Biegacz Parkrun Gdańsk z 3. wynikiem w Polsce

17 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Od soboty Daniel Mikielski posiada trzeci najlepszy czas polskiej edycji parkrun. Od soboty Daniel Mikielski posiada trzeci najlepszy czas polskiej edycji parkrun.

94. Parkrun Gdańsk przyniósł trzeci najlepszy rezultat w polskiej edycji tej imprezy. Uzyskał go Daniel Mikielski, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 15 minut i 35 sekund. Kolejny bieg, tradycyjnie w przyszłą sobotę o godz. 9. Start oraz meta, które jednocześnie stanowią miejsce zbiórki uczestników, ulokowane są w pobliżu wejścia D do parku, przy ul. Dąbrowszczaków.

Na ostatni, wietrzny Parkrun Gdańsk stawiło się aż 145 osób. Przed startem Elżbieta Tuwalska, czyli liderka klasyfikacji generalnej pań odebrała koszulkę techniczną z liczbą 50 na plecach, która została ufundowana przez adidas Polska za udział w 50. biegach parkrun.

Elżbieta Tuwalska ma za sobą już 50 startów w Parkrun Gdańsk. Elżbieta Tuwalska ma za sobą już 50 startów w Parkrun Gdańsk.
94. gdańska edycja była bardzo szybka. Pierwsze 20 osób ukończyło bieg w czasie poniżej 20 minut. Natomiast 18 osób poprawiło dotychczasowe rezultaty, mimo niesprzyjających warunków pogodowych.

Wśród kobiet pierwsze miejsce, z czasem 19:17 zajęła Tuwalaska, która w wyniku absencji Agaty Masiulaniec powiększyła przewagę w rocznej klasyfikacji punktowej. Druga była Kinga Zielińska z nową "życiówką" 21:19. Trzecie miejsce przypadło Renacie Kugaudo, która osiągając czas 22:25, poprawiła swój wcześniejszy wynik o 44 sekundy.

U panów, podobnie jak przed tygodniem, bezkonkurencyjny był Daniel Mikielski, który dystans pokonał w 15 minut i 35 sekund, co jest trzecim najlepszym wynikiem w Parkrun Polska. Drugie miejsce, z 2,5 minutową stratą do zwycięzcy zajął Andrzej Guż, a trzeci był Piotr Słodowicz (18:09).