250 osób na starcie nowego parkruna

mik
31 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Zakoniczyn to druga gdańska lokalizacja imprezy parkrun. Na starcie inauguracyjnego biegu stawiło się 250 biegaczy. Zakoniczyn to druga gdańska lokalizacja imprezy parkrun. Na starcie inauguracyjnego biegu stawiło się 250 biegaczy.

Na gdańskim Zakoniczynie, wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska II, nastąpiła inauguracja 37 lokalizacji cosobotnich, bezpłatnych biegów parkrun Polska na dystansie 5 km. Pierwszymi zwycięzcami okazali się: Elżbieta Tuwalska oraz Dawid Garski. Z kolei na Bulwarze Nadmorskim równych nie miał sobie debiutant Michał Grzelak. Wśród pań tradycyjnie wygrała Daria Szewczyk. Za tydzień, w związku z Herbalife Ironman 70.3 Gdynia, parkruny odbędą się tylko w Gdańsku.

Parkrun Gdańsk-Południe jest drugą imprezą tego typu w Gdańsku. Przypomnijmy, że od ponad czterech lat biegacze co sobotę spotykają się w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana. Tym razem start został odwołany, aby jak najwięcej uczestników stawiło się na inauguracji w Zakoniczynie. Do nowo otwartej lokalizacji zjechali biegacze z Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, Straszyna czy nawet z Wielkiej Brytanii. Łącznie prawie 250 osób.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 1. PARKRUN GDAŃSK-POŁUDNIE

- Cieszymy się ogromnie, że długo oczekiwana lokalizacja parkrun Gdańsk-Południe przyciągnęła tak wielką ilość miłośników biegania. Warto dodać, że jest to największa frekwencja w momencie otwarcia wśród wszystkich biegów parkrun Polska. Liczę, że na naszym biegu będzie coraz większe grono nowych uczestników, którzy widząc nasze sobotnie biegowe spotkania, będą także chcieli aktywnie spędzić czas i dołączyć do inicjatywy - mówi koordynator parkrun Gdańsk-Południe, Tobiasz Całuch.
- Wszystkich, którzy jeszcze nie biegają, gorąco zachęcam do przyjścia i przebiegnięcia. Spróbujcie, to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje, bo jak wiadomo "Jest sobota, Jest parkrun" - dodaje.
Inauguracyjny bieg, z czasem 17:02, wygrał Dawid Garski. Kolejne miejsce na podium przypadły stałym uczestnikom zmagań. Łukasz Stachowiak osiągnął czas 17:19, a tuż za nim linię mety minął Piotr Pietrzak.

Wśród pań dwa pierwsze miejsca należały do dobrze znanych sióstr Elżbiety i Małgorzaty Tuwalskich, które pokonały dystans 19:34. Natomiast trzecie miejsce z wynikiem 21:21 przypadło Agnieszce Baranowskiej.

Na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni uczestniczyło 119 biegaczek i biegaczy. Bez większych problemów zwyciężył debiutant, Michał Grzelak, który dystans 5 km pokonał w 17:50. Drugą pozycję zajął Tomasz Bogusz (18:04), a dziesięć sekund później na mecie był lider tegorocznej klasyfikacji punktowej, Jerzy Trzebiatowski.

U pań tradycyjnie wygrała Daria Szewczyk i był to dla niej 50. wygrany bieg w gdyńskim cyklu. Triumfatorka dobiegła do mety w czasie 21:12. Druga była Anna Wieczorek (22:34), a najniższe miejsce na podium przypadło Kamili Szulc (23:26). Za tydzień zmagania na Bulwarze Nadmorskim nie odbędą się ze względu na Herbalife Ironman 70.3 Gdynia.

PEŁNE WYNIKI 238. PARKRUN GDYNIA

Biegi parkrun odbywają się w 34 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 850 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.