wiadomości

stat

The Color Run. 2 tysiące osób w najradośniejszym biegu świata w Gdańsku


Za nami bieg, w którym czas i zajęte miejsce nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Tutaj liczy się przede wszystkim świetna, kolorowa zabawa i produkcja jak największej ilości endorfin, a zwycięzcą jest tak naprawdę każdy uczestnik biegu. Za nami pierwsza gdańska edycja The Color Run Hero.The Color Run Gdańsk 2019 - zapowiedźO tym biegu mówi się, że to najradośniejszy 5-kilometrowy bieg na świecie. I rzeczywiście, obserwując uśmiechnięte i umorusane kolorowymi proszkami twarze uczestników The Color Run - nie mamy żadnych wątpliwości, że tak właśnie jest. I nawet niezbyt przyjemna pogoda nie zepsuła świetnej zabawy podczas sobotniego biegu.

Nietypowy bieg zapoczątkowano w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. Przez siedem lat imprezę pokochały setki tysięcy biegaczy na całym świecie. Dotychczas odbyło się 300 imprez w ponad 40 krajach.

W każdym miejscu na globie formuła biegu jest dokładnie taka sama: odziani na biało uczestnicy pokonują dystans 5 km, a po drodze obsypywani są proszkami we wszystkich kolorach tęczy. Proszkami, które - jak zapewnia organizator - nie są szkodliwe dla zdrowia i bardzo łatwo je zmyć ze skóry czy ubrań.

Na trasie zlokalizowanej przy Ergo Arenie ustawiono cztery stacje z kolorowymi proszkami, jeden punkt z kolorową pianą oraz dmuchane przeszkody. Bieg był rozgrywany oczywiście bez pomiaru czasu i klasyfikacji. Za linią mety każdy biegacz otrzymał medal z jednorożcem.

Tegorocznym mottem przewodnim biegaczy The Color Run jest dewiza "odkryj w sobie bohatera". Organizatorzy zachęcają do pomagania innym, przypominając przy tym, że każdy dobry uczynek to nieoceniona pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Opinie (42) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl