bieganie, to:

Sopot startuje z cyklem zimowych biegów. Przed nami trzy imprezy, które odbędą się w soboty: 20 stycznia, 17 lutego i 16 marca. W ten sposób sopocki MOSiR chce zachęcić do aktywności, a wybór lokalizacji padł nieprzypadkowo, bo wielu biegaczy uwielbia morską scenerię i wybiera właśnie plażę na swoje codzienne treningi.

Co ciekawe, każdy kolejny bieg będzie odbywał się na dłuższym dystansie. Pierwszy rozpocznie się od 4 km, następny sięgnie 6 km, a ostatni zakończy się na 8 km. Można wziąć udział w jednym, dwóch lub wszystkich trzech biegach. Jedynym wymogiem jest ukończenie w dniu biegu 16 lat.

Gdzie na narty biegowe w Trójmieście? Gdzie na narty biegowe w Trójmieście?

Start i meta zostaną ustawione na plaży. Trasa każdego z biegów została wytyczona po plaży na północ od sopockiego mola. Biegacze pobiegną w kierunku Gdyni (do potoku Swelina) i z powrotem. Na mecie na każdego uczestnika będą czekały pamiątkowe medale i ciepłe napoje.

- Poszczególne biegi rozstrzygną się w kategorii open kobiet i mężczyzn. Na zwycięzców tych kategorii będą czekały statuetki i nagrody rzeczowe. W każdym z biegów biegacze będą zbierać punkty do klasyfikacji generalnej w ośmiu kategoriach wiekowych. Obejmie ona wszystkich, którzy pobiegną przynajmniej w dwóch biegach - mówi Józef Kamiński, wicedyrektor MOSiR w Sopocie, organizator cyklu przy współpracy z North Event.


Punkty w klasyfikacji generalnej będą naliczane według zasady: zajęte miejsce to liczba uzyskanych punktów. Im mniej punktów, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. W przypadku równej liczby punktów wyższe miejsce zajmuje biegacz, który osiągnął wyższą lokatę na mecie ostatniego biegu. Nagrody w kategoriach wiekowych i w kat. open nie dublują się.

Zapisywać można się drogą internetową. Dokonywać tego można do każdego czwartku poprzedzającego start - do godz. 22. W przypadku pierwszego biegu, który odbędzie się już w sobotę, bramka zapisów zamknie się 18 stycznia o godz. 22.

Zapoznaj się z regulaminem cykluOpłata startowa za każdy bieg wynosi 40 zł. Mieszkańcy Sopotu z Kartą Sopocką zapłacą 30 zł, a osoby, które najpóźniej w dniu biegu ukończyły 65 lat, biorą udział w wydarzeniu za darmo.

Istnieje również możliwość zapisów na miejscu wydarzenia, ale wówczas zapłacimy 80 zł (osoby powyżej 65 lat nadal startują za darmo). Biuro Zawodów będzie działało w muszli koncertowej przy molo w godz. 10-11:45.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Skywayrun Gdańsk Airport 2024 (7 opinii)

(7 opinii)
109 zł
bieg

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2024

30 - 50 zł
festyn, bieg

Harpuś - z mapą do Koleczkowa!

25 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane