wiadomości

W niedzielę biegnie półmaraton. Poznamy mistrzów Gdańska

W zeszłym roku dystans 21,0975 km pokonało blisko 2 tysiące osób. W niedzielę tej sztuki chce dokonać dwa razy więcej uczestników półmaratonu.
W zeszłym roku dystans 21,0975 km pokonało blisko 2 tysiące osób. W niedzielę tej sztuki chce dokonać dwa razy więcej uczestników półmaratonu. fot. mat. prasowe organizatora

W niedzielę o godzinie 10 rozpocznie się druga edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Na liście startowej jest blisko 4 tysiące uczestników. Zapisać można się jeszcze w sobotę, wpłacając 200 zł. Wyłącznie tego też dnia można pobrać pakiety startowe. Ci którzy podadzą, że są z Gdańska, będą klasyfikowani w pierwszych mistrzostwach miasta. Start i meta na ul. Żaglowej. Należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu samochodowym.SPRAWDŹ, JAK UNIKNĄĆ KORKA W NIEDZIELĘ. LISTA ULIC, KTÓRE BĘDĄ ZAMKNIĘTE

Półmaraton, jak sama nazwa wskazuje, zostanie rozegrany na dystansie połowy klasycznego maratonu, który wynosi 42 km 195 m. Na liście startowej jest około 4000 tysiące uczestników. Zanosi się na to, że frekwencja będzie dwukrotnie wyższa niż w premierowej imprezie przed rokiem, gdy metę osiągnęło 1980 osób.

Do startu można zapisać się jeszcze w sobotę w biurze zawodów w AmberExpo. Dla chętnych będzie maksymalnie 200 pakietów startowych. W każdym z nich znajdą się: numer startowy i agrafki, okolicznościowy t-shirt, posiłek po zawodach, chip do pomiaru czasu, medal za ukończenie zawodów, okolicznościowa torebka na pakiet startowy.

TUTAJ BĘDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ BIEG

Tego dnia również do biura zawodów muszą pofatygować się wszyscy zgłoszeni. Pakiety można pobierać od godziny 10 do 20. Kto tego nie zrobi, w niedzielę nie pobiegnie.

Nowością są pierwsze mistrzostwa Gdańska w półmaratonie.

- Mistrz Gdańska otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1300 zł, która została ufundowana przez prezydenta miasta. Będzie przeprowadzona osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn. Pod uwagę będa brane tylko te osoby, które przy zgłoszeniu wpisały Gdańsk w polu "miasto", a także potwierdzą swoje miejsce zamieszkania, okazując dokument tożsamości - wyjaśnia Filip Szołowski z firmy Labosport, współorganizatora imprezy.
PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZEGO GDAŃSKIEGO PÓŁMARATONU

Trasa gdańskiego półmaratonu
Trasa gdańskiego półmaratonu mat. prasowe organizatora
Impreza zacznie się w niedzielę o godz. 9:55, gdy na trasę wyruszą zawodnicy na wózkach. Na mecie spodziewani są około godz. 10:30. Trzydzieści minut wcześniej odbędzie się start półmaratonu. Trasa zostanie zamknięta o godz. 13:30.

Biegacze będą poruszać się głównymi arteriami miasta, w tym ul.: Żaglowa, Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Piastowskie, Aleja Zwycięstwa, Aleja Grunwaldzka, Pomorska, Chłopska, Obrońców Wybrzeża, Czarny Dwór, Droga Zielona, Marynarki Polskiej skąd wrócą na ul. Żaglową, gdzie wbiegną na metę do hali AmberExpo. Będą utrudnienia w ruchu.

BIEGNIJ PIOTREK, DAWAJ KRZYSIEK. SPRAWDŹ, KOGO DOPINGOWAĆ I CO JESZCZE POWIE CI LISTA STARTOWA

Faworytem jest ubiegłoroczny zwycięzca Kenijczyk John Tanui. Natomiast gospodarze najbardziej liczą na dwukrotnego mistrza Polski w maratonie Radosława Dudycza. Będzie on próbował pobić rekord kraju czterdziestolatków w półmaratonie.

Wśród kobiet główną pretendentką do zwycięstwa jest Marta Krawczyńska, która rok temu zajęła drugie miejsce, a także Olga Kalendarova-Ochal, biegaczka legitymująca się rekordem życiowym 1:12:47 na dystansie półmaratonu.

- Do biegu zgłosiło się wielu utytułowanych zawodników i zawodniczek. Śmiało mogę powiedzieć, że zapowiada się szybki wyścig. W roku ubiegłym zwycięzca ukończył zawody z czasem 1:05:41, natomiast w tym roku trasa jest jeszcze szybsza i jestem przekonany, że czołowi biegacze powalczą o znacznie lepszy wynik na mecie - mówi dyrektor imprezy Rafał Zakrzewski.
TUTAJ LISTA STARTUJĄCYCH W GDAŃSKIM PÓŁMARATONIE

Tak wyglądał Półmaraton Gdańsk w 2014 roku.

Opinie (35)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl