• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Zakończ aktywnie długi weekend

mad
4 maja 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 
Opinie (11)
Regaty katamaranów będą jedną z atrakcji weekendu w Trójmieście. Obserwowanie ich może przekonać do uprawiania tego sportu. Jak nauczyć się żeglować z UKS Navigo piszemy poniżej. Regaty katamaranów będą jedną z atrakcji weekendu w Trójmieście. Obserwowanie ich może przekonać do uprawiania tego sportu. Jak nauczyć się żeglować z UKS Navigo piszemy poniżej.

Na zakończenie długiego weekendu warto trochę się poruszać. Poza cyklicznymi imprezami w weekend możemy wybrać się także na sopocką plażę, aby obejrzeć regaty. Tym samym można przekonać się do uprawiania tego sportu. Ładna pogoda sprawia, że będziemy mieli coraz więcej imprez związanych z wodą. W niedzielę można wybrać się na Motławę oraz Martwą Wisłę na deskę z wiosłem, czyli Sup.W weekend w Sopocie odbędzie się pierwsza impreza zaliczana do Pucharu Polski Katamaranów 2018 - regaty Trzy Mola. Organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo pod patronatem Miasta Sopotu oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. W zawodach wezmą udział zawodnicy ścigający się na katamaranach klasy A, Nacra 15, Nacra 17, Hobie Cat 16, F18 i Open. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie rywalizacja olimpijskiej klasy Nacra 17, która po raz pierwszy wystąpi na polskich akwenach. Planowane jest rozegranie sześciu wyścigów dla każdej klasy. W sobotę o godz. 11:30 odbędzie się parada katamaranów przy sopockim molo. Wyścigi rozpoczną się w sobotę o 12:00, a w niedzielę o 11:30. Trasa regat ustawiona będzie w pobliżu molo w Sopocie, więc rywalizacja będzie doskonale widoczna z molo oraz sopockich plaż. Impreza może również nakłonić do uprawiania tego sportu. UKS Navigo przeprowadza kursy katamaraningu. Warunki uczestnictwa to: wiek minimum 12 lat, dobry stan zdrowia, zgłoszenie uczestnictwa. Podstawą rezerwacji miejsca jest wypełnienie zgłoszenia i wpłata zaliczki. Zaliczka za kurs tygodniowy wynosi 200 zł, za kurs weekendowy wynosi 100 zł. Resztę zapłaty należy wpłacić do siedmiu dni przed rozpoczęciem imprezy. Kurs 6-godzinny kosztuje: 2 osoby na łódce - 500 zł od osoby, 1 osoba na łódce - 750 zł; szkolenie: 1 osoba na łódce - 150 zł, 2 osoby na łódce - 80 zł od osoby; wypożyczenie katamaranu (do trzech osób na łódkę): na 1 godzinę - 150 zł. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie katamaran.sopot.pl.

W niedzielę Smu Yoga i Learn 2 SURF po raz drugi ruszają w trasę przez Gdańsk. Zapraszają na wspólny spływ na Sup'ach po Motławie i Martwej Wiśle oraz na praktykę jogi połączoną z praktyką oddechową. Koszt udziału wynosi 80 zł, a w cenie mamy: deskę SUP z wiosłem i kamizelką ratunkową, 1,5-godzinny spływ, sesję jogi na trawie 2x30 minut. Uczestnicy muszą zabrać ze sobą: strój kąpielowy, piankę (istnieje możliwość wypożyczenia), strój do jogi (może być pianka), matę lub ręcznik. Zbiórka w godz. 11:45-11:50 na parkingu przy Bastionie Wyskok, ulica Reduta Wyskok zobacz na mapie Gdańska. Są jeszcze wolne miejsca, szczegóły na stronie wydarzenia.

Jak co sobotę, biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. Początek każdego z biegów o godz. 9.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu. W sobotę, o godz. 9:30 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się taneczne zajęcia Zumba dla dzieci oraz Zumba dla seniora. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin.

Tego samego dnia co tydzień odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 km.

Niedzielę można rozpocząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Do tego jak co sobotę - pływalnia Osowa, godz. 8:20-9niedzielę - pływalnia Chełm, godz. 8:20-10 możemy wziąć udział w zajęciach programu Aktywuj się w ratownictwie wodnym. To cykl bezpłatnych zajęć doskonalących umiejętności pływackie z elementami ratownictwa. Program przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczestnicy podzieleni na grupy zaawansowania mają możliwość poprawienia techniki pływania, a także zapoznania się z podstawowymi elementami ratownictwa wodnego. Obowiązują zapisy wyłącznie przez formularz dostępny na stronie kapieliskagdansk.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalny wiek uczestników: 8 lat, wymagania: podstawowa umiejętność pływania. Przydatne informacje: zabierz ze sobą strój pływacki, czepek, okulary pływackie, ręcznik oraz klapki.

Panie powyżej 35. roku życia w każdą sobotę, o godz. 9 mogą wybrać się na zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Trening pozwala wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

Także w każdą sobotę, ale o godz. 14 można wybrać się na sztuczne boisko treningowe Kompleksu Sportowego Grunwaldzka 244 zobacz na mapie Gdańska na trening Ultimate Frisbee. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy oraz wodę. Sprzęt potrzebny do realizacji programu zajęć zapewnia organizator.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (11)

 • Rzeczywiście aktywna ta propozycja - pójść i popatrzeć. (1)

  Kursy, szkolenia, lekcje - to reklamujcie.

  • 8 0

  • Pójść? To już i tak byłby sukces. Połowa przyjedzie samochodem a potem będzie kwiczeć, że nie ma parkingów i lody drogie na molo.
   Takie to aktywne społeczeństwo.

   • 5 0

 • (1)

  Ruch jest najczęstrzą przyczyną kontuzji. Należy nabyć szezląg, kiść winogron, dzban wina i pieścić się bezruchem.

  • 5 2

  • W cieniu, oczywiście

   ..

   • 2 0

 • żeglarstwo strasznie drogie ..., jedynie patrzenie za darmo (4)

  Pojedynczy kurs niczego nie załatwi. Potrzebne byłoby dofinansowanie dla dzieci i młodzieży, do nauki windsurfingu i żeglarstwa. Niestety cała praktycznie kasa idzie na piłkę kopaną, gdzie na tle innych państw mamy marne osiągnięcia.

  • 11 1

  • Nierdziw sie skoro 8 lat rzadził krajem kopacz i jego ekipa .

   • 3 4

  • orliki (1)

   a orliki są zamknięte najczęśiej wtedy kiedy mogły by być użytkowane przez młodzież....
   to jest dopiero paranoja. Z dzieckiem muszę jechać do innej dzielnicy żeby pograć sobie na normalnym boisku

   • 0 4

   • Dlaczego są zamknięte?

    Ano dlatego, że nie każda szkoła i gmina ma pieniądze na nadzór. A nadzór powinien być, bo albo ludzie dewastują albo robią sobie krzywdę. Albo czerwone nosy grają z piwkiem w zębach.

    • 3 0

  • Przecież jest dofinansowanie.

   Zapisz dziecko do klubu, lub harcerzy wodniaków. W Sopocie dzieciaki mają dofinansowanie.
   Co do kasy na piłkę zgoda, to jakiś obłęd.

   • 3 0

 • działeczka, grill, bro

  to jest aktywne spędzanie czasu!

  • 0 3

 • Aktywnie spędzam czas. Siedzę, wstaję, podchodzę do grila, nakuwam kolejną kaszankę, wracam, siadam, jem. Taka historia

  • 5 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa

zajęcia rekreacyjne, trening

Noc Saunowa Równonocy Czar

zajęcia rekreacyjne

Sopocianie Zawsze w Formie

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane