Aktywny weekend w biegu, w wodzie, na rowerze

W niedzielę w Sopocie i w Gdyni startuje sezon morsowania.
W niedzielę w Sopocie i w Gdyni startuje sezon morsowania. fot. AleksandraS

Aktywny weekend zapowiada się bardzo bogato. Młodzi fani piłki nożnej mogą zagrać w turnieju Do przerwy 0:1, kilka imprez dla siebie znajdą także wielbiciele biegania. W Sopocie i w Gdyni ruszy sezon morsowania. Do tego można wpaść na bezpłatny trening boksu.W sobotę Gdańska Fundacja Dobroczynności zaprasza na jesienną edycję turnieju dzikich drużyn Do Przerwy 0:1. Zapisy od godz. 9 na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Pierwszy gwizdek o godz. 10. Do udziału zapraszane są 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce, rocznik 2006 i młodsi, rocznik 2003/2005, rocznik 2000/2002 i rocznik 1999 i starsi. Podczas turnieju, równolegle do rozgrywanych meczów, odbędą się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zawodnicy będą mieli m.in. do pokonania tor przeszkód w narkogoglach, a także okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień. Przypominamy, że zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju musi towarzyszyć dorosły opiekun. W przypadku niepełnoletnich konieczna jest także zgoda ich opiekunów prawnych na udział w zawodach i udostępnienie wizerunku. Dokumenty dostępne są na stronie doprzerwy01.pl. Za udział w turnieju nie są pobierane żadne opłaty.

W sobotę, o godz. 11 odbędzie się bieg organizowany przez Trójmiasto FDNT, w ramach obchodów Dnia Papieskiego. Start będzie zlokalizowany w pobliżu ołtarza papieskiego. 5-kilometrowa trasa będzie prowadzić przez lasy matemblewskie. Udział w biegu kosztuje 10 zł.

W sobotę o godz. 12 na Placu Kuracyjnym przy molo zobacz na mapie Sopotu wystartuje bieg Sopocka jesień kończący zmagania w ramach cyklu "Sopockie 4 Pory Roku". Uczestnicy będą rywalizować na trasie liczącej 10 km. Od godz. 10:30 rozegrane zostaną biegi dla najmłodszych na dystansach od 200 do 800 metrów. Do startów można zapisać się w dniu imprezy, udział wynosi 30 zł - dla posiadaczy karty sopockiej oraz 50 zł dla pozostałych. Osoby powyżej 65. roku życia startują bezpłatnie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SOPOCKIM BIEGU

North Punchers Gdynia to nowy klub bokserski. Ma różnić się tym od innych, że zamierza za darmo prowadzić treningi dla wszystkich chętnych. Inauguracyjne zajęcia odbędą się w sobotę, o godz. 18 w YMCA przy ul. Żeromskiego zobacz na mapie Gdyni. Dostępnych jest około 40 miejsc. Zgłoszenia internetowe.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOWYM KLUBIE BOKSERSKIM

Jak co roku o tej samej porze Sopocki Klub Morsów zaprasza na wspólne zażycie kąpieli w zimnym Bałtyku i rozpoczęcie sezonu morsowania. Chętni spotykają się w niedzielę, o godz. 11:30, przebierają się, wykonują wspólną rozgrzewkę i o godz. 12 wskakują do wody. Zbiórka odbędzie się przy wejście na plażę nr 20, w pomieszczeniu WOPR, na 2. piętrze w budynku Teatru Atelier.

Także w niedzielę Stowarzyszenie Morsów Gdyńskich zaprasza swoich członków, morsujące koleżanki i kolegów z innych miast i grup oraz wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć zimowe kąpiele na pierwszą wspólną kąpiel, otwierającą morsowy sezon 2018/2019 oraz tradycyjne ognisko na Polance Redłowskiej. Miejscem spotkania jest mała plaża gdyńska, wejście nr 11, na końcu bulwaru, na wysokości Polanki Redłowskiej, przy chatce Gdyńskich Morsów. Początek kąpieli o godz. 12.


Tradycyjnie w sobotę już o godz. 9 biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Także w co sobotę, o godz. 9:30 Michał Bogdziewicz, trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania będą odbywały się przez całą jesień i zimę. 2-3 godzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe. Start spod serwisu DropBikes, Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110. Udział w treningu jest bezpłatny.

Jak co tydzień, w sobotę o godz. 11 bezpłatne warsztaty rolkarskie odbędą się wokół Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all, aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny zobacz na mapie Gdańska.

Panie powyżej 35. roku życia w każdą sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Treningi pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

Także w każdą sobotę, ale o godz. 14 można wybrać się na sztuczne boisko treningowe Kompleksu Sportowego Grunwaldzka 244 zobacz na mapie Gdańska na trening ultimate frisbee. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy oraz wodę. Sprzęt potrzebny do realizacji programu zajęć zapewnia organizator.

Ostatni dzień tygodnia można zacząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50. Wstęp wolny.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Na Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu to "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

Opinie (4) 3 zablokowane

 • Super artykuł z przydatnymi informacjami, w każdy piątek mógłby być taki :)

  • 5 4

 • parodyści w Zatoce

  Chodziłem kiedyś 1 stycznia ogladać ...te morsy .
  Prawie jak oglądanie kobiety z brodą.
  Więcej szpanu niż promowania zdrowego stylu życia.
  p.s. Każdego lata wylegają na plaże i smażą się za parawanami polskie foki. Z piwem przemysłowym w jednej , fajką w drugiej ręce i smartfonem przyklejonym do ucha.
  Na szczęście Green Peace nie spycha ich do wody.

  • 1 2

 • Dla morsów, to chyba kiepski początek sezonu (1)

  przy tej temperaturze :)

  • 2 0

  • no właśnie dobry, bo mozna stopniowo się przyzwyczaić

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-Trening dla dzieci i młodzieży Park Reagana #5
O-Trening dla dzieci i młodzieży Park...
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening
paź 19
wtorek, g. 18:00
Gdańsk
Kompas Wikingów
Kompas Wikingów
zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację
paź 21-23
czwartek - sobota, g. 18:00
Gdynia - Karklskrona
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
paź 21
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Sopot Kamienny Potok

Forum