wiadomości

Bieg Niepodległości znów będzie rekordowy

W minionym roku Bieg Niepodległości ukończyło 5594 osób. Do tegorocznej edycji zapisało się 7283 uczestników. Dla spóźnialskich zostało jeszcze 150 miejsc. fot. M.Ochocki/KFP

Aż 7283 osoby szykują się do startu na dystansie 10 km w Biegu Niepodległości, który we wtorek odbędzie się na ulicach Gdyni. Łącznie z biegami i marszami towarzyszącymi, na liście uczestników znalazło się już ponad 9 tysięcy osób! Szykuje się zatem absolutny rekord frekwencji. Spóźnialscy będą mogli zapisać się już tylko w poniedziałek lub w dniu zawodów. Zostało 150 miejsc.

ZOBACZ TRASĘ BIEGU NA 10 KM

Bieg Niepodległości to ostatnia impreza wchodząca w skład tegorocznego Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych. W dni Święta Narodowego na uczestników biegu czekać będzie trasa wiodąca przez najpiękniejsze zakątki miasta. Biegacze wystartują ze Skweru Kościuszki, po drodze mijać będą okolice Portu, a także ścisłe centrum miasta - ulicę Waszyngtona, Świętojańską, Aleję Marszałka Piłsudskiego i Bulwar Nadmorski.

PRAWIE 6000 UCZESTNIKÓW BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI 2013. GRYCKO NAJSZYBSZY W GDYNI

Z roku na rok impreza cieszy się rosnącą popularnością. W minionym roku bieg główny na dystansie 10 km ukończyły 5594 osoby. Wiemy już, że ten rekordowy wynik zostanie pobity już we wtorek.

- Zamknęliśmy już zapisy, a na listę startową zgłosiły się 7283 osoby, które opłaciły już swój udział. Mowa tylko o biegu głównym, bo razem z marszami i biegami towarzyszącymi, spodziewana frekwencja wynosi 9009 osób. Wszystko wskazuje więc na to, że będziemy mieli kolejny rekord - mówi nam Piotr Suchenia pracujący przy imprezie z ramienia Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

ZOBACZ AKTUALNĄ LISTĘ STARTOWĄ BIEGU GŁÓWNEGO

Oni ustanowili rekord frekwencji w 2013 roku

Dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać do startu w biegu głównym, GOSiR przygotował 150 dodatkowych miejsc. Rejestracja będzie możliwa w poniedziałek w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier GOSiR, ul. Olimpijska 5/9 w godzinach 14-20. Obowiązuje jednak wyższa opłata startowa w kwocie 100 zł. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jeżeli pula miejsc nie zostanie rozdysponowana w poniedziałek, zapisać się będzie można również przed startem w dniu zawodów.

Bezpłatny pozostaje udział w biegach młodzieżowych i marszach nordic walking. W przypadku tych pierwszych zostało jeszcze 200 wolnych miejsc. Dla amatorów chodzenia z kijkami przewidziano jeszcze 150 pakietów startowych. Zapisy również prowadzone będą w poniedziałek w Biurze Zawodów.

Dla najlepszych uczestników biegu głównego przewidziano nagrody finansowe, w biegach młodzieżowych i marszach czołowi uczestnicy otrzymają puchary. Ponadto dla wszystkich, którzy ukończą zawody, przewidziano pamiątkowe medale. To ostatnia szansa, aby zdobyć wyjątkowy medal w kształcie kadłuba, który wraz z tymi w formie żagli rozdawanymi podczas poprzednich biegów GP Gdyni (Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski i Nocny Bieg Świętojański), stworzy figurkę legendarnego żaglowca "Daru Pomorza".