Biegowe Grand Prix opanowało Wrzeszcz

27 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Na starcie biegów młodzieżowych stanęło 100 uczestników. Na starcie biegów młodzieżowych stanęło 100 uczestników.

Za nami drugi bieg z cyklu Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, który tym razem odbył się w Dolnym Wrzeszczu. Mimo niepewnej pogody frekwencja dopisała. Na starcie stanęło łącznie 250 uczestników, w tym 150 w biegu głównym, a reszta w biegach młodzieżowych.

Na metę w kategorii dzieci młodszych najszybciej wbiegli Kamil NiedźwieckiAlicja Jarocka, a wśród dzieci starszych Emilia Mikszuta oraz Oskar Maszota. W kategorii juniorów wygrali Mikołaj Baranowski oraz Aleksandra Gałka. W przedziale wiekowym 17-30 najszybsi byli Monika Pieniążkiewicz oraz Jacek Leszczyński, a w kategorii 31-44 Elżbieta TuwalskaJanusz Romanik. Kategorię 45+ wygrali Anna Kacmajor oraz Piotr Pietrzak. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i słodkie upominki.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

Podczas tej edycji prócz organizatorów, Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk oraz Rady Dzielnicy Dolny Wrzeszcz, do akcji przyłączyło się Centrum Handlowe ETC, które zorganizowało mnóstwo atrakcji dla wszystkich uczestników. Utworzona została specjalna strefa zabawy i rekreacji z dmuchanym zamkiem dla najmłodszych, tygryskiem i przeróżnymi animacjami, które umiliły czas dzieciom, podczas gdy ich rodzice zmagali się z dystansem 5 km. Również kibice mogli przyłączyć się do wspólnych zajęć fitness.

Była to druga edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję, która odbędzie się podczas 40. urodzin Zaspy, 7 czerwca.