wiadomości

stat

Bieg Westerplatte może pobić rekord frekwencji

Tak wyglądał start 53. Biegu Westerplatte. Niewykluczone, że w tym roku z dystansem 10 km zmierzy się jeszcze większa grupa biegaczy.
Tak wyglądał start 53. Biegu Westerplatte. Niewykluczone, że w tym roku z dystansem 10 km zmierzy się jeszcze większa grupa biegaczy. fot. MOSiR Gdańsk

W sobotę o godz. 11:30 wystartuje 54. Bieg Westerplatte. Do imprezy zapisało się ponad 3600 osób, więc najprawdopodobniej uda pobić się zeszłoroczny rekord frekwencji. Start i meta będą zlokalizowane u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Pół godziny przed biegaczami na trasę wyruszą wózkarze. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla kibiców gdańskich klubów: Lechii, Lotosu Trefla oraz Wybrzeża.Tegoroczna edycja biegu jest dziewiątą przeprowadzaną pod obecną nazwą. Do 2007 r. impreza rozgrywana była pod szyldem Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża 1939. To nie tylko najstarsza impreza biegowa w Polsce, ale też symboliczna forma oddania czci bohaterskim żołnierzom. Trasa biegu posiada atest PZLA. Jak co roku, na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale.

Opłatę startową uiściło już 3608 osób, co oznacza, że możliwe jest pobicie rekordu frekwencji ustanowionego przed rokiem. Wówczas 3150 uczestników dotarło na metę 53. Biegu Westerplatte. Przypomnijmy, że w zawodach zwyciężył Tadeusz Zblewski, który 10 kilometrów pokonał w 30 minut i 20 sekund. Wśród pań najszybciej okazała się Dominika Nowakowska.

Zobacz jak radzili sobie uczestnicy 53. Biegu WesterplatteREKORD FREKWENCJI W BIEGU WESTERPLATTE

Niestety, nie ma już możliwości dołączenia do wielkiego, biegowego święta. Informujemy również, że odbiór pakietów startowych (chipy oraz numery startowe) będzie odbywał się w piątek w godzinach 13.00-20.00 w Centrum Handlowym Manhattan oraz w dniu zawodów, od godz. 8.15 do 11 na Westerplatte.

Program imprezy:
8:00-10:00 - Transport zawodników ze stadionu żużlowego na Westerplatte
8:15-13:30 - Godziny otwarcia depozytu
8:15-11:00 - Odbiór pakietów startowych
10:15 - Złożenie wieńca na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego
11:00 - Start wózkarzy
11:15 - Ustawienie się zawodników w strefach czasowych
11:30 - Start 54. Biegu Westerplatte
13:30 - Dekoracja zwycięzców

Jak co roku, dla zawodników jak i kibiców przygotowany został bezpłatny transport. Autokary będą kursowały ze stadionu żużlowego Wybrzeża w godzinach 8-10. Kursy powrotne będą realizowane od godzin 13.

ZOBACZ LISTĘ STARTOWĄ

Organizatorzy zachęcają również biegaczy do występu w koszulce gdańskich klubów sportowych: Lotosu Trefla lub Lechii. Każda osoba, która w jednym z trykotów dobiegnie na mecie otrzyma voucher uprawniający do odbioru biletu na najbliższy mecz swojej ulubionej drużyny. Z kolei fani piłki ręcznej będą mogli obejrzeć sobotni szlagier ligowy z Vive Tauronem Kielce z 30-procentową zniżką. Rabat będzie udzielony osobom, które pojawią się w kasie z numerem startowym i medalem z 54. Biegu Westerplatte.

Trasa 54. Biegu Westerplatte.
Trasa 54. Biegu Westerplatte. fot. MOSiR Gdańsk

Opinie (22) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane