wiadomości

Wystartuj w cyklu EvoTriathlon

Cykl EvoTriathlon obejmuje cztery imprezy triathlonowe od maja do września.
Cykl EvoTriathlon obejmuje cztery imprezy triathlonowe od maja do września. Wojciech Zwierzyński

Triathlon to nie tylko wysiłek fizyczny i przekraczanie swoich granic. To także samodoskonalenie, hart ducha, lekcja pokory i źródło wielkiej satysfakcji. Silni ciałem, niezłomni duchem - takich triathlonistów chce wypuszczać spod swoich skrzydeł grupa Sportevo i takich też zaprasza do startu w swoich zawodach. W tym roku cztery imprezy łączą się w cykl, którego sponsorem strategicznym jest Santander Bank Polska.Cykl Evotriathlon, rozgrywany od maja do września tego roku, to propozycja zarówno dla debiutantów, jak i dla doświadczonych sportowców. Lokalizacje w przepięknych zakątkach okolic Trójmiasta, kameralna, wprost rodzinna atmosfera i zdrowa rywalizacja do samej linii mety to cechy charakteryzujące zawody organizowane przez Sportevo. Jak mówią sami organizatorzy, wynik sportowy - choć do jego poprawy dąży każdy sportowiec - jest drugorzędny. Najważniejsze są zasady fair play i radość z realizowania swojej pasji. Krótkie dystanse i małe pętle nie dają się nudzić kibicom, a zawodnicy mogą liczyć na nieustanny doping.

- Doceniamy walory przyrodnicze naszych terenów i chcemy, aby inni też je poznawali - mówi Szymon Dolega, organizator cyklu. - Każdego dnia możemy korzystać z niezwykłych zasobów, które natura daje nam za darmo, a o których w codziennym pędzie tak często zapominamy.
Według jednego z najbardziej znanych i szanowanych trenerów triathlonu na świecie, Joego Friela, przeciętny człowiek ma 22 godziny wolnego czasu w tygodniu. Większość z nas spędza go przed telewizorem lub ekranem komputera. Rzecz jasna, nie musimy poświęcać każdej wolnej chwili na sport. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że umiarkowana, regularna aktywność fizyczna to przepis na zdrowie i zachowanie młodości.

Cykl EvoTriathlon 2019

EVO Triathlon Gdańsk AWFiS
Termin 05.05.2019
Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
Limit uczestników: 180 osób
Dystans: 0,6 km pływanie + 15 km rower + 3 km bieg
Kategorie: indywidualna, sztafety, sztafety firm, aquathlon dla dzieci
Jest to prawdopodobnie jedyny triathlon w Polsce, w którym rywalizacja bezpośrednio przenosi się z pływalni na zewnątrz. Wszystko zaczyna się na Pływalni AWFiS. Start odbywa się w grupach 12-osobowych, po dwie osoby na jednym torze. Po wyjściu z wody następuje bezpośrednia zmiana na część rowerową. Strefa zmian znajduje się kilkanaście metrów od pływalni. Wyścig kolarski odbywa się na rowerach MTB po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ostatni etap wyścigu rozgrywa się w na stadionie lekkoatletycznym.
W tym roku limit zawodników wypełnił się niemal w stu procentach. Relację z wyścigu można przeczytać tutaj.

EVO Triathlon Kartuzy
Termin 02.06.2019
Miejsce: Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej k. Kartuz
Limit uczestników: 200 osób
Dystans: 1/8 Ironmana, 1/4 Ironmana, duathlon
Kategorie: indywidualna, sztafety, dzieci
Triathlon Kartuzy zaskoczy niejednego zawodnika. Część pływacka zaczyna się w jeziorze Brodno Wielkie ze startu wspólnego. Po wyjściu z wody, zawodnik udaje się do jedynej w swoim rodzaju zadaszonej strefy zmian. Część rowerowa odbywa się na rowerach MTB po malowniczych terenach Gminy Kartuzy. Ostatni etap wyścigu kończy się pozornie łatwym biegiem, którego finisz znajduje się... na szczycie Złotej Góry. Nowością w tym roku jest duathlon dla dzieci, który odbędzie się przed startem głównym.

EVO Triathlon Chmielno
Termin: 27/28.07.2019
Miejsce: Plaża Gminna w Chmielnie
Limit uczestników: 300 osób
Dystans: 1/8 Ironmana, 1/4 Ironmana
Kategorie: indywidualna, sztafety, dzieci
Bogata baza noclegowa w pobliżu startu pozwala na przyjazd całymi rodzinami. Jako pierwszy otwiera rywalizację triathlon dla dzieci od lat 3, który jest świetną zabawą zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Start główny odbywa się z plaży, a kończy efektownym wyjściem na stadion, gdzie mieści się strefa zmian. Część rowerowa jest wyścigiem typowo szosowym o pofałdowanym profilu. Płaska trasa biegowa zachęca do szybkiego biegania.

EVO Triathlon Krynica Morska
Termin: 01.09.2019
Limit uczestników: 300 osób
Dystans: 1/8 Ironmana, 1/4 Ironmana
Kategorie: indywidualna, sztafety
Krynica Morska przyciąga turystów z całej Polski przez cały rok. Jest ostatnim wyścigiem cyklu, który oferuje nam wiele atrakcji. Piaszczysta plaża zatoki z jednej strony i przepiękne widoki na Zalew Wiślany z drugiej sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe do przeprowadzenia triathlonu. Każdy zawodnik będzie miał okazję cieszyć oko zarówno jedną, jak i drugą stroną Krynicy Morskiej. Warto Przyjechać do Krynicy chociażby dla tych widoków! Start główny i meta mają swoje miejsce na placu nad zalewem. Trasa rowerowa wiedzie przez malowniczy teren w kierunku miejscowości Piaski. Ostatnia część triathlonu prowadzi nad Zatokę Gdańską. Wbrew pozorom, trasa jest wymagająca i obfitująca w wiele wzniesień.Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach do pokonania całego triathlonu, organizatorzy przygotowali konkurencję sztafetową. Można wystartować w grupie znajomych czy rodziny lub firmowo, co sprzyja integracji, zacieśnianiu więzi i daje dodatkową porcję motywacji.

Sportevo wraz ze sponsorem strategicznym Santander Bank Polska przygotowuje też jesienną imprezę biegową - Bieg Oliwski na 5 i 10 km. 13 października na terenie Lasów Oliwskich rozegrane zostaną nie tylko biegi dla dorosłych, lecz także bieg towarzyszący dla dzieci oraz marsz nordic walking. Ta jesienna propozycja spodoba się zarówno triathlonistom, jak i biegaczom i całym ich rodzinom.

W każdej imprezie cyklu EvoTriathlon mogą wziąć udział także dzieci już od trzeciego roku życia. To doskonały sposób, by wdrażać najmłodszych w aktywność fizyczną i pokazywać im świat sportu, niosący za sobą mnóstwo wartości. Dla najmłodszych przewidziano duathlon w Kartuzach, triathlon w Chmielnie oraz aquathlon w Gdańsku.

Podobnie jak w zeszłym roku, organizator przygotował dla zawodników cztery imprezy triathlonowe na dystansach od sprinterskiego po 1/4 Ironmana. W tym roku po raz pierwszy zawody zostały połączone w spójny cykl, co daje możliwość zapisania się na bardzo atrakcyjnych warunkach.
Zapisów na zawody można dokonywać elektronicznie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1)

  • Nie rozumiem po co tak sie zazynac

    w imie czego? Czujecie sie lepsi od innych, czy jaki jest powod?

    • 0 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl