• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wystartuj w mistrzostwach Polski w pływaniu

jag.
7 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 
W niedzielę na pływalni MOSiR w Sopocie odbędzie się rywalizacja indywidualna oraz rodzinna. W niedzielę na pływalni MOSiR w Sopocie odbędzie się rywalizacja indywidualna oraz rodzinna.

W Sopocie odbędzie się jedna z dwunastu regionalnych eliminacji mistrzostw Polski amatorów w pływaniu. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w losowaniu nagród, a najlepsi pływacy mogą liczyć no dodatkowe wyróżnienie. Rywalizacja odbywać się będzie zarówno w kategoriach indywidualnych jak grupowych - w formie sztafety rodzinnej. Początek zawodów na pływalni MOSiR przy ul. Haffnera w niedzielę o godzinie 11.



W tym roku na Family Cup, który ma rangę VII mistrzostw Polski amatorów w pływaniu, składa się z 12 eliminacji. Wyniki uzyskane w każdej z nich utworzą ogólnopolską klasyfikację i na jej podstawie nagrodzeni zostaną najlepsi.

Na Pomorzu gospodarzem zawodów jest MOSiR Sopot. Chęć uczestnictwa w zawodach można zgłaszać w jego siedzibie przy ul. Bitwy pod Płowcami 67c, do piątku włącznie, w godz. 8:00-14:30. Zapisać się można również w dniu zawodów do godz. 10:30 bezpośrednio na pływalni lub uczynić to poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy w internecie.

- Wpisowe wynosi 10 złotych od osoby, a posiadacze Karty Sopockiej zapłacą połowę tej kwoty. Organizatorzy - sopocki MOSiR oraz Stowarzyszenie "Family Cup" - zapewnią poczęstunek oraz nagrody, które rozlosowane zostaną między wszystkich startujących - podkreśla Marcin Wargin, dyrektor MOSiR.

W zawodach uczestniczyć mogą osoby zamieszkałe na stale lub czasowo w Polsce, które nie posiadają licencji zawodniczej Polskiego Związku Pływackiego lub jego odpowiednika za granicą lub odbyły stosowną karencję.

Wyścigi będą rozgrywane na pływalni 25-metrowej z podziałem na kobiety i mężczyzn w następujących kategoriach:
A. Rocznik 2007 i młodsi - dystans 12,5 m  (bez karencji)
B. I, II klasa 2006-2005 - 25 m (bez karencji)
C. III, IV klasa 2004-2003 - 25 m (bez karencji)
D. V, VI klasa 2002-2001 - 25 m  (1 rok karencji)
E. Gimnazjum 2000-1998 - 25 m  (2 lata karencji)
F. Liceum+1 1997-1994 - 25 m (2 lata karencji)
G. M20, K20 1993-1984 - 25 m (5 lat karencji)
H. M30, K30 1983-1974 - 25 m (5 lat karencji)
I. M40, K40 1973-1964 - 25 m (5 lat karencji)
J. M i K 1963 i starsi - 25 m  (5 lat karencji)
K. Przy zgłoszeniu się co najmniej 3 osób powyżej 61 lat będzie rozegrana dodatkowa kategoria

Ponadto rozegrana zostanie sztafeta rodzinna na dystansie 4x25 m (gdzie jeden z trzech zawodników płynie dystans dwukrotnie). O wynikach w tej klasyfikacji decydować będą czasy uzyskane przez sztafety rodzinne płynące wyłącznie w następujących składach rodzinnych:
- matka, ojciec, dziecko
- dziadek lub babcia, syn lub córka, wnuk lub wnuczka
- rodzic lub dziadek, dziecko lub wnuk, dziecko lub wnuk

Jeżeli w zawodach startuje na dystansach indywidualnych więcej osób niż trzy z rodziny (np. rodzice i dwójka dzieci) kapitan rodziny przed startem zgłasza, kto startuje w sztafecie rodzinnej.

W zawodach obowiązywać będzie system wyścigów seriami na czas. Dopuszczalny jest ręczny pomiar czasu. Przyjmuje się, że zawody będą rozgrywane w stylu dowolnym, co w tym przypadku oznacza każdy ze znanych stylów, czyli może to być crawl, styl klasyczny, styl grzbietowy, delfin lub motylek. Zawodnicy mogą startować ze słupka, z brzegu lub z wody przy ścianie basenu.

Po zakończeniu wszystkich imprez, na stronie www.familycup.pl znajdzie się ostateczna klasyfikacja generalna, w każdej kategorii wiekowej. W wyniku tej klasyfikacji wszyscy uczestnicy, w każdej kategorii wiekowej i w sztafecie rodzinnej, będą znali miejsce, które zajęli po rozegraniu wszystkich imprez edycji pływackiej Family Cup 2013.

Wśród rodzin, które biorą udział w tych samych składach w co najmniej trzech z czterech edycji Family Cup (narty-snowboard, kolarstwo górskie, tenis, pływanie) zostanie każdego roku wyłoniona najbardziej usportowiona rodzina Family Cup, która otrzyma specjalny puchar fundowany przez Prezydenta RP.

Do tego rankingu liczy się udział rodziny w edycji pływackiej i w trzech pierwszych edycjach Family Cup w danym roku. Puchar ten bowiem jest tradycyjnie (16. rok z rzędu w 2013 roku) wręczany w czasie ogólnopolskiego finału w Kolarstwie Górskim.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych otrzymują nagrody w postaci dyplomów (1-6 miejsce) oraz pucharów (1-3 miejsce), natomiast nagrody rzeczowe są losowane w czasie wspólnego spotkania familijnego po zawodach wśród tych uczestników, którzy ukończą zawody. Rozdanie nagród rzeczowych do losowania odbywać się będzie na zasadzie konkursu wiedzy na temat Family Cup i regionu, gdzie odbywają się zawody.

Obecność uczestników na losowaniu nagród jest obowiązkowa. W przypadku nieobecności wylosowanej osoby nagrodę otrzymuje kolejna wylosowana osoba. Podczas każdych eliminacji - mistrzostw regionalnych odbędzie się również losowanie nagród dodatkowych wśród rodzin, które ukończyły zawody.

Każdy uczestnik oświadcza i zobowiązuje się, że startuje na własną odpowiedzialność lub do zgłoszenia dołącza odpowiednie zaświadczenie lekarskie zezwalające na start w zawodach. Przyjmuje się, że zawodnicy nieletni posiadają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w zawodach.
jag.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (11) 1 zablokowana

  • jak dzieci-młodzież albo dorośli mają umieć pływać ... (1)

    skoro w Gdańsku nie ma publicznych pływalni, gdzie za niewielkie pieniądze można by ich nauczyć pływać?
    To co jest podstawą wychowania fizycznego w krajach rozwiniętych u nas rządzący mają w głębokim poważaniu. Za to z wielką chęcią wprowadzają takie przedmioty jak nauka seksu (i to już od przedszkola!) albo jakieś gender czy inne zboczenia.

    • 24 0

    • jak to niema Budyń za miliardy znaszych podatków wybudował na kredyt wielki dziurawy basen PGE ARENA

      Nie jest to basen narodowy bo tamten ma dach zasuwany którego nikt nie potrafi obsługiwać ale u nas przynajmniej nie ma z tym problemu bo budyń z niego zrezygnował :)

      • 3 0

  • 25 m we wszystkich kategoriach? :)

    po dobrym skoku zostaje max 15 m machania łapami.

    • 11 6

  • Kolejny alarm dla Gdańska - budować pływalnie!!! (1)

    Totalny brak ogólnodostępnych pływalni w Gdańsku. Mieszkając w dzielnicy Chełm dziecko chodzi na II zmianę do szkoły, chcąc się wybrać na basen do godziny 12 nie ma takiej możliwości gdyż baseny są udostępnione tylko dla szkół, mimo że na pływalni pływających jak na lekarstwo. Popołudniu i wieczorem monopol na basen posiadają szkoły pływania i aerobik w wodzie. Pozostałe wolne wejścia dostępne jedynie dla posiadających abonament. Latem kiedy można udostępnić zostaje zamknięty na okres całych wakacji jak i wszystkie inne pływalnie w Gdańsku.
    Tym sposobem miasto pozwala sobie płacić szczęściarzom 18 lub 12,5 (ulgowy)
    za 40 minut przewalania się na zatłoczonym torze pływackim. Czy Gdańsk myśli o swoich dumnych mieszkańcach swojego miasta. Może Gdańsk dalej liczy na Sopocki Aquapark oblegany przez turystów.

    • 22 0

    • troche trudu

      Tylko troszeczke poszukac nalezy w Gdansku wyliczam basen na morenie, przepiekny na PG, Przymorze szkola, Jelitkowo H. Posejdon,
      Oliwa szkolny i przy kolejce,blagam troche inicjatywy:-)

      • 0 0

  • Basen to nie wszystko

    To prawda, że baseny nie są najtańsze, ale wśród moich znajomych tak się składa, że stać ich na basen, ale im sie nie chce. tzn. nie chciało, bo teraz gdy dzieciaki podrosły MUSZĄ je wozić na rehabilitację, bo dzieciaki mają słabe napięcie mięśniowe (no tak siedzą przed komputerem) !
    Ja mam to szczęście, że moi rodzice mnie wozili na basen, więc mam to we krwi i wiem, że to moim dzieciakom jest potrzebne.
    A teraz za basen nie płacę, bo chodzą do szkoły w której jest basen :).
    Polak jak chce to potrafi.

    • 2 0

  • style sa 4 (3)

    Grzbiet, zaba, kraul i motylek(zamiennie delfin jak kto woli). Taka mala gafa panie redaktorze ;)

    • 1 0

    • Gdzie wg Ciebie jest błąd? (1)

      • 0 0

      • Jest jeszcze "koń" ;)

        • 0 0

    • Racja po obu stronach

      Pierwsza forma stylu motylkowego była wykonywana z żabkową pracą nóg i ta forma była nazywana motylkiem. Po wprowadzeniu delfinowej pracy nóg rozpowszechniła się nazwa delfin. Praktycznie są to dwa rożne style ale w związku z całkowitym zarzuceniem żabkowej pracy nóg upowszechniło się używanie tych nazw zamiennie.

      • 0 0

  • jak to w Sopocie

    zero informacji wcześniejszej i nawet w artykule zero informacji o ktorej startują np.: sztafety....21 wiek....

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: Dolina Zagórskiej Strugi

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Długi weekend majowy w Zawiatach na Kaszubach

w plenerze, spacer, zajęcia rekreacyjne

Spacer Tropem Przyrody: bobry Ujścia Wisły (1 opinia)

(1 opinia)
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane