Windsurfer Wójcik wygrał Parkrun Gdańsk

3 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Max Wójcik (na prowadzeniu) udowodnił, że potrafi odnosić sportowe sukcesy nie tylko na wodzie, ale i na lądzie. Max Wójcik (na prowadzeniu) udowodnił, że potrafi odnosić sportowe sukcesy nie tylko na wodzie, ale i na lądzie.

Upał i duchota towarzyszyły biegaczom w pierwszych sierpniowych zawodach Parkrun w Gdańsku i w Gdyni. W tak niesprzyjających warunkach znakomicie zadebiutował jednak w Parku Reagana windsurfer Max Wójcik, który pokonał 5 km w czasie 17:19. Na Bulwarze Nadmorskim z czasem 18:03 zwyciężył Szymon Gwardjak.

Upały nie zniechęciły trójmiejskich biegaczy. Upały nie zniechęciły trójmiejskich biegaczy.
Obecnie panujące warunki atmosferyczne stanowią nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych biegaczy. W Gdańsku i Gdyni stawiło im jednak czoła łącznie 235 uczestników cosobotnich, bezpłatnych zawodów. Co więcej, aż 28 z nich ustanowiło nowe rekordy życiowe.

W parkrun Gdańsk z rezultatem 17:19 zwyciężył debiutujący w cyklu Max Wójcik, który rok temu jako pierwszy człowiek przepłynął ze Szwecji do Polski na desce windsurfingowej. Od wielu lat jest czołowym zawodnikiem klasy RSX jak i Raceboard. Do jego największych sukcesów należy trzykrotne drużynowe mistrzostwo Europy w RSX oraz trzykrotne zdobycie złotego medalu mistrzostw świata w klasie Raceboard.

Drugi w gdańskim biegu był Tomasz Bagrowski z Radości Biegania (17:36), na najniższym stopniu podium znalazł się Piotr Pietrzak z Akademii Biegania (17:43).

Wśród pań już tradycyjnie najszybsza była Elżbieta Tuwalska, która odniosła 60 zwycięstwo w 78 starcie. Metę przekroczyła z wynikiem 22:54. Dwa kolejne miejsca przypadły reprezentantkom Akademii Biegania - Agnieszka Turska zajęła drugie miejsce z czasem 23:21, a rzecią pozycję osiągnęła Anna Gruźlewska (24:49), która jest liderką rocznej klasyfikacji punktowej parkrun Gdańsk.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 131. BIEGU PARKRUN GDAŃSK

W parkrun Gdynia najszybciej 5 km pokonał Szymon Gwardjak z czasem 18:03. Minutę później linię mety przebiegł Jarosław Patoka z biegamyrazem.pl, natomiast trzecie miejsce zajął Tomasz Bogusz (19:03).

Wśród Pań triumfowała 15-letnia Laura Stolarczyk z wynikiem 21:54. Jak do tej pory zawodniczka SKLA Sopot zwyciężała w parkrun Gdynia 20-krotnie. Drugą pozycję zajęła debiutująca w imprezie Anna Rzepecka (22:35), a trzecia była Aleksandra Beczek (25:37).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 138. BIEGU PARKRUN GDYNIA

W biegach parkrun może wystartować każdy. Zawody odbywają się co tydzień w sobotę o godzinie 9 w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej i bezpłatnej rejestracji przez internet.