wiadomości

stat

Wciąż są wolne miejsca w sopockim biegu ekstremalnym

Pokonanie płonącej przeszkody to część Runmageddonu, który w sobotę po raz pierwszy w historii zagości w Sopocie.
Pokonanie płonącej przeszkody to część Runmageddonu, który w sobotę po raz pierwszy w historii zagości w Sopocie. mat. prasowe

Już w sobotę odbędzie się ekstremalny bieg w Sopocie. Na hipodromie, po raz pierwszy poza Warszawą, ruszy Runmageddon. Impreza wciąż przyjmuje chętnych do startu. Na liście pozostało jeszcze niemal 100 wolnych miejsc. Wpisowe wynosi 249 zł.W sumie na starcie Runmageddonu może stanąć 900 biegaczy. Większość uczestników stawi czoła wyzwaniu w drużynie. Na liście startowej znajduje się już ponad 100 ekip. Przeważają grupy z Pomorza, ale są i takie, które na sopockie zawody przyjadą z drugiego końca Polski.

Runmageddon Classic opanuje w sobotę hipodrom oraz okolice Ergo Areny, plaży i morza na granicy Gdańska i Sopotu. Śmiałkowie staną do walki nie tylko z rywalami, ale również z ponad 40 przeszkodami. Uczestnik niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2 godziny. Start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 8:30, ostatni zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 11.

- Runmageddon to świetna zabawa, ale także sprawdzian sprawności fizycznej. Aby jednak stawić czoła temu wyzwaniu sama siła nie wystarczy, tak samo jak nie wystarczy samo bieganie. Uważam, że czynnikiem przesądzającym o sukcesie w Runmageddonie jest współpraca i zdolność tworzenia drużyny. W pojedynkę pokonanie toru jest trudne, o ile nie bardzo trudne. Nawet największe przeszkody jednak nie są mi straszne, jeśli mierzę się z nimi wspólnie z tak fantastyczną ekipą, jak ta, z którą biegam - mówi Kasia Wolska, trenerka fitness, uczestniczka wszystkich dotychczasowych edycji imprezy.

Runmageddon to kolejny cykl działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Opinie (28) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.